Komunikaty PR

Dlaczego odpowiednie miejsce na imprezę integracyjną ma kluczowe znaczenie?

2021-10-18  |  01:00
Biuro prasowe

Dlaczego odpowiednie miejsce na imprezę integracyjną ma kluczowe znaczenie? 

 

Impreza firmowa zwiększa motywację i zaangażowanie pracowników. Dodatkowo poprawia komunikację w zespole i zachęca do kreatywności. Prawie 80% firm organizuje spotkania biznesowe i konferencyjne poza swoją siedzibą bądź oddziałem. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając miejsce na imprezę integracyjną? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! 

 

Spotkanie integracyjne stanowi ważny element w komunikacji firmowej. Zwłaszcza w dobie pandemii. Szukając hotelu na imprezę integracyjną, warto zwrócić uwagę na zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Ważne jest także to, czy ośrodek dysponuje profesjonalnymi, nowoczesnymi salami konferencyjnymi oraz miejscem, gdzie można zorganizować gry i zabawy. Idealnie, jeśli w pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne.

 

Jak osiągnąć cel?

Jeżeli chcesz poprawić współpracę w zespole, wyjazd integracyjny to z pewnością idealny środek do osiągnięcia tego celu. Musi jednak spełniać kilka warunków. - W scenariuszu imprezy powinny się znaleźć ćwiczenia integracyjne, prowadzone przez specjalistów. Dopasują zestaw gier do indywidualnych wymagań i potrzeb firmy. Proponowane ćwiczenia tworzą przyjazną atmosferę w zespole i pomogą przełamać lody między doświadczonymi pracownikami i nowozatrudnionymi. Dodatkowo pozwolą zbudować relacje pracownicze oparte na szacunku, tolerancji, zaufaniu i uczciwości.  – wyjaśnia Joanna Hoc-Kopiej, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy.

 

Czy istnieje idealne miejsce na imprezę integracyjną?

Świetną alternatywę dla pubów, barów i restauracji stanowi sala bankietowa. O ile znajduje się w odpowiedniej lokalizacji. Jeśli pracownicy naprawdę mają odpocząć, warto poszukać lokalu z dala od zgiełku miasta. - Zmiana otoczenia rozbudzi w załodze kreatywność. Jednocześnie oderwie od ciągłych myśli o wynikach.  Dodatkowo zachęci pracowników do spojrzenia na problem z nowej perspektywy. – wylicza ekspert. Miejsce na imprezę integracyjną powinno pasować do jej charakteru. Zwróć uwagę na catering, standard usług i wyposażenie pokoi. Wybór świadczy nie tylko o organizatorach eventu, lecz wpływa na wizerunek całej firmy.

 

Dlaczego wybór miejsca na imprezę integracyjną jest tak ważny? 

Lokalizacja wydarzenia wpływa na samopoczucie uczestników. Decyduje również o tym, czy event poprawi relacje między członkami zespołu i zbuduje zaangażowanie.  Dobrze zaplanowane wydarzenie wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy (w tym ułatwi przyszłą rekrutację), dlatego warto zadbać o wszystkie szczegóły. Zwróć uwagę nie tylko na atrakcyjną lokalizację, lecz także kameralną atmosferę, elegancki wystrój, przepyszne jedzenie i profesjonalną obsługę. Zanim zarezerwujesz miejsce na imprezę integracyjną, zastanów się, czy wszyscy będą się dobrze bawić. 

 

Jak przygotować scenariusz imprezy firmowej? 

Zanim zaplanujesz plan imprezy, możesz przeprowadzić ankietę wśród współpracowników. Zapytaj, jakie atrakcje najbardziej przypadłyby im do gustu. - Miłośnikom mocnych wrażeń można zaproponować park linowy, spływ kajakowy, wojskowy tor przeszkód, czy zaprawy poranne. – podpowiada ekspert Dworu Korona Karkonoszy, który oferuje kilkadziesiąt scenariuszy imprez firmowych do wyboru. – Co zrobić by bardziej zmotywować zespół do działania? Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie gier integracyjnych z elementami adrenaliny, rywalizacji lub pracy zespołowej. Impreza integracyjna to doskonała okazja, by połączyć wypoczynek z elementami szkolenia. – konkluduje.

 

Na wyjeździe integracyjnym doskonale sprawdzą się też wycieczki rowerowe i piesze, turnieje sportowe, fotobudka, karaoke, degustacja piwa lub wina. Ruch na świeżym powietrzu i ćwiczenia integracyjne są trampoliną do twórczego myślenia, a także wyzwolą ducha zespołu. Postaraj się więc regularnie organizować takie wydarzenia, by zachęcić współpracowników do większego zaangażowania. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową Biuro prasowe
2024-05-07 | 15:25

Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową

Martin Kaczmarski wprowadza nową usługę dla przedsiębiorstw     Blisko 9 na 10 firm z sektora MŚP wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. W razie
Firma Zlikwidować szarą strefę w branży pogrzebowej
2024-05-07 | 13:00

Zlikwidować szarą strefę w branży pogrzebowej

- Mamy nadzieję, że już wkrótce skończy się tzw. Wolna Amerykanka w sektorze funeralnym. Chodzi przede wszystkim o patologie związane z faktycznym brakiem zatrudnienia w sporej
Firma KRISPOL staje się KRISHOME i wprowadza własną markę stolarki dla domu
2024-05-07 | 10:30

KRISPOL staje się KRISHOME i wprowadza własną markę stolarki dla domu

Po wielu latach funkcjonowania na rynku stolarki otworowej pod marką KRISPOL, nadeszła pora na zwieńczenie procesu rozpoczętego w 2018 roku i stworzenie nowej marki KRISHOME, która

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.