Komunikaty PR

Jak odmienić oblicze branżowych kongresów ?

2024-04-02  |  01:00
Biuro prasowe

Imprezy branżowe, które kojarzą się jedynie z nudnymi wykładami to już pieśń przeszłości. W dzisiejszych czasach uczestnikom takich spotkań należy zapewnić pewną wartość dodaną, która to sprawia, że chce się na takie eventy wracać. Z pełną świadomością użyte tu zostało słowo „event”. Ponieważ X edycja kongresu DOZ Forum zrealizowana dla DOZ S.A. przez HOLO Events była wydarzeniem roku branży farmaceutycznej. Co sprawia, że z roku na rok staje się wyczekiwanym przez uczestników spotkaniem?

Wyzwania

Największym wyzwaniem dla agencji była organizacja ogromnego eventu na blisko 1000 osób, łączącego wartości zarówno merytoryczne, jak i rozrywkowe. Należało spełnić oczekiwania uczestników pod kątem poszerzania horyzontów i doświadczania przez 3 dni trwania kongresu, aktywności wzbogacających ich wiedzę i dostarczających rozrywkę.

Całość kreatywnego pomysłu i strategii na event musiała pogodzić interesy i misję DOZ S.A. w tak ważnym momencie, jak 10 jubileuszowe DOZ Forum.

Koncept kreatywny

Dla jubileuszowej edycji kongresu stworzyliśmy koncept pt „Rozwój uskrzydla!”, osadzając agendę eventu wokół potencjału drzemiącego w potędze partnerstwa i współpracy biznesowej, która dodaje skrzydeł. Taki przekaz zobrazowaliśmy Key Visualem opartym na skojarzeniu "skrzydeł". Ten kluczowy symbol wydarzenia podkreślał wagę 10 lat organizacji DOZ Forum, przejścia przez trudy ostatnich lat oraz współpracę, dzięki której pracownicy DOZ dodawali sobie skrzydeł i mogli osiągać sukcesy. Całe wydarzenie było spójne zarówno pod kątem wizualnym jak i merytorycznym, ponieważ wszystkie zaplanowane aktywności nawiązywały do hasła przewodniego – mówi Eryk Skolarski, producent kreatywny wydarzenia | Dyrektor Kreatywny w HOLO Events.

Realizacja

Odzwierciedlenie hasła przewodniego kongresu widoczne było już w pierwszej atrakcji zorganizowanej dla wszystkich farmaceutów i producentów. Zostali zaproszeni na spektakl pt. "żONa" w reżyserii Jade-Rose Parker’a. Na kanwie komedii mówił on o znaczeniu tolerancji, wzajemnego wspierania się i otwartości na drugiego człowieka. Taka lekka, humorystyczna, ale poruszająca ważne tematy atrakcja była dobrym wstępem do dalszej części wieczoru, w której ważne było podbicie wzajemnego wsparcia w rozwoju. Etap ten zintegrował uczestników i ułatwił im kontakt w kolejnym dniu, kiedy nacisk położony został na część biznesowo-szkoleniową oraz rozrywkową.

Kolejny dzień kongresu skupiał się na intensywnej części biznesowej. W tle dynamicznych dyskusji odbyła się prestiżowa konferencja DOZ, której prowadzącą była Katarzyna Zdanowicz, ceniona dziennikarka i autorka książki "Zawsze mówi, że wróci. Opowieści żon himalaistów", czyli ludzi, których pasja uskrzydliła.

Równocześnie odbyły się także targi innowacji farmaceutycznych, które zgromadziły aż 100 wystawców z całej Polski. Ta sekcja nie tylko sprzyjała wymianie branżowych doświadczeń, ale i otwierała drzwi do przyszłości farmacji.

 

Uczestnicy mieli też okazję wziąć udział w inspirujących, rozwijających warsztatach. Prelegenci i coachowie podzielili się swoją wiedzą na temat: żywienia seniorów, strategii rozwoju marek własnych DOZ oraz nadchodzących zmian legislacyjnych w aptekarstwie.
Nie tylko umysł znalazł tu pokarm. Zaskoczyliśmy uczestników zupełnie nowymi formami rozrywki, których jeszcze podczas tych 10 lat organizowania Forum nie było, a które zapewniły odprężenie po całym dniu zdobywania wiedzy. Były to m.in.: fitness, Tai Chi oraz sztuka tworzenia florystycznych arcydzieł. Na świeżym powietrzu uczestnicy mieli okazję bliżej poznać niezwykłe psy rasy Husky oraz po wcześniejszych zapisach wziąć udział w off-roadzie najnowszymi modelami samochodów marki Ford.

Punktem kulminacyjnym kongresu była wieczorna Gala DOZ, na której nagrodzeni zostali najlepsi pracownicy oraz wręczono nagrody za najdłuższy staż pracy.

Wieczór zwieńczył elektryzujący koncert Ralpha Kamińskiego oraz energiczna impreza z DJ-em do białego rana.

Całe wydarzenie było skomplikowane pod kątem logistyki – napięty harmonogram aktywności oraz duża liczba uczestników sprawiła, że przez 3 dni realizacji nieustannie zmienialiśmy aranżacje poszczególnych przestrzeni hotelowych, korzystając z głównej sali balowej, 15 sal konferencyjnych oraz przestrzeni foyer – mówi Jacek Żerdziński, producent wykonawczy wydarzenia | Head zespołu event managerów w HOLO Events.

Kluczem do sukcesu było połączenie wiedzy branżowej, inspiracji i przede wszystkim znajomość tematyki rynku rozrywki.  To wszystko złożyło się na ogromny sukces wydarzenia.

Agencja HOLO Events była odpowiedzialna za kreację i produkcję wydarzenia, w tym: koncept kreatywny, logistykę, komunikację dla uczestników obejmującą stworzenie aplikacji, aktywności podczas targów, części artystyczne, warsztatowe, animacyjne oraz produkcję stref Klienta.

Partnerami wydarzenia zostali Impact Vision – odpowiedzialni za technikę i scenografię, Warren’s oraz Picture Perfect, które są częścią Holo Group.

Autor tekstu: Anna Górka, Events Director w HOLO Events.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja 4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego Biuro prasowe
2024-06-26 | 01:00

4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego

Aluflexpack opracował rewolucyjną innowację w dziedzinie opakowań, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, ale może przydać się też w szerszym
Farmacja Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.
2024-06-14 | 10:30

Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa S.A.

Maksymilian Świniarski został mianowany nowym Prezesem Zarządu TZF Polfa S.A. Decyzja o powołaniu Maksymiliana Świniarskiego na to stanowisko została podjęta przez Radę
Farmacja Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW
2024-06-12 | 11:00

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Relacja z konferencji Wydziału Zarządzania UW

Synergia nauki, zdrowia i rozwoju. Eksperci Wydziału Zarządzania UW o wyzwaniach w branży farmaceutycznej Co o lekach biologicznych muszą wiedzieć farmaceuci, jak „reklamować”

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.