Komunikaty PR

UPS Healthcare otwiera pierwszą placówkę w Czechach

2021-10-21  |  13:45
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Naworska
Solski Communications Sp. z o.o.

pl. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
nnaworska|solskipr.pl| |nnaworska|solskipr.pl
692740668
https://solskipr.pl/

UPS otworzył swoje pierwsze centrum logistyczne dedykowane sektorowi medycznemu w Ostrawie, w Czechach. Ten najnowocześniejszy i zgodny z wymogami PKB obiekt o powierzchni 3,800 m2 pozwala przechowywać leki i produkty biologiczne, które wymagają ściśle kontrolowanej temperatury.

Nowy obiekt, zlokalizowany w sercu Europy Środkowo-Wschodniej, oferuje dostęp do szybko rozwijającego się rynku wschodnioeuropejskiego, wspierając klientów z branży farmaceutycznej i urządzeń medycznych w Czechach oraz zapewniając kolejne bezpośrednie połączenie z Europy do globalnej sieci UPS. Obiekt umożliwi skrócenie czasu wysyłki i zapewni klientom większą elastyczność, a także zaoferuje dystrybucję do szpitali i aptek. Aby wesprzeć tę skalowalną platformę rozwoju, jeszcze w tym roku, UPS Healthcare otworzy również nowy obiekt UPS w Błoniu, w Polsce.

„Ten, połączony z naszą globalną siecią, nowy obiekt znajduje się w samym sercu jednego z najszybciej rozwijających się rynków sektora medycznego na świecie. Rozszerzając nasze możliwości w tym regionie i otwierając nasz pierwszy hub w Czechach, inwestujemy w produkty farmaceutyczne, medyczne i biotechnologiczne naszych klientów, które wymagają szeregu specjalistycznych usług magazynowania i obsługi" - powiedział Fredrik Jansson, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, UPS Healthcare Europe.

 

Innowacje w dziedzinie leków biologicznych, specjalistycznych produktów farmaceutycznych i medycyny spersonalizowanej wymagają precyzyjnej logistyki z kontrolowaną temperaturą, aby dostarczyć produkty o krytycznym znaczeniu dla pacjenta tam, gdzie są potrzebne. Obecnie leki biologiczne stanowią ponad 55% linii produkcyjnej leków farmaceutycznych. Do 2025 roku wartość tego segmentu wyniesie ponad 560 miliardów dolarów, co będzie stanowić ponad 48% całkowitej sprzedaży produktów farmaceutycznych.

W 2021 roku UPS Healthcare zainwestowało w zakup zgodnych z GMP chłodziarek i zamrażarek o łącznej powierzcni ponad 36 000 m2, w nowo oddanych i zmodernizowanych obiektach, m.in. we Włoszech, w Polsce, Holandii, Niemczech, USA i Australii. Obiekty te, zdolne do przechowywania leków biologicznych w temperaturze od 2°C do nawet -80°C, uzupełniają istniejącą ofertę 1, 000 000 m2 powierzchni magazynowej UPS Healthcare w 32 krajach.

UPS dostarczyło już ponad 600 milionów szczepionek COVID-19 do ponad 100 krajów z terminowością 99,999% i jest na dobrej drodze do dostarczenia co najmniej miliarda szczepionek do końca 2021 roku.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Farmacja Jak odmienić oblicze branżowych kongresów ? Biuro prasowe
2024-04-02 | 01:00

Jak odmienić oblicze branżowych kongresów ?

Imprezy branżowe, które kojarzą się jedynie z nudnymi wykładami to już pieśń przeszłości. W dzisiejszych czasach uczestnikom takich spotkań należy zapewnić pewną wartość
Farmacja Wyjątkowo wysoka wydajność
2024-03-28 | 15:15

Wyjątkowo wysoka wydajność

Wyjątkowo wysoka wydajność   Wirówki Frontier 5720R i 5830R Multi-Pro z funkcją chłodzenia są przeznaczone do pracy w wielu różnych zastosowaniach z użyciem wysokiej prędkości RPM i RCF w laboratoriach farmaceutycznych, chemicznych i nie tylko.   PARSIPPANY w stanie New Jersey, 21.02.2024 r., OHAUS Corporation, jeden z wiodących na świecie producentów urządzeń do ważenia oraz wyposażenia laboratoriów i instrumentów analitycznych, wprowadza nowe wirówki FRONTIER 5720R i FRONTIER 5830R Multi-Pro z funkcją chłodzenia — szybkich, łatwo adaptowalnych modeli, które wkrótce staną się niezbędnym elementem wyposażenia laboratoriów farmaceutycznych, chemicznych i innych.   Wysoka wydajność   Modele Frontier 5720R i 5830R są w stanie osiągnąć 20 000-30 000 RPM oraz 38 000-65 000 RCF, wirując pojemniki różnych rozmiarów — od mniejszych mikroprobówek po objętości rzędu 290 ml. Od intuicyjnych elementów sterujących po precyzyjnie zaprojektowane akcesoria — modele Frontier 5720R i 5830R zostały zaprojektowane tak, aby pracować elastycznie i szybko. Oba modele można łączyć z szeroką gamą wirników, pojemników i adapterów oraz innych akcesoriów, aby dostosować je do specyficznych potrzeb laboratoriów lub projektów, a użytkownicy mogą szybko zmieniać akcesoria w zależności od zastosowań bez czasochłonnych komplikacji.   Nowoczesna konstrukcja   Dzięki wykonaniu komór wirnika ze stali nierdzewnej, która jest odporna na działanie substancji chemicznych, wirówki Frontier 5720R i 5830R mogą działać w najbardziej wymagających środowiskach laboratoryjnych. Każda część oraz wszystkie konfigurowalne komponenty i akcesoria są wykonane zgodnie z najwyższą jakością i wysokimi standardami niemieckiej inżynierii.   Bezpieczeństwo przede wszystkim   Modele Frontier 5720R i 5830R są wyposażone w podświetlane panele sterowania LCD, dzięki którym intuicyjny interfejs jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze nawet podczas pracy w laboratoriach o dużym natężeniu ruchu (również w odzieży ochronnej, takiej jak gumowe rękawice). Ale to, co naprawdę wyróżnia serię Frontier, jest niewidoczne dla oczu. Modele Frontier 5720R i 5830R są wyposażone bowiem w inteligentne oprogramowanie do liczenia cykli, które jest specjalnie skalibrowane w taki sposób, aby zapobiegać nadmiernemu zużyciu. Po osiągnięciu określonej liczby cykli wirowania oprogramowanie automatycznie wyłączy dany rotor, aby chronić go przed nadmiernym obciążeniem.   Więcej informacji na temat wirówek OHAUS Frontier Multi-Pro z funkcją chłodzenia można znaleźć na stronie www.ohaus.com          
Farmacja ODPOWIEDZIALNA SAMOOPIEKA KLUCZEM DO POPRAWY ZDROWIA PUBLICZNEGO
2024-02-14 | 19:00

ODPOWIEDZIALNA SAMOOPIEKA KLUCZEM DO POPRAWY ZDROWIA PUBLICZNEGO

Szacuje się, że obecnie w Unii Europejskiej występuje 3,3 miliona przypadków drobnych dolegliwości dziennie. W Polsce rozpoznanych jest ponad 160 problemów terapeutycznych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.