4D Grupa - czas podsumowań i snucia planów
Od momentu powstania w 2020 roku, szybko zdołała zająć istotne miejsce na polskim rynku budowlanym. Do Zintegrowanej Sieci Hurtowni Dachowych, bo o niej mowa, należą dziś czołowe hurtownie dachowe w kraju. Z grupą współpracują również najwięksi producenci materiałów budowlanych. Jak z perspektywy jej Prezesa wyglądały ostatnie miesiące? Co firma planuje w nadchodzącym roku?
Spojrzenie wstecz
- Rok 2022 z całą pewnością możemy zaliczyć do bardzo udanych. Nieustannie umacniamy swoją pozycję jako ważny i prężnie rozwijający się partner biznesowy. Dowodem na to jest pozyskiwanie do współpracy kolejnych mocnych, rynkowych graczy — wiodących producentów materiałów budowlanych oraz renomowane hurtownie — mówi Tomasz Piotrowski, Prezes Zarządu 4D Grupa. - Jednym z ważniejszych projektów, który udało się zrealizować w ostatnich miesiącach, była seria spotkań z przedstawicielami współpracujących z nami firm. Cykl pod nazwą „Śniadania Marketingowe w 4D Grupie” był okazją do wspólnych rozmów o działaniach marketingowych i prosprzedażowych, a także polem do wymiany doświadczeń oraz pomysłów dotyczących współpracy - dodaje. Mijający rok to także okres sukcesów na innych polach. Lista wyróżnień 4D Grupy powiększyła się o tytuł "Marki Uznanej Na Polskim Rynku", który przyznawany jest od 18 lat przez Instytut Badań Marki. Projekt dedykowany jest przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym, które w szczególny sposób troszczą się o swoich klientów, pracowników oraz partnerów biznesowych. Najważniejszym biznesowym wskaźnikiem sukcesu Grupy, jest stale powiększające się grono jaj dostawców i współpracujących hurtowni. Na koniec 2022 roku, 4D Grupę tworzy ponad 50 uznanych hurtowni dachowych!
Wizja przyszłości
Plany na przyszły rok zakładają dalszą pracę nad poszerzaniem sieci hurtowni, wchodzących w skład 4D Grupa. - Nie zwalniamy tempa! W kolejnych 12 miesiącach chcemy się skupić na budowaniu świadomości i rozpoznawalności naszej marki — Montica — oraz rozszerzaniu jej oferty produktowej, tak by w przyszłości móc oferować jak najszerszy zakres towarów dla dekarzy i inwestorów — wyjaśnia Tomasz Piotrowski. Rok 2023 upłynie w 4D Grupie także pod znakiem kontynuacji cyklicznych szkoleń i webinariów, które podnoszą poziom wiedzy menadżerskiej oraz produktowej wśród właścicieli i pracowników hurtowni.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.