Eventy integracyjne - jak pogodzić oczekiwania pracowników i pracodawców
Dzisiejsi pracownicy – szczególnie ci z pokolenia Z – oczekują od pracodawców nie tylko wynagrodzenia finansowego. Jednym z ważnych benefitów są eventy integracyjne dla firm i pracowników. Ich popularność wzrosła aż o połowę. Z reguły firmy organizują wyjazdy dla pracowników z jednym noclegiem, natomiast co trzecie przedsiębiorstwo decyduje się na 3-dniową integrację[1]. Pracownicy chcą niesztampowych wyjazdów integracyjnych. Firmy -efektów. Jak zorganizować event, który pogodzi interesy wszystkich?
Pandemia i izolacja spowodowały, że obecnie pracownicy chętniej niż przed wybuchem COVID-19 biorą udział w wyjazdach integracyjnych. Eventy integracyjne dla firm to jeden z kluczowych elementów nie tylko team buildingu, ale także employer brandingu. Już dzisiaj wiele firm planuje organizację wyjazdu w maju, czerwcu albo wczesną jesienią – czyli we wrześniu.
Pracownicy chcą nietypowych wyjazdów
Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace zdradza, że ze strony firm napływa coraz więcej zapytań o możliwość zorganizowania kompleksowego wyjazdu od A do Z.
– Zauważamy, że firmy oczekują od agencji eventowej coraz więcej. Chcą współpracować z podmiotem, który zapewni im kompleksową organizację imprezy – dodaje ekspertka. – Naszym zadaniem jest zaproponowanie odpowiedniego miejsca na wyjazd, przedstawienie spersonalizowanego menu, a także dogodnego sposobu dojazdu. Ale najważniejsze jest przygotowanie scenariusza takiej imprezy, która ma na celu team building. Ten musi być szyty na miarę, dostosowany do potrzeb pracowników, a także profilu danej firmy i wieku uczestników. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań. Scenariusze szyte na miarę to sposób na to, aby zapewnić pracownikom jak najwięcej atrakcji.
Scenariusze szyte na miarę
Organizacja eventów integracyjnych dla firm to zdecydowanie coś więcej niż wybór miejsca i odpowiedniego menu. Wśród popularnych scenariuszy imprez wymienić można turnieje kulinarne.
– Gotowanie w czasie pandemii stało się bardzo modne. Z powodu zamknięcia restauracji wiele osób zdecydowało się podszkolić swoje umiejętności w tym zakresie – mówi Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy, gdzie do tej pory zrealizowano już ponad 1000 imprez. – Odpowiadając na zapotrzebowanie firm organizujemy dla nich m.in. turnieje kulinarne. Ich efektem są nie tylko pyszne potrawy. Do współpracy zapraszamy znanych z programów telewizyjnych kucharzy, którzy pokazują, jak wykonać smaczne dania z prostych składników. Często nawiązujemy przy tym do regionalności danego miejsca. Turniej to także okazja do współpracy między pracownikami i zdrowej rywalizacji między teamami.
Oprócz turniejów kulinarnych coraz więcej firm decyduje się także na zawody sportowe w stylu Runnmagedon. To także niejako wynik pandemii. Zamknięcie kin czy teatrów spowodowało, że wiele osób zaczęło ćwiczyć w domach. Zajęcia sportowe dla pracowników wpisują się w obecne trendy prozdrowotne. Zawody organizowane na świeżym powietrzu pomagają w budowaniu więzi między pracownikami. Przyspieszają także poznawanie zagadnień związanych z podejmowaniem ryzyka, pozwalają na szukanie kreatywnych rozwiązań problemów, a także ewentualnych konfliktów między pracownikami.
A gdzie najchętniej organizowane są eventy integracyjne dla firm? Wiele przedsiębiorstw decyduje się na wybór obiektów położonych w malowniczych zakątkach Polski, np. w Karkonoszach. Ważne, aby były one zlokalizowane w niedalekiej odległości od większego miasta. Niepewna sytuacja pandemiczna sprawia, że zagraniczne wyjazdy straciły na popularności.
[1] Dane Briefly

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.