Cristiano Costanzo nowym Dyrektorem Generalnym GSK w Polsce
1 listopada 2022 roku Cristiano Costanzo objął stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego GSK w Polsce, jednej z najbardziej innowacyjnych firm farmaceutycznych działających w naszym kraju. Będzie odpowiedzialny za realizację planów rozwojowych GSK na polskim rynku.
Od 1 listopada br. Cristiano Costanzo jest nowym Dyrektorem Generalnym GSK w Polsce, zastępując na tym stanowisku Nikosa Xydiasa, który objął globalną funkcję w obszarze leków oddechowych. Doświadczenie Cristiano Costanzo jako lidera w różnych obszarach biznesu będzie miało ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju firmy w Polsce.
- To dla mnie ogromny zaszczyt, że będę mógł kierować działaniami GSK w tak ważnym dla spółki kraju. Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się lokalizacji GSK na świecie. Ulokowano tu globalne centra kompetencji i wiele strategicznych funkcji, takich jak badania i rozwój czy nowe technologie, co potwierdza rosnące znaczenie Polski w globalnej sieci operacyjnej GSK. Nasza działalność ma również istotny wpływ na polską gospodarkę – od 1998 roku firma zainwestowała w Polsce ponad 2,23 mld złotych. Wierzę, że moje dotychczasowe doświadczenia przyczynią się do dalszego rozwoju GSK na polskim rynku – powiedział Cristiano Costanzo.
Cristiano Costanzo jest związany z GSK od 2005 roku, kiedy to dołączył do firmy obejmując stanowisko Menedżera ds. Marketingu w obszarze chorób sercowo-naczyniowych i metabolicznych. W kolejnych latach zarządzał wieloma innowacyjnymi projektami m.in. uczestniczył w pracach zespołu Future Strategy Group w 2014 roku, był Dyrektorem ds. Marketingu w obszarze Primary Care, w 2016 roku kierował Primary Care Business Unit, a w 2018 roku został Wiceprezesem odpowiedzialnym za Respiratory Business. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Generalnego GSK w Polsce Cristiano Costanzo był Globalnym Dyrektorem Marketingu w obszarze leków oddechowych.
Zanim dołączył do GSK zdobywał doświadczenie w innych firmach farmaceutycznych. Ukończył studia chemiczne na Uniwersytecie w Pizie i uzyskał tytuł Executive Master in Business Administration na uczelni SDA Bocconi Milan. Jest żonaty i ma jedną córkę.
_______________
Informacje o firmie GSK:
GSK to globalna firma biofarmaceutyczna, której celem jest połączenie nauki, technologii i umiejętności, aby razem pokonywać choroby. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie pl.gsk.com.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.