ASB Poland dołącza do swoich struktur firmę księgową
ASB Poland, wiodąca firma na rynku profesjonalnych usług doradczych i outsourcingowych dla biznesu, będąca częścią międzynarodowej grupy ASB działającej w regionie CEE, dołącza do swoich struktur firmę księgową z bogatym doświadczeniem na rynku - PGA Accounting. W wyniku połączenia ASB Poland znacząco wzmacnia swój zespół księgowy, a także otwiera w Płocku – czwarty już, po Warszawie, Toruniu i Wrocławiu – oddział w Polsce. Połączenie ze spółką PGA Accounting jest jednocześnie elementem zacieśniania współpracy z Polską Grupą Audytorską świadczącą usługi audytorskie i doradcze.
ASB specjalizuje się w usługach outsourcingu w zakresie księgowości, kadr i płac, doradztwa podatkowego oraz cen transferowych, zarządzania powierniczego i obsługi korporacyjnej. Spółka jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej od 2002 roku i systematycznie zwiększa swój udział w rynku profesjonalnych usług dla biznesu. Połączenie z PGA Accounting jest już kolejną tego rodzaju transakcją ASB zrealizowaną w Polsce. Dzięki połączeniu spółek, ASB wzmacnia swoje zasoby o kolejnych 25 specjalistów, a łącznie zespół w Polsce będzie liczyć blisko 250 pracowników.
„Od wielu lat rośniemy w tempie minimum 20% rocznie, znacznie wyprzedzając rynek. Ubiegły, 2022 rok zamknęliśmy z rekordowym, ponad 40% wzrostem. Mam szczere przekonanie, że nasza strategia dalszego, dynamicznego rozwoju ASB zarówno na Polsce, jak i regionie, zakładająca stałe i systematyczne rozszerzenie portfolio naszych usług w oparciu o współpracę z doświadczonymi praktykami i specjalistami w swoich dziedzinach, jest najlepszą receptą na sukces - mówi Przemysław Oleksy, dyrektor zarządzający ASB w Polsce. - I nie chodzi mi tylko o nasz sukces, ale także - a właściwie przede wszystkim - o sukces naszych klientów. To ich potrzeby są dla nas na pierwszym miejscu, a ASB nie ma być >>tylko<< dostawcą usług księgowych, podatkowych czy kadrowo-płacowych, ale również prawdziwym partnerem i filarem w rozwoju biznesu naszych klientów.”
ASB obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności w Polsce, a jako część międzynarodowej grupy firm doradczych od lat stawia na współpracę z klientami zagranicznymi. Od lat pracuje głównie dla spółek z kapitałem z Wielkiej Brytanii, USA oraz krajów azjatyckich. Wzmocnienie zespołu ekspertami PGA Accounting pozwoli firmie na otworzenie się na nowy rynek, gdyż PGA Accounting posiada rozległe doświadczenie w obsłudze klientów z kapitałem z Włoch oraz zatrudnia ekspertów biegle władających językiem włoskim.
„Z wielką przyjemnością informujemy o dołączeniu do ASB Poland - mówi Agnieszka Górecka, członek zarządu PGA Accounting. - Od lat dostarczamy klientom praktyczne i dopasowane do potrzeb rozwiązania w zakresie księgowości, które mają umożliwić osiągnięcie celów biznesowych zamiast analiz teoretycznych. Teraz, dzięki współpracy z ASB, poszerzamy portfolio usług o doradztwo podatkowe, wsparcie transakcyjne, usługi korporacyjne, czy nawet wdrożenia systemów IT i automatyzację procesów. Dołączanie do struktur międzynarodowej grupy doradczej niesie także nowe perspektywy rozwoju zawodowego dla ekspertów, którzy tworzą zespół PGA Accounting.”
W perspektywie najbliższych miesięcy Zarząd ASB planuje dalszą, systematyczną rozbudowę dotychczasowych struktur, także z uwzględnieniem nowego oddziału w Płocku.
Obecnie ASB obsługuje kilkaset spółek z wielu branż, za pośrednictwem biur w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu, Pradze, Bratysławie i Budapeszcie.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.