Komunikaty PR

Soft loft pod Gdańskiem

2022-08-05  |  16:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Ponad 200 metrowy dom z ogromnym ogrodem, mieści się  w niewielkiej, malowniczo położonej okolicy, sąsiadującej z lasem i pobliskimi stawami. Do ścisłego centrum Gdańska jedzie się stąd zaledwie 10 minut, a dobrze rozwinięta infrastruktura okolicy, pozwala na sprawną komunikację między podmiejską strefą a Trójmiastem. Wnętrze domu to dzieło projektantki Agaty Komar z pracowni Versalka Studio.

Prezentowany dom należy do małżeństwa, które właśnie pod Gdańskiem postanowiło znaleźć swoją oazę spokoju i stworzyć tu wymarzoną przestrzeń do życia. Inwestorzy mieli od początku własną wizję aranżacji wnętrza oraz bardzo określone preferencje stylistyczne. Podobały im się wnętrza z dużą ilością drewna na tle czerni i szarości, ale nie stronili od stylowych dodatków w postaci kamiennych wzorów calacatty i złota. Dom jest  kolejną realizacją właścicieli, tym razem docelową i finalną,  mającą spełniić wszystkie dotychczasowe oczekiwania.  O pracowni Versalka Studio klienci dowiedzieli się lokalnie, gdyż Agata Komar od lat działa w tej części Trójmiasta.

Czerń przeplatana szarością

Klienci zainspirowani byli loftowymi wnętrzami, jednocześnie ich wymarzony dom miał być przytulny, przestrzenny, z nutą luksusu i elegancji. Wszystkie założenia aranżacyjne zostały w pełni zrealizowane i połączone ze sobą. Dzięki owocnej współpracy projektantki z Inwestorami, stworzono tu ciekawą i stylową aranżację. Część dzienną domu stanowi przestronny, około 80-metrowy salon, połączony z aneksem kuchennym i jadalnią. Czerń i szarość znalazły swoje odzwierciedlenie na ścianach, w meblach, a  przede wszystkim na ogromnej sofie modułowej, będącym centralnym i głównym elementem wyposażenia wnętrza. Projektantka zaproponowała inwestorom polską markę Gala Collezione, oferującą kolekcje, które z powodzeniem łączą walory estetyczne ze sprzyjającą wypoczynkowi funkcjonalnością. Na miękkich obiciach narożnika Karato zaproponowano  ciemnoszarą, współgrającą z wystrojem domu kolorystykę. Właściciele docenili praktyczne  połączenie wygody z przyjemną dla oka formą narożnika. Forma Karato zachęca do błogiego odpoczynku, jednocześnie tworząc w salonie przytulną atmosferę. Uwagę w salonie przyciąga również kominek, na tle czarnego spieku kwarcowego z jasnym delikatnym użyleniem oraz duży drewnopodobny panel.

Meble na wymiar

Wszystkie meble znajdujące się w domu wykonane zostały z dbałością o każdy szczegół, a firma stolarska stanęła na wysokości zadania i zrealizowała założenia projektowe mebli, przedstawiając przy tym własne pomysły i ciekawe rozwiązania. Serce domu to biało-czarna kuchnia. Kontrast jeszcze bardziej podkreśla jej elegancję i charakter. Niebanalny akcent stanowi ukryty i wyjeżdżający z blatu barek, pomysł samego właściciela, który ceni sobie nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Uwagę przykuwa duża ilość drewna oraz materiałów drewnopodobnych w postaci paneli na ścianach czy płytek na podłodze, dzięki czemu cała aranżacja pomimo swej surowości jest ciepła i przytulna.

Królewskie łazienki

Kwintesencję stylu i luksusu stanowią tu niewątpliwe także  trzy łazienki. W każdej z nich kolorem bazowym jest czerń przeplatana elementami drewna i złota. Biała ceramika, czarna armatura, a także zjawiskowe ledowe oświetlenie, tworzą klimat niczym z najlepszych hotelowych salonów kąpielowych. Na szczególną uwagę zasługuje największa łazienka, z wolnostojącą wanną, czarnym połyskującym sufitem napinanym oraz wysokiej jakości drewnianymi panelami na ścianach.

