Komunikaty PR

ASB Poland dołącza do swoich struktur firmę księgową

2023-01-30  |  16:00
Biuro prasowe

ASB Poland, wiodąca firma na rynku profesjonalnych usług doradczych i outsourcingowych dla biznesu, będąca częścią międzynarodowej grupy ASB działającej w regionie CEE, dołącza do swoich struktur firmę księgową z bogatym doświadczeniem na rynku - PGA Accounting. W wyniku połączenia ASB Poland znacząco wzmacnia swój zespół księgowy, a także otwiera w Płocku – czwarty już, po Warszawie, Toruniu i Wrocławiu – oddział w Polsce. Połączenie ze spółką PGA Accounting jest jednocześnie elementem zacieśniania współpracy z Polską Grupą Audytorską świadczącą usługi audytorskie i doradcze.

 

ASB specjalizuje się w usługach outsourcingu w zakresie księgowości, kadr i płac, doradztwa podatkowego oraz cen transferowych, zarządzania powierniczego i obsługi korporacyjnej. Spółka jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej od 2002 roku i systematycznie zwiększa swój udział w rynku profesjonalnych usług dla biznesu. Połączenie z PGA Accounting jest już kolejną tego rodzaju transakcją ASB zrealizowaną w Polsce. Dzięki połączeniu spółek, ASB wzmacnia swoje zasoby o kolejnych 25 specjalistów, a łącznie zespół w Polsce będzie liczyć blisko 250 pracowników.

 

„Od wielu lat rośniemy w tempie minimum 20% rocznie, znacznie wyprzedzając rynek. Ubiegły, 2022 rok zamknęliśmy z rekordowym, ponad 40% wzrostem. Mam szczere przekonanie, że nasza strategia dalszego, dynamicznego rozwoju ASB zarówno na Polsce, jak i regionie, zakładająca stałe i systematyczne rozszerzenie portfolio naszych usług w oparciu o współpracę z doświadczonymi praktykami i specjalistami w swoich dziedzinach, jest najlepszą receptą na sukces - mówi Przemysław Oleksy, dyrektor zarządzający ASB w Polsce. - I nie chodzi mi tylko o nasz sukces, ale także - a właściwie przede wszystkim - o sukces naszych klientów. To ich potrzeby są dla nas na pierwszym miejscu, a ASB nie ma być >>tylko<< dostawcą usług księgowych, podatkowych czy kadrowo-płacowych, ale również prawdziwym partnerem i filarem w rozwoju biznesu naszych klientów.”

 

ASB obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności w Polsce, a jako część międzynarodowej grupy firm doradczych od lat stawia na współpracę z klientami zagranicznymi. Od lat pracuje głównie dla spółek z kapitałem z Wielkiej Brytanii, USA oraz krajów azjatyckich. Wzmocnienie zespołu ekspertami PGA Accounting pozwoli firmie na otworzenie się na nowy rynek, gdyż PGA Accounting posiada rozległe doświadczenie w obsłudze klientów z kapitałem z Włoch oraz zatrudnia ekspertów biegle władających językiem włoskim.

 

„Z wielką przyjemnością informujemy o dołączeniu do ASB Poland - mówi Agnieszka Górecka, członek zarządu PGA Accounting. - Od lat dostarczamy klientom praktyczne i dopasowane do potrzeb rozwiązania w zakresie księgowości, które mają umożliwić osiągnięcie celów biznesowych zamiast analiz teoretycznych. Teraz, dzięki współpracy z ASB, poszerzamy portfolio usług o doradztwo podatkowe, wsparcie transakcyjne, usługi korporacyjne, czy nawet wdrożenia systemów IT i automatyzację procesów. Dołączanie do struktur międzynarodowej grupy doradczej niesie także nowe perspektywy rozwoju zawodowego dla ekspertów, którzy tworzą zespół PGA Accounting.”

 

W perspektywie najbliższych miesięcy Zarząd ASB planuje dalszą, systematyczną rozbudowę dotychczasowych struktur, także z uwzględnieniem nowego oddziału w Płocku.

 

Obecnie ASB obsługuje kilkaset spółek z wielu branż, za pośrednictwem biur w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu, Pradze, Bratysławie i Budapeszcie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.