Komunikaty PR

AstraZeneca dołącza do partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju

2020-10-12  |  10:15
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Podczas III edycji Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030 ogłoszono nowych sygnatariuszy „Partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce”. Wśród grona podmiotów, które dołączyły do inicjatywy, znalazła się globalna firma biofarmaceutyczna AstraZeneca.

W czwartek, 8 października odbyła się kolejna edycja Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030, które jest platformą wymiany doświadczeń, debaty oraz współpracy w celu realizacji założeń zrównoważonego rozwoju (ang. Sustainable Development Goals, SDGs) i upowszechniania wiedzy w tym obszarze. Celem tegorocznej edycji, która z powodu pandemii COVID-19 została zorganizowana jako wydarzenie online, było znalezienie odpowiedzi na pytania związane z obecnym światowym kryzysem wywołanym koronawirusem.

Przystąpienie do „Partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce” wpisuje się w politykę AstraZeneca. Dla nas zrównoważony rozwój nie jest tylko pustym hasłem. Od dawna realizujemy przedsięwzięcia wpisujące się w ideę „sustainability”, ze szczególnym uwzględnieniem działalności na rzecz ochrony środowiska, etycznej działalności biznesowej i z dbałością o pacjentów – powiedziała Jolanta Wyszyńska, VP Compliance - Global BBU Comercial&Medical and Europe&Canada Region w AstraZeneca. Wpisując się w globalne trendy społecznej odpowiedzialności biznesu, w siedzibie firmy wprowadzono proekologiczne rozwiązania, programy pracownicze i realizowane są założenia biznesowe, zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Między innymi implementowany został program „Ambition Zero Carbon”, który zakłada zerową emisję dwutlenku węgla w działalności AstraZeneca na całym świecie do 2025 roku. Jednocześnie firma dąży do osiągnięcia ujemnego poziomu CO2 w całym łańcuchu dystrybucji do roku 2030. AstraZeneca zamierza wykorzystywać energię odnawialną i wymienić całą flotę pojazdów na elektryczne. Firma wspiera również lokalne społeczności, organizacje pacjenckie oraz inne podmioty, działające w zakresie ochrony zdrowia m.in poprzez: wolontariaty pracownicze, zbiórki dla domów dziecka, zbiórki dla hospicjów, dostarczanie masek, darowizny testów na koronawirusa.

Dołączenie do sygnatariuszy Partnerstwa to kolejny krok w ramach pogłębiania naszego zaangażowania w Polsce – na  początku września AstraZeneca, jako pierwsza globalna firma biofarmaceutyczna, otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego – podkreślił Michał Janik, Site Director AstraZeneca Pharma Poland. Chcemy współpracować i razem z innymi organizacjami i firmami, angażować się w różnorodne projekty i aktywności aby wspierać wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w Polsce.

Celem Partnerstwa jest zintegrowanie aktywności i współpraca przedstawicieli różnych środowisk. Inicjatywa zwiększa świadomość na temat przyjętych przez społeczność międzynarodową celów zrównoważonego rozwoju oraz ich znaczenia dla poszczególnych grup społecznych. Sygnatariusze dają przykład aktywnego zaangażowania i odpowiedzialnego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju wewnątrz organizacji stanowiąc cenne źródło inspiracji dla innych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i Biuro prasowe
2024-12-28 | 15:00

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

    Ergonomiczne wirówki podłogowe i podblatowe o dużej pojemności i kompaktowej konstrukcji.   OHAUS Corporation, wiodący dostawca urządzeń
Farmacja Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
2024-10-28 | 11:40

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Medisept, lider produkcji medycznych środków dezynfekcyjnych w Polsce, rozpoczął 25 października br. kolejny etap ambitnych inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na
Farmacja Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
2024-10-03 | 13:00

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.

Za nami jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed. Poznaliśmy laureatów 10. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP! W poniedziałek 30 września 2024 roku w Auli Gmachu Fizyki Politechniki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.