Rockwell Automation i Cytiva na rzecz digitalizacji produkcji farmaceutyków
Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową, działa na rzecz innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych, również w Polsce. Wiele koncernów farmaceutycznych jest w ogromnej potrzebie wdrożenia skalowalnych i elastycznych rozwiązań produkcyjnych, które usprawnią i zoptymalizują proces produkcji. Tym razem, Rockwell Automation zacieśnia współpracę z firmą Cytiva, światowym liderem w dziedzinie biotechnologii, na rzecz automatyzacji w branży bioprodukcji.
W ramach współpracy, która zaowocowała również utworzeniem w Szanghaju Centrum Automatyzacji i Transformacji Cyfrowej, bada się możliwości zastosowania przemysłowego internetu rzeczy (IIoTr), rzeczywistości rozszerzonej (AR) i innych zaawansowanych technologii w celu zapewnienia łączności w całym procesie produkcyjnym. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do zarządzania terenem fabryki Rockwell Automation i Cytiva otwierają obiecującą przyszłość przed rozwiązaniami cyfrowymi dla firm biofarmaceutycznych, pomagając zwiększyć efektywność szkoleń i wydajność operatorów, poprawiając szybkość przeglądu partii, usprawniając zarządzanie sprzętem i zwiększając wydajność.
Åsa Arvidsson, wiceprezes w regionie EMEA North w firmie Rockwell Automation, wyjaśnia: „Adaptacyjność i skalowalność to podstawowe cechy każdej współczesnej operacji w dziedzinie biotechnologii. W miarę upowszechniania się spersonalizowanych metod leczenia, przypadków jednorazowego użytku i programów szybkiego rozwoju producenci muszą być w stanie opracowywać, testować, ulepszać i produkować w tempie szybszym niż wcześniej. Można to skutecznie osiągnąć tylko dzięki rozwiązaniom w zakresie cyfryzacji procesów i automatyzacji, opracowanym specjalnie z myślą o potrzebach branży farmaceutycznej”.
Jesper Hedberg, dyrektor generalny Centrum Testa, dodaje: „Centrum wspiera rozwój innowacji biologicznych, technologicznych i cyfrowych, które razem tworzą elastyczniejsze ramy dla szybszego, precyzyjniejszego i skuteczniejszego opracowywania spersonalizowanych metod leczenia. Gdy współpracujemy i wspólnie zajmujemy się różnymi zagadnieniami, nie tylko szybciej wprowadzamy innowacje, lecz możemy też dokonać radykalnych zmian i ulepszeń, które pomogą ludzkości”.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.