DSV – Global Transport and Logistics z certyfikatem GMP dla magazynu w Urzucie
Okaeri Consulting
Łowicka 54/6
02-531 Warszawa
szymon.rac|okpr.pl| |szymon.rac|okpr.pl
514998402
okpr.pl
DSV – Global Transport and Logistics wzmacnia swoją pozycję w segmencie logistyki magazynowej dla sektora farmaceutycznego. Kolejna lokalizacja operatora logistycznego otrzymała nadawany przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny certyfikat GMP. Magazyn w Urzucie został wyposażony w najnowocześniejsze technologie i spełnienia wymogi związane ze świadczeniem specjalistycznych usług w najwyższym standardzie.
Profesjonalizm w obszarze logistyki farmaceutycznej
DSV od ponad 25 lat jest partnerem dla podmiotów z branży farmaceutycznej. Operator specjalizuje się w realizacji usług z zakresu logistyki magazynowej, hurtowni farmaceutycznej, wytwórni i dystrybutora produktów farmaceutycznych w ramach obsługi rynku polskiego, europejskiego, jak również eksportu na rynki globalne.
- Naszym priorytetem jest bycie partnerem w rozwoju biznesowym naszych klientów. Dlatego z pełną uwagą śledzimy europejski i globalny rynek healthcare po to, by nasze kompetencje, infrastruktura i oferta wyprzedzały rodzące się trendy. - mówi Olga Miedziak, QA and Process Alignment Director w DSV – W naszej strategii rozwoju sektor farmaceutyczny zajmuje ważne miejsce, a ten specjalistyczny magazyn w Urzucie i uzyskany właśnie certyfikat GMP to kolejny krok w jej realizacji. – dodaje.
Magazyn w Urzucie - inwestycja w nowoczesną infrastrukturę
Uruchomiony na przełomie kwietnia i maja 2022 roku obiekt został zaprojektowany, przez zespół specjalistów DSV ds. farmacji zgodnie z potrzebami i kryteriami klienta. Na powierzchni 4,3 tys. mkw. realizowane są działania z zakresu: hurtowni farmaceutycznej na licencji klienta; wytwórni w zakresie przepakowywania, magazynowania produktów, pakowania i konfekcjonowania; magazynu importera – na podstawie zezwolenia firmy DSV.
Połączenie tych funkcji w ramach jednego obiektu wymagało od operatora wielu innowacji w projektowaniu przyszłych procesów tak, aby zagwarantować maksymalną niezawodność operacji. Od podstaw stworzono m.in. nową koncepcję zautomatyzowanych stanowisk pracy. Potwierdzeniem zastosowania najlepszych możliwych rozwiązań w magazynie DSV w Urzucie, są liczne certyfikaty. Wśród nich należy wyróżnić ISO 9001, ISO 13485 i ISO 22000, a przede wszystkim certyfikat GMP, udzielony przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.
Magazyn został wyposażony w zaawansowane rozwiązania cyfrowe, które znacznie usprawniają pracę. W tej konkretnej lokalizacji będziemy, na rzecz naszego klienta, jednego z największych amerykańskich podmiotów na rynku produktów okulistycznych i higienicznych, realizować działania z zakresu hurtowni, wytwórni oraz magazynu. - mówi Tomasz Kuziemski, Dyrektor Regionu w DSV – Dzięki decyzji naszego partnera o ulokowaniu jednego z globalnych centrów dystrybucji właśnie w Polsce, w Urzucie będziemy świadczyli także niestandardowe usługi w ramach logistyki magazynowej, takich jak. pakowanie, kompletacja pakietów, zestawów i innych połączeń produktów, czy konfekcjonowanie. Z Urzutu produkty będą trafiały na półki polskich i europejskich aptek, jak i na rynki pozaeuropejskie, w ramach operacji eksportowych.
Obiekty magazynowe DSV dla sektora farmaceutycznego w Polsce
Powierzchnia magazynów DSV w Polsce dedykowana klientom z branży farmaceutycznej wynosi obecnie 50 tys. mkw., zarówno hurtowni, jak i wytwórni farmaceutycznych. Wykonywane są w nich operacje wymagające realizacji działań w kontrolowanej temperaturze (2-8 st. C, 15-25 st. C, - 25 st. C), czy kontrolowanej wilgotności powietrza. Podobnie jak lokalizacja w Urzucie, również lokalizacje DSV w Gdańsku i Kampinosie posiadają certyfikat GMP oraz ISO 9001, ISO 13485, ISO 22000, specjalne strefy przystosowane do składowania towarów niebezpiecznych, środków kontrolowanych, jak i środków silnie działających. Obiekty operatora logistycznego zlokalizowane w Polsce stanowią ważny element krajowej, europejskiej i globalnej architektury bezpieczeństwa łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.