Komunikaty PR

Soft loft pod Gdańskiem

2022-08-05  |  16:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Ponad 200 metrowy dom z ogromnym ogrodem, mieści się  w niewielkiej, malowniczo położonej okolicy, sąsiadującej z lasem i pobliskimi stawami. Do ścisłego centrum Gdańska jedzie się stąd zaledwie 10 minut, a dobrze rozwinięta infrastruktura okolicy, pozwala na sprawną komunikację między podmiejską strefą a Trójmiastem. Wnętrze domu to dzieło projektantki Agaty Komar z pracowni Versalka Studio.

Prezentowany dom należy do małżeństwa, które właśnie pod Gdańskiem postanowiło znaleźć swoją oazę spokoju i stworzyć tu wymarzoną przestrzeń do życia. Inwestorzy mieli od początku własną wizję aranżacji wnętrza oraz bardzo określone preferencje stylistyczne. Podobały im się wnętrza z dużą ilością drewna na tle czerni i szarości, ale nie stronili od stylowych dodatków w postaci kamiennych wzorów calacatty i złota. Dom jest  kolejną realizacją właścicieli, tym razem docelową i finalną,  mającą spełniić wszystkie dotychczasowe oczekiwania.  O pracowni Versalka Studio klienci dowiedzieli się lokalnie, gdyż Agata Komar od lat działa w tej części Trójmiasta.

Czerń przeplatana szarością

Klienci zainspirowani byli loftowymi wnętrzami, jednocześnie ich wymarzony dom miał być przytulny, przestrzenny, z nutą luksusu i elegancji. Wszystkie założenia aranżacyjne zostały w pełni zrealizowane i połączone ze sobą. Dzięki owocnej współpracy projektantki z Inwestorami, stworzono tu ciekawą i stylową aranżację. Część dzienną domu stanowi przestronny, około 80-metrowy salon, połączony z aneksem kuchennym i jadalnią. Czerń i szarość znalazły swoje odzwierciedlenie na ścianach, w meblach, a  przede wszystkim na ogromnej sofie modułowej, będącym centralnym i głównym elementem wyposażenia wnętrza. Projektantka zaproponowała inwestorom polską markę Gala Collezione, oferującą kolekcje, które z powodzeniem łączą walory estetyczne ze sprzyjającą wypoczynkowi funkcjonalnością. Na miękkich obiciach narożnika Karato zaproponowano  ciemnoszarą, współgrającą z wystrojem domu kolorystykę. Właściciele docenili praktyczne  połączenie wygody z przyjemną dla oka formą narożnika. Forma Karato zachęca do błogiego odpoczynku, jednocześnie tworząc w salonie przytulną atmosferę. Uwagę w salonie przyciąga również kominek, na tle czarnego spieku kwarcowego z jasnym delikatnym użyleniem oraz duży drewnopodobny panel.

Meble na wymiar

Wszystkie meble znajdujące się w domu wykonane zostały z dbałością o każdy szczegół, a firma stolarska stanęła na wysokości zadania i zrealizowała założenia projektowe mebli, przedstawiając przy tym własne pomysły i ciekawe rozwiązania. Serce domu to biało-czarna kuchnia. Kontrast jeszcze bardziej podkreśla jej elegancję i charakter. Niebanalny akcent stanowi ukryty i wyjeżdżający z blatu barek, pomysł samego właściciela, który ceni sobie nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Uwagę przykuwa duża ilość drewna oraz materiałów drewnopodobnych w postaci paneli na ścianach czy płytek na podłodze, dzięki czemu cała aranżacja pomimo swej surowości jest ciepła i przytulna.

Królewskie łazienki

Kwintesencję stylu i luksusu stanowią tu niewątpliwe także  trzy łazienki. W każdej z nich kolorem bazowym jest czerń przeplatana elementami drewna i złota. Biała ceramika, czarna armatura, a także zjawiskowe ledowe oświetlenie, tworzą klimat niczym z najlepszych hotelowych salonów kąpielowych. Na szczególną uwagę zasługuje największa łazienka, z wolnostojącą wanną, czarnym połyskującym sufitem napinanym oraz wysokiej jakości drewnianymi panelami na ścianach.

