NAMS dostępne już od stycznia! Na czym polega nowe narzędzie?
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Wielu farmaceutów uważa proces weryfikacji leków za wymagający i przysparzający dodatkowych obowiązków. Próby fałszowania produktów leczniczych na całym świecie oraz rosnąca aktywność grup przestępczych w obszarze farmacji pokazują, że taka działalność jest niezbędna, by zapewnić pacjentom bezpieczeństwo. Europejska Organizacja Weryfikacji Leków (EMVO) wraz z krajowymi organizacjami znalazła rozwiązanie, które znacznie ułatwi analizę alertów w poszczególnych placówkach. Na czym będą polegały ułatwienia w Polsce?
AMS w Europie, w Polsce NAMS
Czym jest NAMS? Jest to narzędzie webowe dostępne przez przeglądarkę internetową, które zostanie zaimplementowane w Polsce i będzie podłączone do ogólnoeuropejskiego systemu AMS. Farmaceuta będzie mógł zalogować się do niego za pomocą aktualnej wersji przeglądarki oraz loginu i certyfikatu do PLMVS. Użytkownik NAMS będzie mógł szybko i sprawnie zobaczyć, czy jego placówka wygenerowała alerty i do jakiej kategorii zostały one przypisane. Dotychczas najczęściej zgłaszanym problemem przez farmaceutów jest ograniczona widoczność alertów i ich przyczyny w oprogramowaniach aptecznych. Nowe narzędzie ułatwi dostęp do tych informacji, pozostając bliźniaczo podobnym do systemu EU HUB.
Jak NAMS pomoże farmaceutom?
NAMS ma umożliwić szybsze i łatwiejsze zarządzanie alertami w zakresie przyczyny ich wygenerowania, analizy, skomentowania oraz zamknięcia. Narzędzie zastąpi procesy ręczne, co znacznie usprawni obsługę alertów. NAMS zagwarantuje także pełną rejestrację i możliwość skontrolowania wszystkich etapów dochodzenia w sprawie alertu. Warto podkreślić, że w NAMS każdy użytkownik będzie mógł zobaczyć wyłącznie swoje alerty. Specjalnie opracowany algorytm podpowie potencjalną prawdopodobną przyczynę alertu, co usprawni proces ich wyjaśniania. Użytkownicy będą mogli również przesyłać pliki i zmieniać status alertów zgodnie ze statusem dochodzenia. Dodatkową funkcjonalnością będzie możliwość komunikacji przez system z podmiotem odpowiedzialnym dla danego produktu, przy zachowaniu zasad anonimowości, co również ma usprawnić współpracę na rzecz ochrony zdrowia pacjentów.
Bezpieczeństwo danych
W związku z poszerzonym zakresem dostępu do danych w nowym narzędziu rodzi się pytanie, czy pozostaną one bezpieczne? Dane wykorzystywane w ramach NAMS będą chronione przez istniejące protokoły PLMVS i będą częścią obecnego procesu zarządzania zmianami.
Nowy rok, nowe narzędzie
Projekt rozpoczęty w lipcu 2020 roku zostaje wcielony w życie. EMVO planuje uruchomienie AMS na produkcji już w styczniu 2023 roku. Wówczas MAHy będą mogły podłączyć się do narzędzia i możliwe będzie udostępnienie go szerszej liczbie użytkowników.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.