Rockwell Automation i Cytiva na rzecz digitalizacji produkcji farmaceutyków
Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową, działa na rzecz innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych, również w Polsce. Wiele koncernów farmaceutycznych jest w ogromnej potrzebie wdrożenia skalowalnych i elastycznych rozwiązań produkcyjnych, które usprawnią i zoptymalizują proces produkcji. Tym razem, Rockwell Automation zacieśnia współpracę z firmą Cytiva, światowym liderem w dziedzinie biotechnologii, na rzecz automatyzacji w branży bioprodukcji.
W ramach współpracy, która zaowocowała również utworzeniem w Szanghaju Centrum Automatyzacji i Transformacji Cyfrowej, bada się możliwości zastosowania przemysłowego internetu rzeczy (IIoTr), rzeczywistości rozszerzonej (AR) i innych zaawansowanych technologii w celu zapewnienia łączności w całym procesie produkcyjnym. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do zarządzania terenem fabryki Rockwell Automation i Cytiva otwierają obiecującą przyszłość przed rozwiązaniami cyfrowymi dla firm biofarmaceutycznych, pomagając zwiększyć efektywność szkoleń i wydajność operatorów, poprawiając szybkość przeglądu partii, usprawniając zarządzanie sprzętem i zwiększając wydajność.
Åsa Arvidsson, wiceprezes w regionie EMEA North w firmie Rockwell Automation, wyjaśnia: „Adaptacyjność i skalowalność to podstawowe cechy każdej współczesnej operacji w dziedzinie biotechnologii. W miarę upowszechniania się spersonalizowanych metod leczenia, przypadków jednorazowego użytku i programów szybkiego rozwoju producenci muszą być w stanie opracowywać, testować, ulepszać i produkować w tempie szybszym niż wcześniej. Można to skutecznie osiągnąć tylko dzięki rozwiązaniom w zakresie cyfryzacji procesów i automatyzacji, opracowanym specjalnie z myślą o potrzebach branży farmaceutycznej”.
Jesper Hedberg, dyrektor generalny Centrum Testa, dodaje: „Centrum wspiera rozwój innowacji biologicznych, technologicznych i cyfrowych, które razem tworzą elastyczniejsze ramy dla szybszego, precyzyjniejszego i skuteczniejszego opracowywania spersonalizowanych metod leczenia. Gdy współpracujemy i wspólnie zajmujemy się różnymi zagadnieniami, nie tylko szybciej wprowadzamy innowacje, lecz możemy też dokonać radykalnych zmian i ulepszeń, które pomogą ludzkości”.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.