Ceramika Paradyż Ambasadorem Polskiej Gospodarki
Za nami finał konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki 2021, w którym przyznano nagrody w sześciu kategoriach. Ceramika Paradyż została uhonorowana tytułem Kreator Rozwiązań XXI Wieku. To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest firmom o wysokim stopniu innowacyjności, promujących polską gospodarkę przez ofertę własnych nowatorskich produktów lub usług jeszcze dotychczas w świecie nieoferowanych.
Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 29 września br. w Pałacu Lubomirskich, siedzibie Business Centre Club w Warszawie. Prezes organizacji, Marek Goliszewski za pośrednictwem przekazu video na początku spotkania pogratulował wszystkim laureatom oraz podkreślił, że zdobyte wyróżnienie jest nie tylko wspaniałym docenieniem działań poszczególnych firm, lecz także ważnym wskazaniem dla partnerów biznesowych, by to właśnie z tymi firmami w pierwszej kolejności podejmować działania handlowe. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Tomasz Popielawski, menedżer ds. PR i komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.
- Ceramika Paradyż to wizytówka polskiego przemysłu w kraju i na świecie. Wyróżnia nas zjawiskowy design, najwyższa jakość produktów oraz inwestycje w innowacyjne technologie. Z myślą o naszych klientach od ponad 32 lat tworzymy doskonałe płytki ceramiczne. Każdego dnia inspirujemy ich pięknem, a podejmowane przez nas licznie inicjatywy i działania spotykają się także z uznaniem w środowisku biznesowym, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. – powiedział Tomasz Popielawski.
Ceramika Paradyż nieustannie stawia na konsekwentny rozwój. W jednym z zakładów produkcyjnych trwa montaż innowacyjnej w skali światowej linii demonstracyjnej. Dzięki tej technologii, polski producent już niebawem będzie mógł zaproponować niespotykaną gamę produktów o bogatych efektach zdobniczych widocznych w całym przekroju masy, nawet po obróbce mechanicznej krawędzi. Płyty ceramiczne o imponujących rozmiarach sięgających nawet 180 x 320 cm, staną się doskonałą alternatywą dla coraz mniej dostępnych i bardzo kosztownych surowców występujących w naturze.
Ambasador Polskiej Gospodarki to ogólnopolskie, niekomercyjne przedsięwzięcie największej w Polsce ustawowej organizacji indywidualnych pracodawców Business Centre Club. Jego głównym zadaniem jest wyróżnianie oraz promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, a także zacieśnianie współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie rodzimej gospodarki. W trakcie uroczystości wręczono po raz pierwszy także tytuły Ambasadorów osobom. Odebrali je rzecznik MŚP Adam Abramowicz i dyplomata dr Jarosław Mulewicz. Laudacje na ich cześć wygłosili członkowie Loży Założycieli BCC dr Grażyna Magdziak (przewodnicząca Jury konkursu) oraz gen. Leon Komornicki.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.