NAMS: Innowacyjne rozwiązanie dla zarządzania alertami
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL) publikuje National Alert Management System (NAMS). To nowoczesne narzędzie, które rewolucjonizuje zarządzanie alertami w branży farmaceutycznej.
NAMS został stworzony w celu zapewnienia efektywniejszej obsługi i ochrony zdrowia pacjentów. To rozwiązanie, które pozwoli na sprawne śledzenie, dokumentowanie i wyjaśnianie alertów przy jednoczesnym zachowaniu pełnej anonimowości.
NAMS to narzędzie webowe, podłączone do ogólnoeuropejskiego EAMS, który jest bliźniaczo podobny do EU HUB. Każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić w NAMS, czy jego placówka wygenerowała alerty oraz do jakiej kategorii zostały one przypisane.
Iwona McManus, prezes Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków uważa narzędzie za przełomowe w kontekście zmniejszenia czasu poświęcanego przez farmaceutów na zgłaszanie i analizę alertów: – Krajowy System Zarządzania Alertami został zaprojektowany tak, aby był prosty w obsłudze i intuicyjny dla farmaceutów. Dzięki niemu będą mieli łatwy dostęp do swoich alertów, będą mogli szybko analizować przyczyny ich generowania, komunikować się z innymi zaangażowanymi stronami i ostatecznie zamknąć alerty w czasie rzeczywistym. Wierzymy, że to narzędzie przyniesie im ogromne korzyści i pozwoli skuteczniej spełniać ich ważną rolę w opiece zdrowotnej.
Farmaceuci, korzystając z aplikacji NAMS, będą mieli możliwość szybkiego dostępu do wygenerowanych przez siebie alertów. Jeśli chodzi o alerty techniczne, NAMS zapewni jasne wskazówki dotyczące przyczyny ich generowania i automatycznie zamknie je w przyszłości. W przypadku wątpliwości użytkownicy będą mogli łatwo dodawać komentarze lub załączać zdjęcia opakowań leków, co jeszcze bardziej ułatwi proces analizy i wyjaśniania alertów. Co ważne, NAMS umożliwi bezpośrednią komunikację z podmiotem odpowiedzialnym dla danego produktu leczniczego, przy zachowaniu zasad anonimowości, co przyczyni się do lepszej współpracy na rzecz ochrony zdrowia pacjentów.
Dzięki NAMS zarządzanie alertami stanie się szybsze i łatwiejsze. Nie będzie już konieczności wpisywania wszystkich danych alertu, ponieważ informacje te będą automatycznie widoczne w systemie. To znacznie przyspieszy obsługę alertów i pozwoli zaoszczędzić czas farmaceutom. Dostęp do aplikacji NAMS będzie możliwy przy użyciu aktualnego certyfikatu dostępowego do PLMVS. Wystarczy zalogować się na stronie https://nams-prod-pl.nmvs.eu/, używając aktualnych danych logowania do systemu PLMVS.
Nowa platforma EAMS daje także dodatkowe korzyści dla podmiotów odpowiedzialnych (MAH/OBP), umożliwiając zarządzanie alertami na różnych rynkach za pośrednictwem jednej platformy. To ułatwi i usprawni procesy zarządzania alertami na wielu poziomach.
– NAMS jest dużym krokiem naprzód zapewniającym bardziej efektywne zarządzanie alertami. To narzędzie, które pozwoli farmaceutom skupić się na najważniejszym celu, jakim jest ochrona zdrowia pacjentów. Jesteśmy przekonani, że NAMS przyniesie znaczące korzyści dla całej społeczności farmaceutycznej – mówi Iwona McManus.
Więcej informacji o NAMS znajdziesz na stronie: https://www.nmvo.pl/pl/ogolne-warunki-uzytkowania-nams/.
Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
OHAUS wprowadza na rynek nową generacją mieszadeł z płytą grzejną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.