Komunikaty PR

AstraZeneca dołącza do partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju

2020-10-12  |  10:15
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Podczas III edycji Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030 ogłoszono nowych sygnatariuszy „Partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce”. Wśród grona podmiotów, które dołączyły do inicjatywy, znalazła się globalna firma biofarmaceutyczna AstraZeneca.

W czwartek, 8 października odbyła się kolejna edycja Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030, które jest platformą wymiany doświadczeń, debaty oraz współpracy w celu realizacji założeń zrównoważonego rozwoju (ang. Sustainable Development Goals, SDGs) i upowszechniania wiedzy w tym obszarze. Celem tegorocznej edycji, która z powodu pandemii COVID-19 została zorganizowana jako wydarzenie online, było znalezienie odpowiedzi na pytania związane z obecnym światowym kryzysem wywołanym koronawirusem.

Przystąpienie do „Partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce” wpisuje się w politykę AstraZeneca. Dla nas zrównoważony rozwój nie jest tylko pustym hasłem. Od dawna realizujemy przedsięwzięcia wpisujące się w ideę „sustainability”, ze szczególnym uwzględnieniem działalności na rzecz ochrony środowiska, etycznej działalności biznesowej i z dbałością o pacjentów – powiedziała Jolanta Wyszyńska, VP Compliance - Global BBU Comercial&Medical and Europe&Canada Region w AstraZeneca. Wpisując się w globalne trendy społecznej odpowiedzialności biznesu, w siedzibie firmy wprowadzono proekologiczne rozwiązania, programy pracownicze i realizowane są założenia biznesowe, zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Między innymi implementowany został program „Ambition Zero Carbon”, który zakłada zerową emisję dwutlenku węgla w działalności AstraZeneca na całym świecie do 2025 roku. Jednocześnie firma dąży do osiągnięcia ujemnego poziomu CO2 w całym łańcuchu dystrybucji do roku 2030. AstraZeneca zamierza wykorzystywać energię odnawialną i wymienić całą flotę pojazdów na elektryczne. Firma wspiera również lokalne społeczności, organizacje pacjenckie oraz inne podmioty, działające w zakresie ochrony zdrowia m.in poprzez: wolontariaty pracownicze, zbiórki dla domów dziecka, zbiórki dla hospicjów, dostarczanie masek, darowizny testów na koronawirusa.

Dołączenie do sygnatariuszy Partnerstwa to kolejny krok w ramach pogłębiania naszego zaangażowania w Polsce – na  początku września AstraZeneca, jako pierwsza globalna firma biofarmaceutyczna, otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego – podkreślił Michał Janik, Site Director AstraZeneca Pharma Poland. Chcemy współpracować i razem z innymi organizacjami i firmami, angażować się w różnorodne projekty i aktywności aby wspierać wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w Polsce.

Celem Partnerstwa jest zintegrowanie aktywności i współpraca przedstawicieli różnych środowisk. Inicjatywa zwiększa świadomość na temat przyjętych przez społeczność międzynarodową celów zrównoważonego rozwoju oraz ich znaczenia dla poszczególnych grup społecznych. Sygnatariusze dają przykład aktywnego zaangażowania i odpowiedzialnego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju wewnątrz organizacji stanowiąc cenne źródło inspiracji dla innych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja 4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego Biuro prasowe
2024-06-26 | 01:00

4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego

Aluflexpack opracował rewolucyjną innowację w dziedzinie opakowań, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, ale może przydać się też w szerszym
Farmacja Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.
2024-06-14 | 10:30

Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.

Maksymilian Świniarski został mianowany nowym Prezesem Zarządu TZF Polfa S.A. Decyzja o powołaniu Maksymiliana Świniarskiego na to stanowisko została podjęta przez Radę
Farmacja Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW
2024-06-12 | 11:00

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Eksperci Wydziału Zarządzania UW o wyzwaniach w branży farmaceutycznej Co o lekach biologicznych muszą wiedzieć farmaceuci, jak „reklamować”

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.