Biuro Tłumaczeń 123 Sp. z o.o. zaangażowane w działania związane z COVID-19

Ula Skwarek
Biuro tłumaczeń 123tłumacz.pl
św. Wawrzyńca 9
31-060 Kraków
pr|123tlumacz.pl| |pr|123tlumacz.pl
+48 888 500 123
123tlumacz.pl
Szybko rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa to już problem globalny. Koronawirus z Chin, który ochrzczono wstępnie 2019-nCoV, a następnie SARS-CoV-2, wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Pandemia koronawirusa będzie prawdopodobnie najważniejszym wyzwaniem stojącym przed Europą i światem w tym roku. Na ten moment nie mamy leku na koronawirusa czy szczepionki zapobiegającej zakażeniu.
Polska i świat walczą z koronawirusem
Badania nad lekiem, który może okazać się skuteczny na koronawirusa to proces obserwowany z wielkim zainteresowaniem przez ludzi na całym świecie. Informacje o pojawiających się nowinkach czy lekach nowej generacji lotem błyskawicy obiegają światową, wielojęzyczną opinię publiczną. Polscy naukowcy we współpracy z ośrodkami zagranicznymi w ramach projektu Agencji Badań Medycznych zajmują się przygotowaniem preparatu do szczepień.
W związku z pandemią koronawirusa, krakowskie Biuro Tłumaczeń 123 Sp. z o.o. powołało specjalna grupę tłumaczy medycznych, którzy są do dyspozycji w przypadku konieczności wykonywania tłumaczeń wielojęzycznych tekstów naukowych, wyników badań laboratoryjnych, czy innych dokumentów związanych z diagnostyką i opieką medyczną. Wyselekcjonowani tłumacze mogą pracować nad przekładem tekstów medycznych o różnym stopniu skomplikowania.
W przypadku tłumaczeń medycznych szczególnie ważna jest specjalistyczna terminologia, dlatego też realizacja tego typu przekładów powinna być powierzana wyłącznie osobom z długoletnim doświadczeniem i poświadczonym wykształceniem medycznym. Każde słowo ma tu wyjątkowe znaczenie, gdyż od ich poprawności zależy zdrowie czy nawet życie pacjentów. Na podstawie tłumaczonych dokumentów podejmowane są dalsze działania. Odgrywają zatem istotną rolę w terapii, znacząc niemal tyle co lekarz. Wobec zagrożenia musimy reagować, musimy być gotowi by nieść pomoc – wyjaśnia Katarzyna Tkaczenko – ekspert Biura Tłumaczeń 123 Sp. z o.o.
Ministerstwo Zdrowia ostrzega: Zagrożenie narasta, a wraz z nim nasz niepokój, wywołany m.in. niewiedzą o tym, co wydarzy się dalej. Kiedy słyszysz komunikaty dotyczące zdrowia lub innych ważnych spraw, które wpłyną na Twoje decyzje, powinieneś być pewnym, jakie jest znaczenie konkretnych sformułowań. Branża medyczna posługuje się specyficznym językiem i terminologią, która może sprawiać czasami kłopoty nawet rodzimym użytkownikom języka.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.