Komunikaty PR

Cargilll doceniony za działania CSR przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

2021-04-27  |  01:00
Biuro prasowe

Cargill został doceniony za działania wspierające walkę z COVID-19 od początków pandemii. Firma przeznaczyła ok. 500 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu do szybkiego wykrywania koronawirusa, środków do dezynfekcji i ochrony osobistej dla szpitali oraz domów pomocy społecznej zlokalizowanych w pobliżu oddziałów firmy, a także wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Należący do firmy Cargill Konspol włączył się w pomoc, wysyłając gotowe do spożycia produkty m.in. do Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu, Fundacji Serce dla Serc Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz szpitali w Łomży i Krynicy-Zdroju.

Do tej pory, firma Cargill przeznaczyła ponad 35 milionów dolarów na międzynarodową pomoc w zwalczaniu COVID-19 w ramach partnerstw oraz darowizn produktów. Docenienie naszych działań to motywacja do dalszej pracy na rzecz lokalnych środowisk i globalnych inicjatyw. Naszym celem jest również żywienie świata w sposób bezpieczny i odpowiedzialny – mówi Małgorzata Babik, która jest odpowiedzialna za obszar spraw korporacyjnych w firmie Cargill.

Rekordowy raport w dobie pandemii

Raport to cykliczna publikacja przygotowywana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, będąca zestawieniem działań firm w zakresie CSR. Stanowi największy w Polsce przegląd społecznie odpowiedzialnych działań biznesu. Najnowsza edycja jest rekordowa i zawiera 1958 przykładów dobrych praktyk, które podzielone zostały na 7 obszarów zgodnie z normą ISO 26000, czyli m.in. zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej, środowisko czy prawa człowieka.

– Pandemia nie tylko nie zatrzymała aktywności odpowiedzialnego biznesu, ale wzmocniła to zaangażowanie. Obserwowaliśmy wiele pozytywnych inicjatyw, które sprawiają, że rola firm w walce z pandemią jest niepodważalna – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Działania na wielką i małą skalę

Cargill od lat lokalnie i globalnie prowadzi akcje mające na celu pomoc lokalnym społecznościom, a także walkę z problemem niedożywienia. W ubiegłym roku Cargill przekazał milion dolarów na rzecz Światowego Programu Żywnościowego podwajając w ten sposób darowiznę, którą Program otrzymał od Norweskiego Komitetu Noblowskiego.

Firma wspiera również lokalne inicjatywy, takie jak akcja „Pełnowartościowy posiłek codziennie”, która na początku tego roku skierowana była do seniorów. W ramach współpracy firmy Cargill, Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach, seniorzy mogli liczyć na pełnowartościowy posiłek z dowozem do miejsca zamieszkania.

  • Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce2020” można pobrać na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu: http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2021/04/FOB_Raport2020.pdf

 

Informacje o firmie Cargill

155 000 pracowników firmy Cargill w 70 krajach nieustannie pracuje, aby osiągać cel jakim jest żywienie świata w bezpieczny, odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Każdego dnia łączymy rolników z rynkami, a klientom dostarczamy żywność, której potrzebują. Od 155 lat wykorzystujemy wiedzę, doświadczenie i nowe technologie, by być zaufanym partnerem dla klientów z branży spożywczej, rolnej, finansowej i przemysłowej w ponad 125 krajach. Wspólnie budujemy silniejszą, zrównoważoną przyszłość. Więcej informacji można znaleźć na stronie Cargill.com oraz na News Center

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.