Komunikaty PR

BCC NAGRODZI NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE POLSKIE FIRMY

2024-09-12  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
OMG Agencja marketingowa
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.

Fałata 2
02-534 Warszawa
pr@openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl

Już 10 października w Warszawie, podczas wydarzenia biznesowego BCC FOR THE FUTURE Liderzy Jutra, Business Centre Club wyróżni najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorców nagrodą im. Marka Goliszewskiego. Do 10 września trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki. 

Do konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki im. Marka Goliszewskiego zgłaszać się mogą zarządzający firmami: przedsiębiorcy i managerowie do 45. roku życia. W tym roku przyznanych zostanie 9 nagród dla nominowanych w 4 kategoriach konkursowych: po 4 dla członków BCC oraz dla firm niebędących członkami Klubu. Dodatkowo dla firm z grupy firm członkowskich w BCC Startups przeznaczona jest jedna nagroda w kategorii  Innowacyjny Startup.

Rejestracja do konkursu trwa do dnia 13 września.

Podczas październikowego finału Business Centre Club nagrodzi firmy działające w obszarze nowych technologii, informatyki i pionierskich koncepcji organizacyjnych, tworzące bazę do rozwoju w Polsce przemysłu 4.0, automatyki, robotyki oraz nowatorskich rozwiązań w sferze usług. 

- To właśnie dzięki wiedzy, kreatywności, twórczemu patrzeniu w przyszłość oraz wytrwałej pracy takich przedsiębiorców polska gospodarka staje się nowoczesna, efektywna i bardziej konkurencyjna na rynku międzynarodowym. - twierdzi dr Jacek Goliszewski, prezes BCC.

Konkurs nosi imię Marka Goliszewskiego, założyciela Business Centre Club i jest organizowany raz w roku.

 - Marek Goliszewski był inicjatorem nowych przedsięwzięć gospodarczych i liderem obdarzonym wyjątkową biznesową wyobraźnią, który wierzył w siłę młodych zarówno osób, jak i firm. Był wizjonerem - dlatego jego imieniem nazwaliśmy konkurs. - mówi dr Grażyna Majcher - Magdziak, przewodnicząca Rady Organizatorów i współzałożycielka BCC.

- Brat wdrażał idee będące podstawą zdrowej gospodarki, której przyszłość widział właśnie w wiedzy i młodych przedsiębiorcach. Chcemy kontynuować jego misję w tej niełatwej dla przedsiębiorców i bardzo dynamicznej sytuacji rynkowej. Dlatego naszym celem obok wskazywanie szans, zagrożeń oraz najlepszych praktyk z przywództwa i zarządzania „przedsiębiorstwem przyszłości” jest także nagradzanie tych najbardziej innowacyjnych polskich firm, kierujących się nowoczesnymi standardami i innowacyjnymi rozwiązaniami biznesowymi. – dodał prezes BCC dr Jacek Goliszewski

Nagroda przyznawana jest za wizjonerskie rozwiązania i wdrożenia w 4 kategoriach:

1. Prekursorskie techniki i technologie przemysłowe,

2. Innowacyjne produkty,

3. Innowacyjne usługi,

4. Nowatorskie rozwiązania i projekty wspierające zarządzanie.

- W tym roku rozszerzyliśmy konkurs o dodatkową kategorię dla startupów. Uważnie śledzimy otoczenie biznesowe i wdrażamy nowe projekty będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku. Dziś, tak jak mówiłem, stawiamy na młody biznes, nowe technologie oraz na innowacje. Jesteśmy u progu rewolucji związanej z wykorzystaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji. Trudno jeszcze jednoznacznie oszacować, dokąd ta rewolucja nas zaprowadzi, ale bez wątpienia istotny udział w niej będą miały właśnie startupy. Chcemy wspierać silny i w naszym przekonaniu niezmiernie ważny ekosystem startupów w Polsce - dodał prezes BCC.

Ankieta zgłoszeniowa https://www.bcc.org.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-wizjoner-polskiej-gospodarki-2024/

Autorem statuetki, którą otrzymają nagrodzone firmy, jest rzeźbiarz, architekt i projektant procesów Oskar Zięta.

Gala finałowa konkursu odbędzie się w Warsaw Presidential Hotel (dawny hotel Marriott) w ramach wydarzenia BCC FOR THE FUTURE. LIDERZY JUTRA.

Opłata rejestracyjna z tytułu udziału w konkursie:

· Firmy członkowskie BCC oraz BCC Startups – bez opłat

· Podmioty niezrzeszone w BCC: 500 PLN netto.

Jednocześnie zapraszamy na najważniejsze biznesowe wydarzenie roku organizowane przez BCC - dwudniową konferencję poświęconą tematyce zarządzania przedsiębiorstwem przyszłości.

https://www.bcc.org.pl/bcc-for-the-future_2024/

Wydarzenie jest częściowo współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024 Biuro prasowe
2024-11-28 | 13:00

Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024

Maxi Zoo, lider w branży zoologicznej, zostało wyróżnione prestiżowym godłem „Friendly Workplace 2024” za swoje nowoczesne podejście do zarządzania relacjami z
Firma Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
2024-11-28 | 09:30

Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.

26 listopada br. Rada Nadzorcza FBSerwis S.A. podjęła decyzję o poszerzeniu składu Zarządu FBSerwis S.A. – spółki należącej do Grupy Budimex, zajmującej się gospodarką
Firma Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
2024-11-27 | 12:00

Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?

OPEX, CAPEX, ROI, ROE, ROCE, narzut, marża – znajomość finansowej terminologii nie powinna być zarezerwowana w firmie dla dyrektora finansowego czy członków zarządu. Finanse są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.