TransferGo nawiązuje współpracę z Visą
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
TransferGo nawiązuje współpracę z Visą, aby udostępnić użytkownikom przelewy transgraniczne w czasie rzeczywistym. Współpraca obejmuje 32 rynki, a potencjalnie może zostać rozszerzona na 178.
TransferGo, jedna z najszybciej rozwijających się na świecie firm zajmujących się przekazami pieniężnymi, nawiązała dziś współpracę z Visą, światowym liderem w dziedzinie płatności cyfrowych, w celu umożliwienia realizacji transgranicznych przelewów pieniężnych w czasie rzeczywistym [1] na karty płatnicze klientów. Usługa jest obecnie dostępna na 32 rynkach, w tym w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Rumunii, Ukrainie i Turcji. W przyszłości może zostać rozszerzona na 178 krajów, w tym na Wielką Brytanię, Włochy i Nigerię.
TransferGo i Visa umożliwiają klientom wysyłanie i otrzymywanie środków za pośrednictwem Visa Direct, platformy Visa do płatności w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że klienci wysyłający pieniądze za granicę (w tym do swoich bliskich) za pośrednictwem TransferGo lub otrzymujący środki będą mogli skorzystać z szybkości i bezpieczeństwa serwisu Visa. Użytkownicy usługi mogą przesyłać pieniądze bezpośrednio na kartę odbiorcy, bez konieczności korzystania z bankowości internetowej czy wprowadzania IBAN (międzynarodowego numeru rachunku bankowego). To szybkie i wygodne rozwiązanie zapewnia klientom większy wybór i łatwiejszy dostęp do usług płatniczych.
Dzięki nawiązanej współpracy TransferGo może bezpośrednio korzystać z dostępności rozwiązania Visa Direct. Usługa działa obecnie w 32 krajach, a z płatności w czasie rzeczywistym mogą korzystać tysiące użytkowników TransferGo. Możliwość rozszerzenia dostępności na 178 rynków oznacza, że współpraca ma charakter globalny i umożliwi wielu innym użytkownikom skorzystanie z szybkości i bezpieczeństwa usługi.
– Nieustannie wprowadzamy innowacje, a we wszystkich działaniach kierujemy się potrzebami naszych klientów. Dlatego ważne jest dla nas, aby zapewnić większej liczbie użytkowników na kolejnych rynkach korzyści wynikających z elastycznych międzynarodowych przekazów pieniężnych. Umożliwiają to łatwiejsze w obsłudze, szybsze i bezpieczniejsze usługi, takie jak Visa Direct. Ponadto, w związku z ciągłym rozwojem usługi, klienci mogą liczyć na coraz większą dostępność w krajach Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw – skomentował nawiązanie współpracy z Visą Daumantas Dvilinskas, CEO i współzałożyciel TransferGo.
– Obecnie ludzie bardziej niż kiedykolwiek potrzebują dostępu do szybkich, prostych i bezpiecznych sposobów przesyłania pieniędzy za granicę, aby wspierać swoich przyjaciół i rodzinę – powiedział Tim Summers, wiceprezes Visa Direct. – Cieszy nas możliwość rozwoju owocnej współpracy z TransferGo, dzięki której będziemy mogli udostępniać płatności w czasie rzeczywistym większej liczbie konsumentów na całym świecie – dodał.
TransferGo nieustannie rozwija się, a liczba jego użytkowników przekroczyła 2 miliony. Firma dokonała inwestycji o wartości 10 mln dolarów, co umożliwi jej zwiększenie dostępności na światowych rynkach i dalsze wprowadzanie nowych usług na platformie płatności transgranicznych. TransferGo zatrudniło ostatnio Edgarda Savoya jako dyrektora ds. technologii oraz Francesco Fulcoliego jako dyrektora ds. zgodności, których zadaniem będzie opracowanie i wdrożenie mapy drogowej innowacji technologicznych.
[1] Rzeczywista dostępność środków jest uzależniona od instytucji finansowej i regionu.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.