UPS Healthcare otwiera pierwszą placówkę w Czechach
Solski Communications Sp. z o.o.
pl. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
nnaworska|solskipr.pl| |nnaworska|solskipr.pl
692740668
https://solskipr.pl/
UPS otworzył swoje pierwsze centrum logistyczne dedykowane sektorowi medycznemu w Ostrawie, w Czechach. Ten najnowocześniejszy i zgodny z wymogami PKB obiekt o powierzchni 3,800 m2 pozwala przechowywać leki i produkty biologiczne, które wymagają ściśle kontrolowanej temperatury.
Nowy obiekt, zlokalizowany w sercu Europy Środkowo-Wschodniej, oferuje dostęp do szybko rozwijającego się rynku wschodnioeuropejskiego, wspierając klientów z branży farmaceutycznej i urządzeń medycznych w Czechach oraz zapewniając kolejne bezpośrednie połączenie z Europy do globalnej sieci UPS. Obiekt umożliwi skrócenie czasu wysyłki i zapewni klientom większą elastyczność, a także zaoferuje dystrybucję do szpitali i aptek. Aby wesprzeć tę skalowalną platformę rozwoju, jeszcze w tym roku, UPS Healthcare otworzy również nowy obiekt UPS w Błoniu, w Polsce.
„Ten, połączony z naszą globalną siecią, nowy obiekt znajduje się w samym sercu jednego z najszybciej rozwijających się rynków sektora medycznego na świecie. Rozszerzając nasze możliwości w tym regionie i otwierając nasz pierwszy hub w Czechach, inwestujemy w produkty farmaceutyczne, medyczne i biotechnologiczne naszych klientów, które wymagają szeregu specjalistycznych usług magazynowania i obsługi" - powiedział Fredrik Jansson, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, UPS Healthcare Europe.
Innowacje w dziedzinie leków biologicznych, specjalistycznych produktów farmaceutycznych i medycyny spersonalizowanej wymagają precyzyjnej logistyki z kontrolowaną temperaturą, aby dostarczyć produkty o krytycznym znaczeniu dla pacjenta tam, gdzie są potrzebne. Obecnie leki biologiczne stanowią ponad 55% linii produkcyjnej leków farmaceutycznych. Do 2025 roku wartość tego segmentu wyniesie ponad 560 miliardów dolarów, co będzie stanowić ponad 48% całkowitej sprzedaży produktów farmaceutycznych.
W 2021 roku UPS Healthcare zainwestowało w zakup zgodnych z GMP chłodziarek i zamrażarek o łącznej powierzcni ponad 36 000 m2, w nowo oddanych i zmodernizowanych obiektach, m.in. we Włoszech, w Polsce, Holandii, Niemczech, USA i Australii. Obiekty te, zdolne do przechowywania leków biologicznych w temperaturze od 2°C do nawet -80°C, uzupełniają istniejącą ofertę 1, 000 000 m2 powierzchni magazynowej UPS Healthcare w 32 krajach.
UPS dostarczyło już ponad 600 milionów szczepionek COVID-19 do ponad 100 krajów z terminowością 99,999% i jest na dobrej drodze do dostarczenia co najmniej miliarda szczepionek do końca 2021 roku.
Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
OHAUS wprowadza na rynek nową generacją mieszadeł z płytą grzejną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.