Komunikaty PR

AstraZeneca otrzymuje status Centrum Badawczo-Rozwojowego

2020-09-07  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania PRS ( 0.05 MB )

Innowacyjna firma biofarmaceutyczna umacnia swoją obecność na polskim rynku - decyzją Minister Rozwoju AstraZeneca otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

AstraZeneca, jako pierwsza globalna firma biofarmaceutyczna w Polsce, dołączyła do grona kilkudziesięciu przedsiębiorstw ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego. Jest to przypieczętowanie dotychczasowego wkładu firmy w sektor R&D w Polsce i rozwój działalności B+R AstraZeneca w Polsce.

Niezwykle cieszy mnie kontynuowanie współpracy z AstraZeneca – powiedziała Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Zaangażowanie firmy w Polsce świadczy o tym, że nasze działania mające na celu przyciągnięcie inwestycji są skuteczne. Właśnie takich inicjatyw potrzebuje polska gospodarka.

Grono przedsiębiorstw, które współpracują z polskim rządem i otrzymały status Centrum Badawczo-Rozwojowego stopniowo się powiększa, co stanowi bardzo pozytywny trend. Mam nadzieję, że inne firmy pójdą śladem AstraZeneca.– podkreśla Krzysztof Mazur, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Polski rynek jest kluczowy dla AstraZeneca w obszarze R&D. Ubieganie się o status Centrum Badawczo-Rozwojowego było dla firmy naturalnym następstwem dotychczasowych działań, w tym rozmów prowadzonych między prezesem Leifem Johanssonem, a premierem Mateuszem Morawieckim w styczniu br. w Davos, oraz funkcjonującym od lat w Warszawie Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych odpowiedzialnym za organizację i prowadzenie badań klinicznych nad nowymi cząsteczkami i lekami. Obszary terapeutyczne, w których prowadzone są badania kliniczne obejmują m.in. onkologię, choroby kardiologiczne i metaboliczne czy też choroby układu oddechowego.

Chcemy jeszcze bardziej związać się z polskim ekosystemem innowacji i uczestniczyć, wraz z innymi partnerami i stroną publiczną, w tworzeniu wartości dodanej dla Polski i polskiej gospodarki w tym obszarze – mówi Alina Pszczółkowska, Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland. Jesteśmy przekonani, że status Centrum Badawczo-Rozwojowego wesprze nasze działania i pozwoli osiągnąć znakomite rezultaty przede wszystkim z perspektywy pacjentów.

Przyznawany przez ministra właściwego w sprawach gospodarki status Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi narzędzie wsparcia dla przedsiębiorstw  specjalizujących się w B+R w konkretnych obszarach np. farmacja, medycyna, energetyka, produkcja maszyn górniczych czy sektor informatyczno-inżynierski. Wspólnym mianownikiem tych przedsiębiorstw jest sprzedaż wyników własnych prac B+R do gospodarki. Obecnie w Polsce status Centrum Badawczo-Rozwojowego otrzymało niespełna pięćdziesiąt podmiotów .

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i Biuro prasowe
2024-12-28 | 15:00

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

    Ergonomiczne wirówki podłogowe i podblatowe o dużej pojemności i kompaktowej konstrukcji.   OHAUS Corporation, wiodący dostawca urządzeń
Farmacja Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
2024-10-28 | 11:40

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Medisept, lider produkcji medycznych środków dezynfekcyjnych w Polsce, rozpoczął 25 października br. kolejny etap ambitnych inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na
Farmacja Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
2024-10-03 | 13:00

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.

Za nami jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed. Poznaliśmy laureatów 10. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP! W poniedziałek 30 września 2024 roku w Auli Gmachu Fizyki Politechniki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.