DPD Polska z tytułem Marka Godna Zaufania 2021
DPD Polska już po raz czwarty z rzędu została wyróżniona godłem Marka Godna Zaufania. Tytuł, przyznawany przez magazyn „My Company Polska”, jest potwierdzeniem skuteczności podejmowanych działań, niezawodności i wysokiej jakości usług oferowanych przez lidera rynku kurierskiego.
Tegorocznych laureatów w 25 kategoriach wyłoniono na podstawie badania wykonanego przez instytut badawczy Kantar Polska S.A. i „My Company Polska”. Wyniki uzyskano dzięki ankietom online, które wypełniło prawie 22 000 polskich przedstawicieli sektora MSP. Zwycięzcą w kategorii „usługi kurierskie” została firma DPD Polska, zyskując uznanie prawie 45% respondentów, co po raz kolejny pozwoliło jej znaleźć się w gronie marek, które cieszą się największym zaufaniem wśród przedsiębiorców.
- DPD Polska to stabilny partner, który już od 30 lat buduje długofalowe relacje biznesowe, czym zyskuje zaufanie wśród przedsiębiorców. Szukamy trafnych odpowiedzi na oczekiwania konsumentów, analizując coroczne analizy opracowania Barometr E-shopper DPDgroup oraz wnioski z bezpośrednich kontaktów z klientami – dostawcami internetowymi. W minionym roku doszedł nowy czynnik zaufania – niezawodność w pandemii. Wszyscy musieliśmy zmierzyć się z nieoczekiwanym, ogólnoświatowym kryzysem zdrowotnym, który całkowicie przeorientował warunki współpracy w biznesie i jeszcze bardziej uwidocznił, jak wiele zależy od dobrego partnerstwa. W czasie ograniczonej aktywności sklepów stacjonarnych, dzięki zaufaniu i trosce o zachowanie ciągłości biznesowej, byliśmy wsparciem dla konsumentów oraz przedsiębiorców, za co docenili nas w kolejnej edycji badania – komentuje Łukasz Zembowicz, członek zarządu DPD Polska i Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu.
Statuetki zostały wręczone 29 kwietnia podczas gali transmitowanej przez magazyn „My Company Polska”. Nagranie z uroczystości dostępne jest na stronie:
www.MyCompanyPolska.pl i www.MarkaGodnaZaufania.pl

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.