E.Leclerc w Bydgoszczy i fundacja DKMS organizują akcję krwiodawstwa
Sklep E.Leclerc w Bydgoszczy w wyjątkowy sposób świętuje swoje 14 urodziny. W dniach 15-16 października br. sklep E.Leclerc przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Bydgoszczy oraz fundacja DKMS organizują akcję krwiodawstwa. Mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z punktu pobrań umieszczonym
w holu głównym galerii supermarketu.
Krew to lek ratujący życie, którego nie da się niczym zastąpić, dlatego każda oddana jednostka jest bardzo ważna. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi m.in. białaczkę. E.Leclerc w Bydgoszczy z myślą
o zdrowiu Polaków otwiera specjalny punkt pobrań w swoim sklepie. W dniach 15-16 października w godzinach 8.00-20.00 punkt pobrań stanie w holu głównym galerii supermarketu. Inicjatywa ma podnieść świadomość mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w zakresie krwiodawstwa. To pierwsza taka akcja sklepu, która również rozpocznie 14. urodziny marketu.
"To bardzo istotne, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w banku potencjalnych dawców i my jako E.Leclerc w Bydgoszczy chcemy mieć w tym swój udział. Dlatego zapraszamy wszystkich do wsparcia inicjatywy krwiodawstwa.” - zachęca Anna Pawliczek, zarządzająca sklepem E.Leclerc w Bydgoszczy oraz organizatorka akcji.
Osoby zainteresowane oddaniem krwi mogą skorzystać z darmowego parkingu pod marketem - 60 minut bezpłatnego postoju dla wszystkich gości.
Misją fundacji DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Z ponad 6 milionami zarejestrowanych dawców DKMS jest największą siecią Ośrodków Dawców szpiku na Świecie.
Czy mogę oddać krew?
Dawcą krwi może zostać osoba w wieku od 18 do 65 lat. Kobiety w ciąży oraz osoby z niektórymi chorobami, jak choroba tarczycy, nie mogą oddawać krwi. Najbardziej uniwersalną grupą krwi jest 0 Rh-, którą można przetoczyć każdemu, ale jej posiadacze mogą otrzymać krew tylko od innych z grupą 0 Rh-. Pozostałe grupy krwi mają również swoje specyficzne wymagania dotyczące zgodności. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób decydowało się na oddawanie krwi. W ten sposób można pomóc potrzebującym i ratować życie.
14. urodziny E.Leclerc w Bydgoszczy – 15-26 października 2024 r.
Październik to wyjątkowy czas dla sklepu E.Leclerc w Bydgoszczy. Akcja krwiodawstwa rozpocznie 11-dniowe urodziny marketu, który będzie świętować jego czternastą rocznicę działalności. Klienci od 15 do 26 października br. będą mogli skorzystać z szeregu promocji, które znajdą się również w przygotowanej na tę okazję gazetce promocyjnej. Warto wspomnieć, że bydgoski E.Leclerc jako jedyny w regionie pozwala na przeprowadzenie zakupów wraz ze swoimi psami.
E.Leclerc od lat angażuje się w inicjatywy na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), koncentrując się na trzech kluczowych filarach: ochronie środowiska, wsparciu ludzi oraz promocji zdrowia. W ramach przedsięwzięć na rzecz ochrony środowiska, E.Leclerc skupia się na redukcji emisji CO2, poprzez inwestycje w rozwiązania energooszczędne np. poprzez montowanie na dachach budynków, wiatach stacji paliw i parkingach paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo wszystkie placówki wyposażone są w energooszczędne oświetlenie LED.
Ważnym elementem działań sieci w zakresie pomocy i wsparcia są inicjatywy charytatywne, takie jak np. akcja zbiórki karmy dla schronisk bezdomnych zwierząt „Ekstra Paka Dla Bezpańskiego Zwierzaka”. Tegoroczna akcja była jej czwartą edycją. E.Leclerc aktywnie realizuje projekty mające na celu wsparcie osób w obliczu kryzysów, takich jak wojna w Ukrainie czy powódź na Dolnym Śląsku.
W zakresie promocji zdrowia, E.Leclerc m.in. organizuje badania profilaktyczne dla swoich pracowników oraz udostępnia własne przestrzenie dla mobilnych punktów, w których zarówno pracownicy, jak i klienci mogą poddać się bezpłatnym badaniom. Z produktów marek własnych wycofane zostały szkodliwe składniki, a także rozwijane jest portfolio produktów bio, aby oferować zdrowe alternatywy dla klientów oraz promować produkty polskie.
Dodatkowo, w trosce o edukację prowadzone są działania w zakresie nowoczesnego stylu życia w zgodzie z zasadami zero waste. Ponadto, każdy ze sklepów realizuje przyjętą przez firmę Politykę Jakości, aby dbać o wysoki standard oferowanych produktów.
Więcej informacji w sklepie E.Leclerc na ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Bydgoszczy oraz na stronie https://leclerc.pl/
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.