Komunikaty PR

Moderna i OpenAI współpracują by rozwijać technologię mRNA

2024-04-25  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Weber Shandwick
Weber Shandwick

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
ooo|webershandwick.pl| |ooo|webershandwick.pl
600000000
webershandwick.com

Moderna oraz OpenAI ogłosiły rozpoczęcie stałej współpracy, która ma na celu wspólne tworzenie innowacji. Wizją tego partnerstwa jest transformacyjny wpływ sztucznej inteligencji na przyszłość biznesu i sektora opieki zdrowotnej. Moderna, jako firma mocno stawiająca na cyfryzację, od samego początku korzystała z możliwości uczenia maszynowego.  Bazowanie na danych, w połączeniu z zakorzenioną kulturą uczenia się, stawia firmę w pozycji, która umożliwia odpowiedzialną i płynną integrację generatywnej AI w swojej działalności oraz wykorzystanie innowacji sztucznej inteligencji nowej generacji.

Organizacje rozpoczęły swoją współpracę na początku 2023 roku, kiedy to Moderna uruchomiła własną wersję ChatGPT, zwaną mChat, stworzoną na bazie API OpenAI. Od momentu debiutu, mChat zdobyła zaufanie ponad 80% pracowników firmy, co znacząco przyspieszyło adaptację kultury opartej na AI i doprowadziło do implementacji ChatGPT Enterprise wraz z jego zaawansowanymi funkcjami, takimi jak dogłębne analizy, generowanie obrazów oraz GPT. Te technologie są obecnie zintegrowane ze wszystkimi działami biznesowymi Moderny – od działu prawnego, poprzez badania i produkcję, aż po sprzedaż – i są specjalnie dostosowane do roli asystentów wspierających pracowników firmy, personalizując wsparcie. Dzięki tym narzędziom, które stanowią dziś rozszerzenie zespołu, Moderna może realizować swoją misję oddziaływania na ludzi poprzez technologię mRNA.

Tak jak wprowadzenie komputera osobistego w latach 80. odmieniło sposób, w jaki pracujemy i żyjemy, tak samo AI zmierza do radykalnej zmiany naszego codziennego życia – a OpenAI odgrywa kluczową rolę w tej transformacji. Nasze organizacje podzielają wspólne wartości i są pionierami w badaniach, przesuwającymi granice możliwości technologii, aby napędzać przemiany," powiedział Stéphane Bancel, dyrektor generalny Moderny. "Moderna ma ambitne plany wprowadzenia na rynek wielu produktów w najbliższych latach, a współpraca z firmami takimi jak OpenAI jest kluczowa dla naszej zdolności do skalowania i maksymalizowania wpływu na pacjentów."

"Moderna jest liderem, który umożliwia wszystkim swoim pracownikom wykorzystanie AI do rozwiązywania złożonych problemów," dodał Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI. "Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z Moderną, aby wprowadzać nowe generacje leków dla pacjentów, którzy ich potrzebują."

Od kilku miesięcy, kiedy to Moderna wprowadziła ChatGPT Enterprise, firma zainstalowała ponad 750 GPT, które wspomagają automatyzację i zwiększają wydajność. Wśród nich znajduje się Dose ID GPT, które korzysta z zaawansowanych funkcji analizy danych ChatGPT Enterprise do oceny optymalnej dawki szczepionki, wybranej przez zespół prowadzący badanie kliniczne. Dose ID stosuje standardowe kryteria wyboru dawki, podaje uzasadnienia, odwołuje się do swoich źródeł i tworzy wykresy przedstawiające kluczowe wnioski. To pozwala na szczegółową analizę prowadzoną przez ludzi, ale ze wsparciem sztucznej inteligencji, z naciskiem na bezpieczeństwo i optymalizację dawki szczepionki przed dalszymi badaniami w zaawansowanych fazach klinicznych.

Aby dowiedzieć się więcej o współpracy Moderny z OpenAI, zachęcamy do obejrzenia filmu pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=t3UHnKLVS1M oraz do zapozniania się z case study pod tym linkiem https://openai.com/customer-stories/moderna

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Weber Shandwick
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie Biuro prasowe
2024-10-28 | 11:40

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Medisept, lider produkcji medycznych środków dezynfekcyjnych w Polsce, rozpoczął 25 października br. kolejny etap ambitnych inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na
Farmacja Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
2024-10-03 | 13:00

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.

Za nami jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed. Poznaliśmy laureatów 10. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP! W poniedziałek 30 września 2024 roku w Auli Gmachu Fizyki Politechniki
Farmacja OHAUS wprowadza na rynek nową generacją mieszadeł z płytą grzejną
2024-09-26 | 17:05

OHAUS wprowadza na rynek nową generacją mieszadeł z płytą grzejną

    OHAUS Corporation, czołowy światowy producent wag i urządzeń laboratoryjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej generacji mieszadeł z płytą grzejną Guardian 5000.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.