Dzięki pomysłom pracowni Versalka Studio powstały tu wnętrza funkcjonalne, a przy tym naprawdę eleganckie w swej ponadczasowej prostocie, jednak niepozbawione charakteru. Takie, w których życie rodzinne bez trudu będzie ukazywać wyłącznie swe najpiękniejsze barwy.

www.GalaMeble.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wytrzymały system rynnowy Siba Biuro prasowe
2022-11-28 | 15:00

Wytrzymały system rynnowy Siba

System rynnowy to jeden z najważniejszych elementów każdego dachu – jest odpowiedzialny za sprawne odprowadzanie wody opadowej i roztopowej. Prawidłowo dobrany chroni przed
Dom Urządź się w dobrej cenie z Casto Weeks
2022-11-28 | 11:36

Urządź się w dobrej cenie z Casto Weeks

Czy można wyremontować lub urządzić mieszkanie szybko i za rozsądne pieniądze? To możliwe - wystarczą wyobraźnia i sprawdzone produkty. Na szczęście nie trzeba było na nie
Dom Czysta łazienka bez wysiłku
2022-11-28 | 10:10

Czysta łazienka bez wysiłku

Łazienka to miejsce, które naturalnie kojarzy się z higieną. Dlatego pomieszczenie to, jak żadne inne, powinno być czyste, schludne i dobrze zorganizowane, tak by świecić

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Polskie placówki ochrony zdrowia chcą korzystać z analityki predykcyjnej. Poprawiłoby to diagnostykę i jakość leczenia pacjentów

– Szpitale na całym świecie zaczynają się chwalić tym, że są tzw. databased. Oznacza to, że decyzje zarządcze dotyczące szpitala, decyzje finansowe czy organizacyjne, są podejmowane w oparciu o dane, które gromadzi placówka. To prowadzi do zwiększenia ich efektywności – mówi Ligia Kornowska, dyrektor Polskiej Federacji Szpitali. Potencjał w wykorzystaniu danych w działalności zarządczej, ale przede wszystkim w celu poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów dostrzegają również polscy liderzy ochrony zdrowia. Jak wynika z raportu Philipsa „Future Health Index 2022”, ponad 60 proc. chce wdrażać analitykę predykcyjną w ciągu najbliższych lat. Najpierw jednak muszą wyeliminować przeszkody utrudniające uwolnienie pełnego potencjału danych.

Infrastruktura

Ubezpieczyciele notują dwa razy większą skalę szkód w rolnictwie z powodu kataklizmów. Największe spustoszenia czynią pożary

Rok 2022 był trudny dla rolników pod względem szkód wyrządzonych przez zjawiska pogodowe – silne deszcze czy grad, huragany, burze, spowodowane suszą pożary. W ich wyniku ucierpiały uprawy, lasy, budynki, maszyny i zwierzęta gospodarskie. Odszkodowania wypłacone w związku z ogniem i innymi żywiołami odpowiadały w dużej mierze za wzrost wypłaconych w I półroczu świadczeń w całym obszarze ubezpieczeń majątkowych.

Regionalne - Kujawsko-pomorskie

Ciepłownictwo będzie w większym stopniu stawiać na OZE. Toruński system wykorzystujący geotermię już dziś spełnia wymogi UE w tym zakresie

Od kilku tygodni system ciepłowniczy w Toruniu jest zasilany przez źródła geotermalne, co automatycznie zmniejsza zapotrzebowanie na gaz. To odnawialne źródło ciepła jest niezależne od zawirowań na rynkach surowców i w łańcuchach dostaw, dlatego stanowi ważny element dywersyfikacji i zwiększania bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców. Dzięki temu Toruń już w tej chwili z nawiązką spełnia unijne wymogi dotyczące efektywności energetycznej, które zaczną obowiązywać dopiero za cztery lata.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.