Komunikaty PR

Fundacja Globalworth dołącza do ogólnopolskiej akcji społecznej Ultrakrew

2021-12-02  |  13:40
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Nitychoruk
Globalworth

Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/

1 grudnia już po raz szósty rozpocznie się ogólnopolska zbiórka krwi w ramach akcji społecznej Ultrakrew, której partnerem została Fundacja Globalworth. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczna związaną z Covid-19 i w obliczu niedoboru krwi w całym kraju, będzie ona miała szczególne znaczenie.

Krew jest niezbędna w wielu stanach zagrożenia życia i jest jedyną tkanką organizmu, której nie można wyprodukować w sposób sztuczny. Składniki krwi mogą być przechowywane tylko przez określony czas, dlatego tak ważne jest jej regularne oddawanie.

W czasie trwania akcji, w okresie od 1 grudnia 2021 do 31 stycznia 2022, w każdej placówce krwiodawstwa w kraju, będzie można oddać krew lub jej składniki na hasło Ultrakrew wspierając w ten sposób wydarzenie.

Fundacja Globalworth na przestrzeni 2022 roku zorganizuje akcje krwiodawstwa dla najemców wybranych nieruchomości należących do Globalworth w różnych miastach Polski.

Poprzez włączenie się do akcji Ultrakrew chcemy podnieść świadomość społeczną dotyczącą potrzeby regularnego oddawania krwi. Nasze obiekty w Polsce na co dzień odwiedza ponad 100 000 osób. Chcemy wykorzystać ten potencjał i zachęcać naszych najemców do dzielenia się krwią. Największą nagrodą za oddanie krwi jest bez wątpienia satysfakcja, że można komuś uratować życie i zdrowie.

Judyta Sawicka, członkini zarządu Fundacji Globalworth

Jeżeli potrzebujesz krwi albo jej składników, to jedyną szansą na Twoje zdrowie i życie jest drugi człowiek. Nikt z nas nie wie, kiedy my albo ktoś z naszych bliskich może jej potrzebować. Oddając krew jestem jak najlepszy inwestor. Dziś ja pomagam komuś, w przyszłości być może ktoś pomoże mi. Siłą Ultrakrwi jest zaangażowanie na wiele sposobów. Możesz oddać krew na nasze hasło, być z nami na plaży. Dla nas bardzo ważne są także osoby, które z różnych powodów nie mogą oddać krwi – mogą zrobić coś bardzo ważnego, zachęcić lub pójść wspólnie do centrum krwiodawstwa z osobą, która może. Ultrakrew jest dla każdego z nas.

Jacek Bastian, dyrektor akcji społecznej Ultrakrew

Dzięki odbywającej się już od 5 lat akcji, zebrano ponad 2050 litrów krwi, co dało  statystyczną szansę na zdrowie i życie 13 500 osób.

Akcję krwiodawstwa wspomagać będzie aktywność sportowa. 10 stycznia 2022 r. zespół Ultrakrwi spotka się na plaży w Świnoujściu, aby w ciągu 7 dni pokonać całe polskie wybrzeże propagując oddawanie krwi. Ekipa wystartuje ze Świnoujścia i będzie pokonywać dystans ponad 550 km wybrzeżem, aż do granicy polsko-niemieckiej w Piaskach, bez względu na pogodę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pokonania kilku kilometrów na plaży z zespołem Ultrakrwi. Udział jest całkowicie bezpłatny. Regularne oddawanie krwi i aktywność fizyczna mogą się wzajemnie uzupełniać. Dołącz do akcji, oddaj krew.

     
Fundacja Globalworth została założona w 2018 r. przez firmę Globalworth, największego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, jako organizacja non-profit niezależna od działalności handlowej grupy. Misja fundacji polega na opracowywaniu projektów opartych na trzech filarach: ludziach, miejscach i technologii. Wychodząc z założenia, że przyszłość społeczeństwa stanowią młodsze pokolenia, fundacja przede wszystkim dba o ludzi, realizując programy edukacyjne i projekty ułatwiające dostęp do wysokiej jakości usług medycznych, niezależnie od kategorii społecznej, do jakiej należą. Równie ważne są inicjatywy na rzecz mobilności społecznej, ekologizacji, inteligentnych miast czy rewitalizacji przestrzeni na potrzeby naszej społeczności. Ponadto Fundacja Globalworth jest przekonana o pozytywnym oddziaływaniu projektów wykorzystujących technologię, takich jak inkubatory dla młodych przedsiębiorców, i wspiera finansowanie innowacji, które łączą ludzi.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Globalworth
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja 4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego Biuro prasowe
2024-06-26 | 01:00

4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego

Aluflexpack opracował rewolucyjną innowację w dziedzinie opakowań, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, ale może przydać się też w szerszym
Farmacja Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.
2024-06-14 | 10:30

Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.

Maksymilian Świniarski został mianowany nowym Prezesem Zarządu TZF Polfa S.A. Decyzja o powołaniu Maksymiliana Świniarskiego na to stanowisko została podjęta przez Radę
Farmacja Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW
2024-06-12 | 11:00

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Eksperci Wydziału Zarządzania UW o wyzwaniach w branży farmaceutycznej Co o lekach biologicznych muszą wiedzieć farmaceuci, jak „reklamować”

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.