Cristiano Costanzo w zarządzie INFARMY
Cristiano Costanzo, Dyrektor Generalny GSK w Polsce, został nowym Członkiem Zarządu branżowej organizacji INFARMA. Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA reprezentuje firmy farmaceutyczne, prowadzące działalność badawczo-rozwojową i produkujące innowacyjne leki. Związek wyznacza normy dla branży, dotyczące m.in. promocji i reklamy produktów leczniczych, prowadzenia badań czy współpracy z przedstawicielami zawodów medycznych oraz organizacjami ochrony zdrowia.
Podczas Walnego Zgromadzenia Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA wybrany został nowy skład Zarządu oraz Rady Nadzorczej na kolejną kadencję. Na stanowisko Prezesa Zarządu INFARMY powołana została Agnieszka Grzybowska-Zalewska, obecna Prezes Zarządu Sanofi w Polsce, nowym Członkiem Zarządu został zaś Cristiano Costanzo, Dyrektor Generalny GSK w Polsce.
- Dołączenie do struktur jednej z najbardziej opiniotwórczych organizacji branżowych to dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że będę mógł podzielić się swoim doświadczeniem i kompetencjami. Sektor farmaceutyczny i biotechnologiczny to jedna z kluczowych gałęzi polskiej gospodarki, którą chcemy aktywnie kształtować. Polska to jedna z najszybciej rozwijających się lokalizacji GSK na świecie. Mają tu siedzibę nasze globalne centra kompetencji i wiele strategicznych dla organizacji funkcji, które świadczą wysokospecjalistyczne usługi dla pozostałych oddziałów. Wierzę, że razem z koleżankami i kolegami ze Związku z zaangażowaniem i sukcesami będziemy realizować priorytety INFARMY – skomentował Cristiano Costanzo, Dyrektor Generalny GSK.
Firma GSK, obecna w Polsce od 45 lat, jest jednym z największych inwestorów branży farmaceutycznej. Z raportu „GSK w Polsce. Innowacyjna firma biofarmaceutyczna. Partner polskiej gospodarki”[i] wynika, że od 1998 roku, od kiedy miały miejsce pierwsze inwestycje GSK w Polsce, firma zainwestowała w naszym kraju już ponad 2,2 mld zł. GSK inwestuje w rozwój szczepionek i leków specjalistycznych, koncentrując się na czterech głównych obszarach terapeutycznych: chorobach zakaźnych, HIV, onkologii i chorobach układu immunologicznego. Firma nieustannie wprowadza na rynek nowe produkty, m.in. szczepionki dla osób dorosłych, które są ważnym elementem profilaktyki chorób i zdrowego starzenia się. Ostatnio udostępniona dla polskich pacjentów szczepionka przeciwko półpaścowi oraz zatwierdzona przez EMA szczepionka przeciwko RSV odzwierciedlają innowacje GSK w obszarze szczepień.
Cristiano Costanzo objął funkcję Dyrektora Generalnego GSK w Polsce w listopadzie 2022 r. Z GSK związany jest od 2005 roku. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Generalnego GSK w Polsce Cristiano Costanzo pełnił rolę Globalnego Dyrektora Marketingu w obszarze leków oddechowych. Jest absolwentem studiów chemicznych na Uniwersytecie w Pizie, uzyskał także tytuł Executive Master in Business Administration na uczelni SDA Bocconi Milan.
[i] Raport „GSK w Polsce. Innowacyjna firma biofarmaceutyczna. Partner polskiej gospodarki”; https://www.gsk.com/media/7462/annual-report-2021.pdf; dostęp: 21.06.2023

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.