Komunikaty PR

Bezpłatnie zbadaj wzrok w mobilnej przychodni Fundacji NEUCA dla Zdrowia!

2023-03-02  |  15:00
Biuro prasowe

Choroby oczu to problem zdrowotny, społeczny, a także cywilizacyjny wynikający ze starzenia się populacji. Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia już 6 marca rozpoczyna kolejną akcję skierowaną do osób, które chcą zbadać swój wzrok. Już kolejny raz Fundacja NEUCA dla Zdrowia ma przyjemność udostępnić pacjentom w całej Polsce bezpłatne przesiewowe badania wzroku. Badania wykonywane będą przez wykwalifikowany personel medyczny w mobilnej przychodni.

Badania przesiewowe oczu diagnozują takie wady wzroku jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, anisometropia, zez, anizokoria. W mobilnej przychodni Fundacji badania wykonywane są na aparacie autorefraktometr WelchAlln VS-100s. Urządzenie to pozwala na szybkie wykrycie problemów z widzeniem w sposób bezstresowy i przesiewowy, ponieważ pozwala na badanie pacjentów już od 6. miesiąca życia oraz osób starszych.

Prognozowanie demograficzne przewiduje drastyczny wzrost występowania wad wzroku. Raportowane jest, że 58 proc. populacji korzysta z okularów korekcyjnych i 14 proc. z soczewek kontaktowych. Te dwie metody korekcji wad refrakcji są również najbardziej popularnymi. Warto poddawać się badaniom profilaktycznym w kierunku wykrycia wad wzroku od najmłodszego wieku, gdyż udowodniono wpływ zaburzenia funkcji wzrokowych na umiejętności szkolne. U osób starszych, prawidłowe widzenie znacząco wpłynie na ich bezpieczeństwo w sytuacji doświadczenia między innymi ograniczeń ruchowych.

Dodatkowo, w mobilnej przychodni pacjenci mają możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności. Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii, a Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co dziesiąta dorosła osoba.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań, żeby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim Pacjentom bezpieczeństwo. W mobilnej przychodni będą odbywać się tylko umówione wizyty. Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Wszelkie szczegóły na temat przeciwskazań do wykonania badania, terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w zakładce Aktualności (www.fundacjaneuca.pl).

 

O Fundacji:

Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fundacjaneuca.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja RELACJA Z DRUGIEJ EDYCJI FARMACEUTYCZNEGO FORUM ZDROWIA Biuro prasowe
2023-05-26 | 14:30

RELACJA Z DRUGIEJ EDYCJI FARMACEUTYCZNEGO FORUM ZDROWIA

W środę 17 maja w Hotelu Warszawianka nad Zalewem Zegrzyńskim została zakończona 2 edycja konferencji FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA, organizowanej przez sieć aptek franczyzowych Ziko Apteka.
Farmacja Farmaceuci z generacji Z chcą rozwoju zawodowego
2023-05-23 | 09:30

Farmaceuci z generacji Z chcą rozwoju zawodowego

Farmaceuci z generacji Z chcą rozwoju zawodowego u pracodawców dbających o zdrowie psychiczne pracowników Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Gedeon Richter Polska na
Farmacja BRAK ZDJĘCIA
2023-05-10 | 15:00

Kandydująca szczepionka GSK Arexvy przeciwko RSV z pozytywną opinią CHMP

  Pozytywna opinia CHMP przybliża GSK do celu, którym jest zapewnienie osobom starszym szczepionki chroniącej przed zakażeniem syncytialnym wirusem oddechowym. Opinię wydano na podstawie danych potwierdzających

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja - Diagnostyka molekularna w leczeniu nowotworów

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Z zamrożenia cen energii skorzysta w tym roku 8 mln gospodarstw domowych. Część z nich ma miesiąc na złożenie wniosku [DEPESZA]

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą pamiętać, że jeszcze tylko do końca czerwca br. mają czas na złożenie wniosków umożliwiających skorzystanie w tym roku z preferencyjnych rozliczeń cen energii ujętych w Tarczy Solidarnościowej. – Wszyscy sprzedawcy udostępniają takie wnioski na swoich stronach internetowych. Należy się jednak spieszyć, ponieważ ostateczny termin mija już za kilka tygodni – podkreśla Włodzimierz Cupryszak, ekspert ds. regulacji Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Jak wskazuje, pozostałe gospodarstwa domowe nie muszą dopełniać żadnych dodatkowych formalności. W ich przypadku rachunki będą z automatu rozliczane po ubiegłorocznych stawkach.

Bankowość

Uczelnie wyższe coraz bardziej angażują się w walkę z największymi globalnymi wyzwaniami. Kluczowa jest współpraca z biznesem

 Wyzwań, które stoją przed uczelniami, jest dziś wiele i można je zakwalifikować do kilku megatrendów, które zachodzą w całym społeczeństwie – mówi prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród nich jest cyfrowa transformacja, zmiany klimatu i zrównoważony rozwój społeczny, który pozwoli niwelować nierówności. O wpływie, jaki szkoły wyższe mogą wywierać na społeczeństwa i wspierać je w odpowiedzi na bieżące wyzwania, 700 rektorów z całego świata debatowało podczas spotkania w Walencji. W przyjętej tam deklaracji zobowiązali się m.in. do uwzględniania w badaniach wyzwań globalnych i lokalnych, a także wyposażania studentów w kompetencje, które będą niezbędne w obliczu tych wyzwań w przyszłości. – Na mocy tych zobowiązań współpraca biznesu z uczelniami będzie jeszcze większa i szersza – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce, przedstawiciel organizatora cyklicznych spotkań rektorów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Finanse

Start-upy nie narzekają na brak dostępu do finansowania. Równie ważny jest dla nich mentoring i wsparcie ekspertów

Polskie start-upy dobrze sobie radzą na europejskim i globalnym rynku, chętnie kierują swoje rozwiązania do dużych firm i korporacji, a ich domeną jest głównie software – wynika z ostatniego raportu Fundacji StartUp Poland. Jak wskazuje założyciel funduszu EEC Ventures Konrad Sitnik, tym, co warunkuje sukces, jest przede wszystkim determinacja founderów i dobry, skalowalny model biznesowy. – Ostatni element do tej układanki to jest mądry inwestor, który poza pieniędzmi zapewni również mentoring i wsparcie intelektualne – mówi ekspert. Taką rolę chce pełnić Tauron, który ze start-upami ściśle współpracuje już od kilku lat, oferując im autorski program akceleracyjny.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.