Komunikaty PR

Cargilll doceniony za działania CSR przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

2021-04-27  |  01:00
Biuro prasowe

Cargill został doceniony za działania wspierające walkę z COVID-19 od początków pandemii. Firma przeznaczyła ok. 500 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu do szybkiego wykrywania koronawirusa, środków do dezynfekcji i ochrony osobistej dla szpitali oraz domów pomocy społecznej zlokalizowanych w pobliżu oddziałów firmy, a także wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Należący do firmy Cargill Konspol włączył się w pomoc, wysyłając gotowe do spożycia produkty m.in. do Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu, Fundacji Serce dla Serc Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz szpitali w Łomży i Krynicy-Zdroju.

Do tej pory, firma Cargill przeznaczyła ponad 35 milionów dolarów na międzynarodową pomoc w zwalczaniu COVID-19 w ramach partnerstw oraz darowizn produktów. Docenienie naszych działań to motywacja do dalszej pracy na rzecz lokalnych środowisk i globalnych inicjatyw. Naszym celem jest również żywienie świata w sposób bezpieczny i odpowiedzialny – mówi Małgorzata Babik, która jest odpowiedzialna za obszar spraw korporacyjnych w firmie Cargill.

Rekordowy raport w dobie pandemii

Raport to cykliczna publikacja przygotowywana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, będąca zestawieniem działań firm w zakresie CSR. Stanowi największy w Polsce przegląd społecznie odpowiedzialnych działań biznesu. Najnowsza edycja jest rekordowa i zawiera 1958 przykładów dobrych praktyk, które podzielone zostały na 7 obszarów zgodnie z normą ISO 26000, czyli m.in. zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej, środowisko czy prawa człowieka.

– Pandemia nie tylko nie zatrzymała aktywności odpowiedzialnego biznesu, ale wzmocniła to zaangażowanie. Obserwowaliśmy wiele pozytywnych inicjatyw, które sprawiają, że rola firm w walce z pandemią jest niepodważalna – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Działania na wielką i małą skalę

Cargill od lat lokalnie i globalnie prowadzi akcje mające na celu pomoc lokalnym społecznościom, a także walkę z problemem niedożywienia. W ubiegłym roku Cargill przekazał milion dolarów na rzecz Światowego Programu Żywnościowego podwajając w ten sposób darowiznę, którą Program otrzymał od Norweskiego Komitetu Noblowskiego.

Firma wspiera również lokalne inicjatywy, takie jak akcja „Pełnowartościowy posiłek codziennie”, która na początku tego roku skierowana była do seniorów. W ramach współpracy firmy Cargill, Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach, seniorzy mogli liczyć na pełnowartościowy posiłek z dowozem do miejsca zamieszkania.

  • Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce2020” można pobrać na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu: http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2021/04/FOB_Raport2020.pdf

 

Informacje o firmie Cargill

155 000 pracowników firmy Cargill w 70 krajach nieustannie pracuje, aby osiągać cel jakim jest żywienie świata w bezpieczny, odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Każdego dnia łączymy rolników z rynkami, a klientom dostarczamy żywność, której potrzebują. Od 155 lat wykorzystujemy wiedzę, doświadczenie i nowe technologie, by być zaufanym partnerem dla klientów z branży spożywczej, rolnej, finansowej i przemysłowej w ponad 125 krajach. Wspólnie budujemy silniejszą, zrównoważoną przyszłość. Więcej informacji można znaleźć na stronie Cargill.com oraz na News Center

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA Biuro prasowe
2025-05-16 | 15:00

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Jak wynika ze zaktualizowanego raportu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) oraz AICPA & CIMA, niemal trzy czwarte największych globalnych firm
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.