Komunikaty PR

Cristiano Costanzo nowym Dyrektorem Generalnym GSK w Polsce

2022-11-21  |  13:00
Biuro prasowe

1 listopada 2022 roku Cristiano Costanzo objął stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego GSK w Polsce, jednej z najbardziej innowacyjnych firm farmaceutycznych działających w naszym kraju. Będzie odpowiedzialny za realizację planów rozwojowych GSK na polskim rynku.

Od 1 listopada br. Cristiano Costanzo jest nowym Dyrektorem Generalnym GSK w Polsce, zastępując na tym stanowisku Nikosa Xydiasa, który objął globalną funkcję w obszarze leków oddechowych. Doświadczenie Cristiano Costanzo jako lidera w różnych obszarach biznesu będzie miało ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju firmy w Polsce.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że będę mógł kierować działaniami GSK w tak ważnym dla spółki kraju. Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się lokalizacji GSK na świecie. Ulokowano tu globalne centra kompetencji i wiele strategicznych funkcji, takich jak badania i rozwój czy nowe technologie, co potwierdza rosnące znaczenie Polski w globalnej sieci operacyjnej GSK. Nasza działalność ma również istotny wpływ na polską gospodarkę – od 1998 roku  firma zainwestowała w Polsce ponad 2,23 mld złotych. Wierzę, że moje dotychczasowe doświadczenia przyczynią się do dalszego rozwoju GSK na polskim rynku – powiedział Cristiano Costanzo.

Cristiano Costanzo jest związany z GSK od 2005 roku, kiedy to dołączył do firmy obejmując stanowisko Menedżera ds. Marketingu w obszarze chorób sercowo-naczyniowych i metabolicznych. W kolejnych latach zarządzał wieloma innowacyjnymi projektami m.in. uczestniczył w pracach zespołu Future Strategy Group w 2014 roku, był Dyrektorem ds. Marketingu w obszarze Primary Care, w 2016 roku kierował Primary Care Business Unit, a w 2018 roku został Wiceprezesem odpowiedzialnym za Respiratory Business. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Generalnego GSK w Polsce Cristiano Costanzo był Globalnym Dyrektorem Marketingu w obszarze leków oddechowych.

Zanim dołączył do GSK zdobywał doświadczenie w innych firmach farmaceutycznych. Ukończył studia chemiczne na Uniwersytecie w Pizie i uzyskał tytuł Executive Master in Business Administration na uczelni SDA Bocconi Milan. Jest żonaty i ma jedną córkę.
_______________

Informacje o firmie GSK:

GSK to globalna firma biofarmaceutyczna, której celem jest połączenie nauki, technologii i umiejętności, aby razem pokonywać choroby. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie pl.gsk.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja 4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego Biuro prasowe
2024-06-26 | 01:00

4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego

Aluflexpack opracował rewolucyjną innowację w dziedzinie opakowań, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, ale może przydać się też w szerszym
Farmacja Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.
2024-06-14 | 10:30

Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.

Maksymilian Świniarski został mianowany nowym Prezesem Zarządu TZF Polfa S.A. Decyzja o powołaniu Maksymiliana Świniarskiego na to stanowisko została podjęta przez Radę
Farmacja Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW
2024-06-12 | 11:00

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Eksperci Wydziału Zarządzania UW o wyzwaniach w branży farmaceutycznej Co o lekach biologicznych muszą wiedzieć farmaceuci, jak „reklamować”

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.