NAMS: Innowacyjne rozwiązanie dla zarządzania alertami
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL) publikuje National Alert Management System (NAMS). To nowoczesne narzędzie, które rewolucjonizuje zarządzanie alertami w branży farmaceutycznej.
NAMS został stworzony w celu zapewnienia efektywniejszej obsługi i ochrony zdrowia pacjentów. To rozwiązanie, które pozwoli na sprawne śledzenie, dokumentowanie i wyjaśnianie alertów przy jednoczesnym zachowaniu pełnej anonimowości.
NAMS to narzędzie webowe, podłączone do ogólnoeuropejskiego EAMS, który jest bliźniaczo podobny do EU HUB. Każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić w NAMS, czy jego placówka wygenerowała alerty oraz do jakiej kategorii zostały one przypisane.
Iwona McManus, prezes Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków uważa narzędzie za przełomowe w kontekście zmniejszenia czasu poświęcanego przez farmaceutów na zgłaszanie i analizę alertów: – Krajowy System Zarządzania Alertami został zaprojektowany tak, aby był prosty w obsłudze i intuicyjny dla farmaceutów. Dzięki niemu będą mieli łatwy dostęp do swoich alertów, będą mogli szybko analizować przyczyny ich generowania, komunikować się z innymi zaangażowanymi stronami i ostatecznie zamknąć alerty w czasie rzeczywistym. Wierzymy, że to narzędzie przyniesie im ogromne korzyści i pozwoli skuteczniej spełniać ich ważną rolę w opiece zdrowotnej.
Farmaceuci, korzystając z aplikacji NAMS, będą mieli możliwość szybkiego dostępu do wygenerowanych przez siebie alertów. Jeśli chodzi o alerty techniczne, NAMS zapewni jasne wskazówki dotyczące przyczyny ich generowania i automatycznie zamknie je w przyszłości. W przypadku wątpliwości użytkownicy będą mogli łatwo dodawać komentarze lub załączać zdjęcia opakowań leków, co jeszcze bardziej ułatwi proces analizy i wyjaśniania alertów. Co ważne, NAMS umożliwi bezpośrednią komunikację z podmiotem odpowiedzialnym dla danego produktu leczniczego, przy zachowaniu zasad anonimowości, co przyczyni się do lepszej współpracy na rzecz ochrony zdrowia pacjentów.
Dzięki NAMS zarządzanie alertami stanie się szybsze i łatwiejsze. Nie będzie już konieczności wpisywania wszystkich danych alertu, ponieważ informacje te będą automatycznie widoczne w systemie. To znacznie przyspieszy obsługę alertów i pozwoli zaoszczędzić czas farmaceutom. Dostęp do aplikacji NAMS będzie możliwy przy użyciu aktualnego certyfikatu dostępowego do PLMVS. Wystarczy zalogować się na stronie https://nams-prod-pl.nmvs.eu/, używając aktualnych danych logowania do systemu PLMVS.
Nowa platforma EAMS daje także dodatkowe korzyści dla podmiotów odpowiedzialnych (MAH/OBP), umożliwiając zarządzanie alertami na różnych rynkach za pośrednictwem jednej platformy. To ułatwi i usprawni procesy zarządzania alertami na wielu poziomach.
– NAMS jest dużym krokiem naprzód zapewniającym bardziej efektywne zarządzanie alertami. To narzędzie, które pozwoli farmaceutom skupić się na najważniejszym celu, jakim jest ochrona zdrowia pacjentów. Jesteśmy przekonani, że NAMS przyniesie znaczące korzyści dla całej społeczności farmaceutycznej – mówi Iwona McManus.
Więcej informacji o NAMS znajdziesz na stronie: https://www.nmvo.pl/pl/ogolne-warunki-uzytkowania-nams/.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.