Etisoft: „nie stoimy obok zmian, a stajemy się ich częścią”
Rok 2020 stanowi ważny punkt w historii rozwoju marki Etisoft - producenta i dostawcy etykiet i elementów funkcyjnych. Marka wprowadziła bowiem duże zmiany w dotychczasowej strategii marketingowej. Wyznaczenie nowego kierunku wiąże się ze wzmocnieniem i unowocześnieniem wizerunku przedsiębiorstwa, jak również zakomunikowaniem poszerzenia portfolio o produkty wpisujące się w technologię Przemysłu 4.0.
Od etykiet do Przemysłu 4.0
Nowa strategia działań opiera się na dwóch podstawowych filarach: rozwoju (który pozwoli utrzymać pozycję nowoczesnego i odpowiedzialnego dostawcy etykiet) oraz zaawansowanych technologicznie produktach z zakresu automatyzacji procesów. Transformacja przemysłu i jego automatyzacja sprawiły, że firma podąża w tym samym kierunku, co jej klienci. Ich oczekiwania względem coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań stały się w ostatnich latach motorem rozwoju firmy. Właśnie dlatego Etisoft systematycznie poszerza swoje portfolio o zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania: pojazdy AGV, systemy wizyjne, systemy zarządzania produkcją czy technologii RFID.
Silny akcent
Elementem, który ma silnie zaakcentować obrany kierunek, jest zmiana dotychczasowego logotypu. Nowe logo podkreśla innowacyjność i profesjonalizm, aby ułatwić firmie ekspansję na nowe rynki. Jego ważnym dopełnieniem jest wielopłaszczyznowy claim: ETISOFT znaczy więcej (ETISOFT it means more). Ta nieoczywista gra słów przykuwa uwagę odbiorcy, angażując go w poszukiwanie ukrytych znaczeń. Claim pozwala bowiem z jednej strony na dosłowną identyfikację głównych działań firmy (od etykiet), jak i metaforyczne, ale jednocześnie skompresowane ujęcie wszystkich najważniejszych zalet Etisoft: bogatego doświadczenia, dynamizmu i autorskich rozwiązań działu R&D (do przemysłu 4.0).
Nowa strona internetowa
W ramach wdrażania nowej strategii rebrandingu marka zdecydowała się także na odświeżenie swojej strony internetowej. Modyfikacje na nowej stronie ETISOFT to nie tylko nowa szata graficzna, ale także zmieniona struktura witryny. W efekcie dostęp do informacji o usługach jest bardziej intuicyjny, szybszy i pełniejszy. Zmiana designu to również doskonała okazja do lepszego zaprezentowania nie tylko produktów i usług, ale także całej organizacji, w tym osób, które ją tworzą. Z myślą o tym powstała specjalna strefa ETISIDE, czyli agregator wiedzy branżowej o ofercie dla biznesu. Własny content hub pozwoli na budowanie wizerunku eksperta, zarazem prezentując poszczególnych profesjonalistów, którzy pracują w firmie.
W ramach ETISIDE zaprezentowane zostaną m.in.:
- nowoczesny dział case study,
- artykuły branżowe,
- porady ekspertów ETISOFT,
- wywiady z ekspertami Grupy ETISOFT,
- infografiki,
- aktualności z ETISOFT.
- Celem firmy Etisoft jest pozostanie aktywnym uczestnikiem, a przede wszystkim kreatorem transformacji w nowoczesnym przemyśle. Komunikacja strategii naszej marki stała się dla nas pretekstem do opowiedzenia naszej historii. Historii pełnej wyzwań, ale również sukcesów, z których jesteśmy dumni. Nieustannie budujemy zespół profesjonalistów, stawiamy na rozwój pracowników, parku maszynowego, który pozwoli nam nie tylko nadążać za zmianami, jakie zachodzą w otoczeniu i oczekiwaniach naszych klientów, ale i je wyprzedzać - tłumaczy Michał Majnusz, prezes Etisoft sp. z o.o.
Animację przedstawiającą nowe logo marki zobaczyć można pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=nU34ZlD5BA8&feature=youtu.be
Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.