4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego
SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)
ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl
Aluflexpack opracował rewolucyjną innowację w dziedzinie opakowań, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, ale może przydać się też w szerszym kontekście.
4∞Form to farmaceutyczny blister wykonany w całości z lakierowanego aluminium, co oznacza, że idealnie nadaje się do recyklingu. Posiada imponujące właściwości ochronne i jest zgodny zarówno z istniejącymi, jak i przyszłymi normami prawnymi oraz przepisami farmaceutycznymi i opakowaniowymi, takimi jak niedawno wprowadzone rozporządzenie PPWR.
4∞Form przeznaczony jest przede wszystkim dla przemysłu farmaceutycznego, gdzie może zastąpić dotychczasowe rozwiązania stosowane przy pakowaniu tabletek, kapsułek i tym podobnych produktów, takie jak OPA/AL/PVC (do formowania na zimno) czy PVC/PVDC (termoformowanie). Istotną różnicą jest to, że innowacyjne opakowanie Aluflexpack jest w całości wykonane z lakierowanego aluminium. Tutaj kryje się „sekret” nazwy produktu; aluminium to materiał, który można poddawać recyklingowi w nieskończoność bez utraty jego właściwości, które w branży opakowaniowej są niezwykle istotne dla zachowania bezpieczeństwa i jakości produktów.
Aluminium jest wyjątkowo lekkie, odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury oraz zapewnia stuprocentową ochronę przed wilgocią, światłem, tlenem i innymi gazami, a także bakteriami i mikroorganizmami. Produkty w elastycznych opakowaniach aluminiowych zapewniają zatem bardzo długi okres przechowywania.
Dyrektor generalny Aluflexpack, Johannes Steurer, jest dumny z nowego produktu:
„Jako firma zajmująca się opakowaniami elastycznymi, która od ponad 40 lat opracowuje produkty na bazie aluminium, zdecydowanie stoimy za wszystkim, co aluminium ma do zaoferowania, a wynika z jego właściwości barierowych i cyrkularnych. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami i zastanawiamy się nad różnymi sposobami wykorzystania aluminium, aby wspomóc ich w procesie pakowania. Nowe przepisy kształtujące rynek zachęciły nas do wypróbowania czegoś, czego nikt wcześniej nie zrobił: przekształcenia lakierowanego aluminium w nowy, w pełni nadający się do recyklingu produkt dla przemysłu farmaceutycznego! Wykorzystując naszą silną sieć dostawców i współpracowników, a co ważniejsze, doświadczenie i dogłębną wiedzę przemysłową naszego działu badawczo-rozwojowego, opracowaliśmy nowe rozwiązanie, które może nadać rynkowi farmaceutycznemu nowy, bardziej zrównoważony kierunek”.
Produkt można w pełni dostosować do wszelkich indywidualnych potrzeb klientów, od kształtu po nadruk i branding, a także stosować do pakowania różnych produktów farmaceutycznych, m.in. antybiotyków, właśnie ze względu na szczególnie silną barierę oraz leków dostępnych bez recepty i wielu innych.
Aluflexpack stawia na zrównoważony rozwój, o czym świadczą liczne certyfikaty. W maju 2024 r. firma została nagrodzona złotym medalem przez EcoVadis, organizację oceniającą wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju w czterech głównych obszarach: środowisko, prawo pracy i prawa człowieka, zrównoważone zamówienia oraz etyka. Tym samym Aluflexpack znalazł się w 1% najlepiej ocenianych firm przez EcoVadis w branży poligraficznej. Aluflexpack aktywnie rozwija również rozwiązania w zakresie obiegu zamkniętego, które zapewniają pełną zgodność z proponowanym unijnym rozporządzeniem w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) na poziomie europejskim. Firma zaangażowała się także w inicjatywę Science-Based Targets (SBTi), starając się zminimalizować wpływ na środowisko.
O Aluflexpack AG
Aluflexpack produkuje elastyczne rozwiązania w zakresie opakowań dla rynków końcowych, takich jak kawa i herbata, farmaceutyki, karma dla zwierząt domowych, słodycze i nabiał, a także dla rynków spożywczych i niespożywczych. Jej długofalowe relacje z klientami, zarówno z firmami działającymi lokalnie, jak i dużymi międzynarodowymi korporacjami, opierają się na ugruntowanej wiedzy branżowej, elastyczności w obsłudze klienta i kompetencjach w zakresie rozwoju. Aluflexpack, z siedzibą w Reinach (Aargau) w Szwajcarii, posiada zakłady produkcyjne w Szwajcarii, Francji, Polsce, Turcji, Chorwacji, Tunezji, a w 2024 r. także w USA. Na dzień 31 grudnia 2023 r. firma zatrudniała 1602 pracowników.
Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i
Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia
Rok 2025 powinien być dobrym okresem na rynku kredytów mieszkaniowych. – Zainteresowanie nadal będzie rosło i paradoksalnie przyczyni się do tego niedawna zapowiedź ministra rozwoju i technologii, że nie będzie Kredytu 0 proc. – ocenia dr Jacek Furga, prezes Centrum Procesów Bankowych i Informacji. Jak wskazuje, pomimo braku kolejnego programu wsparcia dla kredytów mieszkaniowych 2024 rok również zakończył się dobrym wynikiem, a jakość obsługi złotowych kredytów mieszkaniowych pozostaje na bardzo wysokim poziomie.
Prawo
W Polsce brakuje ośrodków interwencji kryzysowej. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie i zwiększenie finansowania
W 2023 roku w Polsce funkcjonowało 170 ośrodków interwencji kryzysowej, ale w wielu powiatach tego typu wsparcie wciąż nie jest dostępne. NIK już w 2021 roku alarmował, że ponad połowa powiatów nie powołała takich ośrodków. Tylko część istniejących placówek świadczy całodobowo wsparcie dla osób doświadczających kryzysów, a zapotrzebowanie na takie usługi stale rośnie. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie dotyczącym interwencji kryzysowej oraz finansowaniu tych usług.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.