Dzięki pomysłom pracowni Versalka Studio powstały tu wnętrza funkcjonalne, a przy tym naprawdę eleganckie w swej ponadczasowej prostocie, jednak niepozbawione charakteru. Takie, w których życie rodzinne bez trudu będzie ukazywać wyłącznie swe najpiękniejsze barwy.

www.GalaMeble.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit z prestiżową nagrodą iF Design Award za Geberit Bambini i CleanLine50 Biuro prasowe
2024-04-15 | 15:45

Geberit z prestiżową nagrodą iF Design Award za Geberit Bambini i CleanLine50

Dwa rozwiązania Geberit, seria łazienkowa Bambini i odpływ liniowy CleanLine50, zdobyły międzynarodową nagrodę iF Design Award 2024. Jury było pod wrażeniem zarówno
Dom Zapachowa podróż do słonecznych Włoch z limitowaną kolekcją SIDOLUX
2024-04-15 | 12:40

Zapachowa podróż do słonecznych Włoch z limitowaną kolekcją SIDOLUX

Włochy – kraina, gdzie oliwki i pomarańcze dojrzewają w blasku słońca, a z okolicznych gajów unosi się zapach aromatycznych cytrusów i kwiatów. SIDOLUX inspirowany
Dom Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno
2024-04-12 | 15:10

Niespieszna codzienność i ponadczasowe piękno

Północne słońce, mozaika kolorów i ponadczasowe piękno skryte pod płaszczem niespiesznej codzienności. Neapol to miejsce, które niezmiennie zachwyca i inspiruje. Tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu coraz mocniej uderzają w polskie rolnictwo. W adaptacji wspierają rolników nowe technologie

60 proc. polskich rolników ocenia, że zmiany klimatu mają już duży wpływ na kondycję sektora. 75 proc. z nich obawia się skutków suszy i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huraganowe wiatry, grad czy nawalne deszcze. Co trzeci ocenia, że zmiany klimatu są obecnie dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego – wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych. Eksperci wskazują, że adaptacja do zmian klimatycznych jest niezbędna, żeby utrzymać zarówno rentowność gospodarstw rolnych, jak i ciągłość produkcji żywności. Rolników w coraz większym stopniu wspierają w tym nowe technologie.

Transport

Mocny wzrost sprzedaży paliw płynnych w 2023 roku. W tym roku popyt napędzą nowe inwestycje

W ubiegłym roku sumaryczny popyt na paliwa płynne w Polsce zwiększył się o 6 proc., przy czym popyt na główne paliwa transportowe – benzyny, olej napędowy i gaz LPG – wzrósł o 7 proc. Przełożyło się to na rekordowe wpływy, które branża wpłaciła do budżetu państwa. Daniny od sprzedaży paliw wyniosły w ub.r. łącznie ponad 93 mld zł – wynika z podsumowania POPiHN. Krajową konsumpcję paliw wspomagała w ubiegłym roku m.in. turystyka paliwowa i znaczna liczba samochodów na ukraińskich tablicach rejestracyjnych poruszających się po polskich drogach. Ten rok, w opinii ekspertów, może się okazać jeszcze lepszy. Zapotrzebowanie na paliwa będą napędzać nowe inwestycje rozpoczynane dzięki środkom z UE.

Handel

Rynek dań gotowych z silnym potencjałem wzrostu. Producent makaronów przyspiesza rozwój w tym obszarze

Notowany na GPW producent makaronów i dań gotowych ma za sobą bardzo udany rok i szykuje się na kolejne inwestycje. Grupa zamierza intensywnie się rozwijać w segmencie dań gotowych, w którym dostrzega duży potencjał, i ma ambicję, żeby pozostać liderem tego rynku. Pod koniec tego roku planuje poszerzyć swoje portfolio w tym obszarze. Nie wyklucza także przejęcia firmy z segmentu dań gotowych, bo organiczny rozwój spółki, zgodnie ze strategią, ma być wspierany przez akwizycje na rynku spożywczym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.