Komunikaty PR

Europejskie Forum Rolnicze 2022 – dyskusja o przyszłości europejskiego rolnictwa

2022-06-13  |  10:18
Biuro prasowe

Przyszłość europejskiego rolnictwa w obliczu wojny w Ukrainie, a także kształt wspólnej polityki rolnej UE będą głównymi tematami Europejskiego Forum Rolniczego 2022. W wydarzeniu udział potwierdzili Henryk Kowalczyk – wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Janusz Wojciechowski – komisarz UE ds. rolnictwa, a także ministrowie resortów rolnictwa krajów środkowoeuropejskich: Czech, Litwy, Łotwy i Słowacji. Do udziału w wydarzeniu 30 czerwca br. zapraszają organizatorzy – Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Agro Promotion.

 

Program tegorocznego EFR 2022 obejmuje kluczowe zagadnienia, które w najbliższych latach będą kształtowały obraz polskiej i europejskiej wsi. Podczas forum odbędą się dyskusje dot. wyzwań stojących przed rolnikami i producentami żywności w Polsce i UE, „zielonych” technologii, reformy ubezpieczeń rolniczych, „cyfrowych” potrzeb obszarów wiejskich i jego mieszkańców.

 

Do udziału w EFR zaproszono przedstawicieli Komisji Europejskiej, ministrów rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej, organizacji rolniczych i producenckich, instytucji naukowych oraz wiodących firm i przedsiębiorstw.

 

Uczestnictwo w konferencji potwierdzili dotychczas:

  • Henryk Kowalczyk – wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi
  • Janusz Wojciechowski - komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi UE
  • Zdĕnek Nekula – minister rolnictwa Republiki Czeskiej
  • Kaspars Gerhards – minister rolnictwa Łotwy
  • Samuel Vlčan – minister rolnictwa i rozwoju wsi Republiki Słowackiej
  • Paulius Astrauskas – wiceminister rolnictwa Litwy
  • Franz Fischler – były komisarz UE ds. rolnictwa

 

Swoją obecność zapowiedzieli również eksperci z wielu krajowych instytucji (m.in. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej, Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk Polskiej Akademii Nauk). Program Forum dostępny jest na stronie: www.forum-jasionka.pl.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach, także w tym roku gośćmi Europejskiego Forum Rolniczego będą czołowi politycy, samorządowcy, rolnicy, a także specjaliści, praktycy oraz przedstawiciele biznesu, świata nauki i gospodarki. Zaproszenie na konferencję spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony wielu środowisk. Europejskie Forum Rolnicze to otwarta platforma wymiany myśli i poglądów na tematy rolnicze, stawiająca na partnerską dyskusję z ekspertami, jak i uczestnikami. To wydarzenie, podczas którego będziemy rozmawiać o wyzwaniach stojących przed mieszkańcami wsi, o unijnej wspólnej polityce rolnej, o nowych technologiach, o tym, co jest przyszłością rozwoju polskiej i europejskiej wsi - mówi Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Rejestracji do udziału online w konferencji można dokonywać do 27 czerwca br. za pośrednictwem strony www.forum-jasionka.pl/rejestracja/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Rolnictwo Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty
2025-03-12 | 06:00

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Resort rolnictwa zapowiedział kontynuację dofinansowywania ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od chorób zakaźnych, rozpoczętego w 2025 roku. Dopłata ponownie wyniesie 70
Rolnictwo Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
2024-12-17 | 14:00

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

Jedna z najnowocześniejszych instalacji rolniczych w kraju - magazyn zbożowy w Goli k. Gostynia w woj. wielkopolskim należący do gospodarstwa Top Farms Wielkopolska,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.