Komunikaty PR

NAMS: Innowacyjne rozwiązanie dla zarządzania alertami

2023-07-12  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Rzecznik prasowy
Offteam

Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl

Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL) publikuje National Alert Management System (NAMS). To nowoczesne narzędzie, które rewolucjonizuje zarządzanie alertami w branży farmaceutycznej. 

NAMS został stworzony w celu zapewnienia efektywniejszej obsługi i ochrony zdrowia pacjentów. To rozwiązanie, które pozwoli na sprawne śledzenie, dokumentowanie i wyjaśnianie alertów przy jednoczesnym zachowaniu pełnej anonimowości.

NAMS to narzędzie webowe, podłączone do ogólnoeuropejskiego EAMS, który jest bliźniaczo podobny do EU HUB. Każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić w NAMS, czy jego placówka wygenerowała alerty oraz do jakiej kategorii zostały one przypisane.

Iwona McManus, prezes Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków uważa narzędzie za przełomowe w kontekście zmniejszenia czasu poświęcanego przez farmaceutów na zgłaszanie i analizę alertów: – Krajowy System Zarządzania Alertami został zaprojektowany tak, aby był prosty w obsłudze i intuicyjny dla farmaceutów. Dzięki niemu będą mieli łatwy dostęp do swoich alertów, będą mogli szybko analizować przyczyny ich generowania, komunikować się z innymi zaangażowanymi stronami i ostatecznie zamknąć alerty w czasie rzeczywistym. Wierzymy, że to narzędzie przyniesie im ogromne korzyści i pozwoli skuteczniej spełniać ich ważną rolę w opiece zdrowotnej. 

Farmaceuci, korzystając z aplikacji NAMS, będą mieli możliwość szybkiego dostępu do wygenerowanych przez siebie alertów. Jeśli chodzi o alerty techniczne, NAMS zapewni jasne wskazówki dotyczące przyczyny ich generowania i automatycznie zamknie je w przyszłości. W przypadku wątpliwości użytkownicy będą mogli łatwo dodawać komentarze lub załączać zdjęcia opakowań leków, co jeszcze bardziej ułatwi proces analizy i wyjaśniania alertów. Co ważne, NAMS umożliwi bezpośrednią komunikację z podmiotem odpowiedzialnym dla danego produktu leczniczego, przy zachowaniu zasad anonimowości, co przyczyni się do lepszej współpracy na rzecz ochrony zdrowia pacjentów.

Dzięki NAMS zarządzanie alertami stanie się szybsze i łatwiejsze. Nie będzie już konieczności wpisywania wszystkich danych alertu, ponieważ informacje te będą automatycznie widoczne w systemie. To znacznie przyspieszy obsługę alertów i pozwoli zaoszczędzić czas farmaceutom. Dostęp do aplikacji NAMS będzie możliwy przy użyciu aktualnego certyfikatu dostępowego do PLMVS. Wystarczy zalogować się na stronie https://nams-prod-pl.nmvs.eu/, używając aktualnych danych logowania do systemu PLMVS.

Nowa platforma EAMS daje także dodatkowe korzyści dla podmiotów odpowiedzialnych (MAH/OBP), umożliwiając zarządzanie alertami na różnych rynkach za pośrednictwem jednej platformy. To ułatwi i usprawni procesy zarządzania alertami na wielu poziomach.

NAMS jest dużym krokiem naprzód zapewniającym bardziej efektywne zarządzanie alertami. To narzędzie, które pozwoli farmaceutom skupić się na najważniejszym celu, jakim jest ochrona zdrowia pacjentów. Jesteśmy przekonani, że NAMS przyniesie znaczące korzyści dla całej społeczności farmaceutycznej – mówi Iwona McManus.

Więcej informacji o NAMS znajdziesz na stronie: https://www.nmvo.pl/pl/ogolne-warunki-uzytkowania-nams/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Offteam
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i Biuro prasowe
2024-12-28 | 15:00

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

    Ergonomiczne wirówki podłogowe i podblatowe o dużej pojemności i kompaktowej konstrukcji.   OHAUS Corporation, wiodący dostawca urządzeń
Farmacja Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
2024-10-28 | 11:40

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Medisept, lider produkcji medycznych środków dezynfekcyjnych w Polsce, rozpoczął 25 października br. kolejny etap ambitnych inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na
Farmacja Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
2024-10-03 | 13:00

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.

Za nami jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed. Poznaliśmy laureatów 10. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP! W poniedziałek 30 września 2024 roku w Auli Gmachu Fizyki Politechniki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.