Rockwell Automation i Cytiva na rzecz digitalizacji produkcji farmaceutyków
Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową, działa na rzecz innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych, również w Polsce. Wiele koncernów farmaceutycznych jest w ogromnej potrzebie wdrożenia skalowalnych i elastycznych rozwiązań produkcyjnych, które usprawnią i zoptymalizują proces produkcji. Tym razem, Rockwell Automation zacieśnia współpracę z firmą Cytiva, światowym liderem w dziedzinie biotechnologii, na rzecz automatyzacji w branży bioprodukcji.
W ramach współpracy, która zaowocowała również utworzeniem w Szanghaju Centrum Automatyzacji i Transformacji Cyfrowej, bada się możliwości zastosowania przemysłowego internetu rzeczy (IIoTr), rzeczywistości rozszerzonej (AR) i innych zaawansowanych technologii w celu zapewnienia łączności w całym procesie produkcyjnym. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do zarządzania terenem fabryki Rockwell Automation i Cytiva otwierają obiecującą przyszłość przed rozwiązaniami cyfrowymi dla firm biofarmaceutycznych, pomagając zwiększyć efektywność szkoleń i wydajność operatorów, poprawiając szybkość przeglądu partii, usprawniając zarządzanie sprzętem i zwiększając wydajność.
Åsa Arvidsson, wiceprezes w regionie EMEA North w firmie Rockwell Automation, wyjaśnia: „Adaptacyjność i skalowalność to podstawowe cechy każdej współczesnej operacji w dziedzinie biotechnologii. W miarę upowszechniania się spersonalizowanych metod leczenia, przypadków jednorazowego użytku i programów szybkiego rozwoju producenci muszą być w stanie opracowywać, testować, ulepszać i produkować w tempie szybszym niż wcześniej. Można to skutecznie osiągnąć tylko dzięki rozwiązaniom w zakresie cyfryzacji procesów i automatyzacji, opracowanym specjalnie z myślą o potrzebach branży farmaceutycznej”.
Jesper Hedberg, dyrektor generalny Centrum Testa, dodaje: „Centrum wspiera rozwój innowacji biologicznych, technologicznych i cyfrowych, które razem tworzą elastyczniejsze ramy dla szybszego, precyzyjniejszego i skuteczniejszego opracowywania spersonalizowanych metod leczenia. Gdy współpracujemy i wspólnie zajmujemy się różnymi zagadnieniami, nie tylko szybciej wprowadzamy innowacje, lecz możemy też dokonać radykalnych zmian i ulepszeń, które pomogą ludzkości”.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.
Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
OHAUS wprowadza na rynek nową generacją mieszadeł z płytą grzejną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.