Ściana z efektem wow! Dębowa deska podłogowa od Parkiet Hajnówka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Naturalne materiały od kilku już lat pozostają w topowych trendach aranżacyjnych, a drewniane podłogi od zawsze kojarzone są z naturalnością, solidnością i trwałością oraz luksusem. I choć deska podłogowa na przestrzeni lat zmieniła znacząco swoje oblicze, to wciąż pozostaje jednym z najbardziej pożądanych elementów w aranżacji wnętrz. Doskonale wiedzą o tym architekci wnętrz, którzy ten tradycyjny produkt wykorzystują w nowoczesny sposób, eksponując go m.in. na ścianach.
Deska podłogowa większości z nas kojarzy się z litym drewnem, najczęściej dębowym, które zdobi nasze podłogi nawet przez kilkadziesiąt lat. Dobrej jakości drewno to sprawdzony i niezawodny materiał, a bogate doświadczenia z ręczną obróbką tego surowca skutkuje doskonałą jakością desek. Taki obraz przywołuje na myśl tradycję rzemieślniczą, jaką posiadają najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Do nich z pewnością należy Parkiet Hajnówka, który od lat dostarcza na rynek polski i zagraniczny najwyższej jakości podłogi drewniane. Dowodem na to może być realizacja Teatru Słowackiego w Krakowie czy Opery Narodowej w Oslo, będącej współczesną perełką architektoniczną.
Zaglądając jednak do portfolio tego producenta odnajdziemy tam także produkty nowoczesne. Poza rzemieślniczym podejściem do obróbki drewna, Parkiet Hajnówka w procesie produkcji, który dodatkowo zasilany jest własną niezależną elektrownią fotowoltaiczną, wykorzystuje bowiem także zaawansowane technologie oraz specjalistyczne know-how. Dostarcza tym samym na rynek najwyższej jakości warstwowe deski podłogowe, wytworzone z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Poza unikatowym rysunkiem drewna dębowego, zapewniają one pełną funkcjonalność we współcześnie zaprojektowanych wnętrzach. Dzięki warstwowej budowie (pod wierzchnią warstwą dębu odnajdziemy warstwę sklejki brzozowej lub płytę HDF) wydłużona zostaje żywotność desek, które śmiało można układać na ogrzewaniu podłogowym, ale też wykorzystywać w mniej tradycyjny sposób.
Doskonale wiedzą o tym architekci i projektanci wnętrz, którzy doceniając urok drewnianych podłóg dębowych, coraz częściej dekorują nimi także ściany. Na te nietypowe miejsca wybierają produkty z portfolio zaufanych producentów, jak Parkiet Hajnówka właśnie. Oferowane przez tego producenta deski podłogowe prezentują się bowiem nowocześnie, efektownie, a przy tym bardzo elegancko, dając w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Podobnie jak na posadzce, także na ścianie możemy je układać w tradycyjny sposób lub też w modną francuską jodełkę. Za każdym razem jednak budując efekt wow we wnętrzu. Co więcej, w ofercie Parkiet Hajnówka, obok bardziej klasycznych dębowych dekorów, podkreślających rysunek drewna, odnajdziemy wiele niesztampowych wybarwień i kolorów, m.in. atramentowy, szary czy zielony.
Ponieważ drewno jest materiałem naturalnym, ciepłym i przyjaznym w użytkowaniu, deski podłogowe ułożone na ścianie pięknie korespondują zarówno z kamieniem, jak też nowoczesnym szkłem i betonem. Ciepłe odcienie drewna z ciemnymi pręgami dodają charakteru klasycznym aranżacjom, natomiast jego jaśniejsze wybarwienie z delikatnym rysunkiem słojów podkreśla chłodny wystrój skandynawski. Dębowe deski podłogowe na ścianie można także zestawić na zasadzie kontrastu z drewnianą podłogą w zupełnie innym wybarwieniu. Dzięki tym wszystkim cechom możemy uzyskać bardzo ciekawe i zróżnicowane efekty aranżacyjne, komponując drewniany ściany zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych o klasycznej proweniencji. Zawsze przy tym dodając im pożądanego pazura.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę Parkiet Hajnówka: https://parkiethajnowka.pl

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.