Kolejny krok milowy w ekspansji miedzynarodowej Adamedu.
Walk PR
Dzielna 60
01-029 Warszawa
renata.sieron|walk.pl| |renata.sieron|walk.pl
+48 789 443 408
www.walk.pl
Kolejny krok milowy w ekspansji miedzynarodowej Adamedu. Firma uzyskała europejską certyfikację standardu jakości wytwarzania leków w Wietnamie.
Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed ogłosiła certyfikację standardu jakości EU-GMP w zakładzie produkcyjnym w Binh Duong koło Ho Chi Minh w Wietnamie. Certyfikat EU-GMP uzyskano dla operacji wytwarzania (produkcja i pakowanie) produktów niesterylnych w kapsułkach, osłonkach twardych i tabletkach.
W listopadzie 2017 r. Adamed Pharma nabyła pakiet kontrolny Davipharm, jednej z najszybciej rozwijających się firm farmaceutycznych w Wietnamie i nieustannie inwestuje w jej rozwój. To największa w historii bezpośrednia polska inwestycja prywatna w Wietnamie. Inwestycja o wartości 50 mln USD, z czego ponad 10 mln USD wydanych na modernizację zakładu produkcyjnego Davipharm w Binh Duong oraz poprawę procesów jakościowych. W kwietniu br. Davipharm otworzyła pierwszą w Wietnamie certyfikowaną strefę leków High Potent (HP) w formach stałych, tj. kapsułkach twardych, tabletkach i tabletkach powlekanych do produkcji m.in. wysokiej jakości leków onkologicznych. Strefa HP była pierwszym etapem w realizacji celów Adamedu stawianych przy akwizycji Davipharm i ekspansji na rynku azjatyckim. Zgodnie z przyjętą strategią przyszedł czas na kolejny milowy krok – uzyskanie certyfikacji standardu jakości EU-GMP. Firmy, które wprowadzają i stosują certyfikat EU- GMP w swoich przedsiębiorstwach, są zobowiązane do produkcji zgodnie ze standardami systemu i działania według określonych procesów biznesowych.
Z dumą możemy dziś oficjalnie ogłosić, że pomimo pandemicznych wyzwań udało nam się zorganizować i przejść audyt EU-GMP. Certyfikacja EU-GMP jest najważniejszym kamieniem milowym w strategii firmy ukierunkowanej na podnoszenie standardów produkcji leków. Ufam, że fabryki posiadające kwalifikacje EU-GMP są kluczowymi motorami wzrostu w Wietnamie i jedynym sposobem na rozwój lokalnej firmy. Dzięki certyfikacji EU-GMP jesteśmy gotowi do osiągania naszych kolejnych ambitnych celów. – powiedział podczas konferencji Michał Wieczorek, CEO Davipharm.
Ekspansja i innowacyjność to filary działalności Adamed
Produkty firmy Adamed są obecne w 76 krajach. Ekspansja zagraniczna rozpoczęła się w 2003 roku – dziś leki sprzedawne są w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej i Oceanii. Przedstawicielstwa Adamedu działają w Hiszpanii, Kazachstanie, Rosji, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Uzbekistanie i Wietnamie. W 2019 roku Adamed zawarł strategiczne partnerstwo ze spółką Ecupharma oraz otworzył kolejne przedstawicielstwo zagraniczne we Włoszech. Prace badawczo-rozwojowe Adamed rozpoczął w 2001 roku – dziś firma posiada ponad 200 patentów w większości krajów świata i należy do grona największych polskich innowatorów pod względem zgłoszonych wniosków patentowych.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.