Bizin.pl i Kaczmarski Inkasso odzyskują należności dla przedsiębiorców
Firmy z sektora MŚP mogą czekać średnio miesiąc na zapłatę od swoich kontrahentów, zanim zaczną tracić płynność finansową. Ale aż 17 proc. z nich traci grunt pod nogami już po upływie 10 dni - wynika z badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” Kaczmarski Inkasso. Niestety kontrahenci często nie regulują należności za towary i usługi w ustalonym czasie. Część z nich nie czeka i sięga po nowoczesne rozwiązania, jak windykacja online. Od kwietnia korzystają z niej także klienci Bizin.pl.
Usługę dostarcza Kaczmarski Inkasso, które ma blisko 30-letnie doświadczenie w polubownej windykacji. Bizin.pl działa od kilkunastu lat na polskim rynku i dostarcza przedsiębiorcom kompletne oprogramowanie do prowadzenia biznesu, zawierające m.in. możliwość fakturowania czy kontrolowania stanów magazynowych on-line. Obie firmy zintegrowały swoje systemy operacyjne, aby mikro i małe przedsiębiorstwa mogły prosto i szybko odzyskiwać od kontrahentów zarobione przez siebie pieniądze.
Płynność finansowa na wagę złota
Pilnowanie dyscypliny finansowej kontrahentów nie jest łatwe, a samodzielne dochodzenie zapłaty od partnerów mało komfortowe. Tymczasem firmy windykacyjne mają wysokie kompetencje negocjacyjne oraz dobrą znajomość poszczególnych branż gospodarki.
- Dzięki wsparciu firmy windykacyjnej przedsiębiorcy są w stanie zwiększyć swoją płynność finansową, co w dobie pandemii jest na wagę złota. Mikro i małe firmy nie odkładają pieniędzy, aby tworzyć rezerwy finansowe na czarną godzinę, bo zwyczajnie je na to nie stać. Ze względu na skalę działalności, przeznaczają środki na bieżące funkcjonowanie. Dlatego tak ważny jest dla nich regularny dopływ gotówki. W sytuacji, gdy kontrahent nie płaci, konieczne jest zlecenie odzyskania należności profesjonalistom, co oszczędza czas i pozwala zachować dobre kontakty z partnerami. W dodatku jest dużo bardziej skuteczne niż działania prowadzone samodzielnie – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.
Badanie Kaczmarski Inkasso pokazuje, że negatywny wpływ na działalność małych i średnich firm ma płatność opóźniona już o 21-30 dni. Ocenia tak 43 proc. z nich. Dla 1/3 poziom wrażliwości finansowej jest niższy i wynosi maksymalnie 20 dni. Ankietowani przedsiębiorcy deklarowali, że w ciągu ostatnich 2 lat skierowali do profesjonalnej windykacji od 1 do 500 faktur.
Pieniądze zamrożone w fakturach można uwolnić, zlecając ich odzyskanie profesjonalnej firmie windykacyjnej. To bezpieczne, a przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Dzięki integracji systemu Kaczmarski Inkasso i platformy Bizin.pl jej użytkownicy dwoma kliknięciami przekazują sprawę do windykacji. Następnie na bieżąco kontrolują, na jakim etapie znajdują się prowadzone działania.
Prowizja tylko za odzyskane pieniądze
Mocnymi stronami Kaczmarski Inkasso są doświadczony zespół negocjatorów, kompleksowy proces oparty na różnorodnych narzędziach, ścisła współpraca z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej, gdzie można upublicznić dane dłużników, a także publikacja oferty sprzedaży długu na giełdzie wierzytelności oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Google.
Kaczmarski Inkasso nalicza opłatę prowizyjną tylko w przypadku skutecznej windykacji, czyli kiedy pieniądze zostaną odzyskane dla klienta.
Dla wierzyciela dochodzenie należności może być bezpłatne – wystarczy, że skorzysta z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W tym przypadku Kaczmarski Inkasso wyegzekwuje ten koszt od kontrahenta.
----------------------
Kaczmarski Inkasso to ekspert z zakresu kompleksowego zarządzania wierzytelnościami. Od 1992 roku obsługuje na masową skalę zarówno klientów strategicznych: banki, firmy pożyczkowe, leasingowe, telekomy, ubezpieczycieli, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa ze wszystkich branż. Zapewnia kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony transakcji handlowych, gwarantując wysoki standard zarządzania wierzytelnościami. Działania prowadzone są zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk opracowanymi przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych, którego firma jest członkiem.
Bizin.pl to nowoczesny, darmowy program do wystawiania faktur online, wspomagający codzienną działalność przedsiębiorcy, całkowicie zgodny z najnowszymi wymogami Ministerstwa Finansów. Początki funkcjonowania systemu sięgają roku 2009. Dzięki niemu w prosty i niezwykle szybki sposób można wystawiać faktury i inne dokumenty przychodowe, zarządzać wieloma magazynami, monitorować sytuację finansową swojej firmy, czy automatyzować niektóre czynności, jak chociażby comiesięczne wystawianie dokumentów stałym klientom. System udostępnia również szeroki wachlarz integracji e-commerce. Dla naszych klientów gotowe są rozwiązania z systemami: Allegro, WooCommerce, PrestaShop, PayU, Przelewy24, BaseLinker itp. Wszystko to i wiele więcej, za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSL z dowolnego miejsca na świecie.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.