Watson-Marlow sp. z o.o. przejmuje dystrybucję produktów Flexicon w Polsce
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG), światowy lider wśród producentów wyspecjalizowanych pomp perystaltycznych oraz technologii przepływu płynów informuje, że począwszy od 1 stycznia 2022 r. produkty Flexicon są sprzedawane w Polsce przez firmę Watson-Marlow Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie. Firma ta odpowiada także za wsparcie techniczne, walidację i zapewnienie ciągłości dostaw tych produktów. Dotychczasowa umowa o dystrybucji tych produktów z firmą Arcon Warszawa Sp. z o.o. została zakończona z końcem 2021 r.
Zmiana dotyczy wyłącznie kanału sprzedaży produktów Flexicon w Polsce. Marka Flexicon, obejmująca aseptyczne systemy napełniania i kapslowania, pozostaje własnością Watson-Marlow Fluid Technology Group. Bez zmiany pozostają też materiały, z których wykonywane są ścieżki przepływu płynów, przewody Accusil oraz aseptyczne komponenty jednorazowe, a także miejsca produkcji poszczególnych wyrobów oraz stosowany przez Watson-Marlow system unikatowej numeracji komponentów umożliwiający pełną identyfikację partii wyrobów.
– Bardzo dziękuję dotychczasowemu dystrybutorowi produktów marki Flexicon, firmie Arcon Warszawa, za ogromny wkład w budowę rynku i popularyzację produktów Flexicon w Polsce, zwłaszcza w okresie, kiedy WMFTG nie była na tym rynku reprezentowana bezpośrednio – powiedział Rafał Łydziński, dyrektor zarządzający Watson-Marlow Polska. – Obecnie priorytetem dla nas staje się zapewnienie Klientom synergii pomiędzy różnymi grupami wysokiej jakości produktów grupy Watson-Marlow kierowanymi do branży biofarmaceutycznej i laboratoryjnej, obejmującymi m.in. wspomniane już rozwiązania Flexicon, komponenty do budowy aseptycznych ścieżek przepływu płynów BioPure, walidowalnych rozwiązań plombujących Tri-Clamp, zaworów o wysokiej czystości ASEPCO, pomp perystaltycznych Quantum czy pomp procesowych Watson-Marlow. Dzięki połączeniu kanałów ich sprzedaży będziemy mogli zaoferować Klientom kompleksowe rozwiązania z zachowaniem jednolitych warunków handlowych i wsparcia technicznego w całym asortymencie.
Informacja na temat Flexicon
Flexicon to marka produktów firmy Watson-Marlow Fluid Technology Group obejmująca urządzenia cieszące się renomą najlepszych rozwiązań do aseptycznego napełniania płynem w branżach podlegających regulacjom Dobrych Praktyk Produkcyjnych (GMP), takich jak biotechnologia, biofarmacja czy diagnostyka. Rodzina produktów Flexicon obejmuje rozwiązania od urządzeń stołowych do napełniania i zamykania fiolek, przez systemy półautomatyczne aż po w pełni automatyczne, kompleksowe systemy do badań klinicznych, produkcji małoseryjnej i systemy produkcyjne, a także komponenty przeznaczone do wbudowywania w produkty firm trzecich (OEM). Produkty Flexicon mogą być rozbudowywane wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Dzięki intuicyjnej, łatwej w eksploatacji konstrukcji ergonomicznych głowic pomp oraz modułowej konstrukcji systemów ręcznych, półautomatycznych i automatycznych, produkty te mogą się rozwijać wraz z rosnącymi potrzebami klienta w zakresie napełniania i napełniania końcowego.
Więcej informacji na temat produktów Flexicon można znaleźć na stronie: https://www.wmftg.com/pl-pl/marki/flexicon-aseptic-filling-solutions/.
Informacja na temat Watson-Marlow
Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) jest światowym liderem w dziedzinie pomp perystaltycznych i powiązanych technologii przepływu płynów. Grupa składa się z dziesięciu marek o uznanej renomie, z których każda posiada własny obszar specjalizacji. Wspólnie dostarczają one najlepsze rozwiązania technologiczne dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i chemicznego oraz ochrony środowiska.
Siedziba spółki WMFTG znajduje się w brytyjskim mieście Falmouth. Firma prowadzi działalność międzynarodową w 44 krajach, w których zatrudnia łącznie ponad 1750 osób.
WMFTG to spółka zależna, w całości będąca własnością Spirax-Sarco Engineering plc – przedsiębiorstwa wchodzącego w skład indeksu FTSE 100 i posiadającego strategicznie rozmieszczone zakłady produkcyjne na całym świecie. Firma zatrudnia prawie 8000 osób, w tym 1900 przedstawicieli handlowych i inżynierów serwisu.
Jako czołowe przedsiębiorstwo o technicznym profilu działalności poczuwamy się do odpowiedzialności za zarządzanie naszym oddziaływaniem na otoczenie ekonomiczne, przyrodnicze i społeczne oraz wspieramy naszych klientów i dostawców w ich dążeniach do realizacji podobnych celów. Firma WMFTG zobowiązała się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie wmftg.pl.
Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie
Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
OHAUS wprowadza na rynek nową generacją mieszadeł z płytą grzejną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.