Etisoft firmą przyjazną rodzinie
Etisoft firmą przyjazną rodzinie!
Etisoft, rozpoznawalna marka i dojrzałe technologicznie przedsiębiorstwo na rynku producentów i dostawców etykiet i elementów funkcyjnych dla wielu branż, zdobyło wyróżnienie w konkursie „Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowi” organizowanym przez Instytut Humanites. Na podstawie wyników konkursu powstał raport Dobrych Praktyk Pracodawców w roku 2021-2022. Co się za tym kryje? Sprawdzamy.
W badaniu dobrych praktyk w firmie wzięło udział 1899 pracowników reprezentujących 11 branż. Jak pokazują wyniki, firma przyjazna człowiekowi i rodzinie to najczęściej średniej wielkości przedsiębiorstwo, zatrudniające między 50 a 250 osób, z czego ok. 60% stanowią kobiety. Taką firmę cechuje także troska zarządu o dostosowanie programów wellbeingowych do prawdziwych potrzeb pracowników.
Jak firmy dbają o wellbeing pracowników?
Jak podkreślono w raporcie, wellbeing wymaga przede wszystkim tworzenia długoterminowych strategii w zakresie budowy kultury organizacyjnej. Powinna ona uwzględniać wielowymiarowe podejście do człowieka we wszystkich jego rolach życiowych. Dlatego aż 81% firm biorących udział w ankiecie prowadza w miejscu pracy badania, mające na celu rozpoznanie potrzeb i oczekiwań pracowników dotyczących łączenia przez nich pracy z życiem rodzinnym. Praktyki opisane przez pracodawców w ramach Konkursu Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowi zostały przeanalizowane w odniesieniu do czterech sfer: fizycznej, umysłowej, duchowej i emocjonalnej. W ramach konkursu oceniano 8 obszarów:
- strategiczne podejście do polityki zatrudnienia i rozwoju pracowników
- rozwiązania dotyczące elastycznej organizacji pracy wspierającej integrację życia rodzinnego i zawodowego
- rozwiązania wspierające przerwy w pracy związane z rodzicielstwem
- rozwiązania z zakresu integracji pracy z życiem prywatnym, związane z wypoczynkiem, czasem wolnym, zdrowiem, edukacją
- rozwiązania wspierające materialnie pracowników – rodziców
- rozwiązania ułatwiające pracownikom opiekę nad dziećmi
- rozwiązania ułatwiające pracownikom opiekę nad osobami starszymi
- rozwiązania wspierające pracowników w sytuacjach kryzysu organizacji.
Etisoft doceniony w sferze fizycznej
W konkursie wyróżniono praktyki i działania realizowane przez Etisoft w sferze fizycznej. Firma wspiera bowiem pracowników w łączeniu ról zawodowych i prywatnych, co wpisuje się w filozofię wellbeing. W jaki sposób im to umożliwia? Przede wszystkim tworząc warunki do samorealizacji i aktywności sportowej w ramach prężnie działających grup sportowych - rowerowej, biegowej, narciarskiej, wędkarskiej i żeglarskiej. Etisoft wspiera funkcjonowanie tych grup, zachęcając jednocześnie pracowników do realizacji pasji, ku czemu stwarza dogodne warunki. Pokonkursowy raport pokazuje, że Etisoft nieomal w każdej kategorii stara się zaspokajać potrzeby pracowników tak samo lub lepiej niż inne firmy z branży oraz duże spółki.
Warto wspomnieć, że w kategorii firm zatrudniających powyżej 250 osób Etisoft rywalizował ze znanymi, międzynarodowymi markami. W konkursie „Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowi” wzięły udział firmy zatrudniające łącznie 64 tys. osób.
Wnioski z badania
Jak pokazano w raporcie, w badanych firmach występuje duża świadomość działań związanych z dobrostanem pracownika i jego rodziny. Po części przyczyniła się do tego także pandemia. Spowodowała, że firmy wprowadziły wiele niekonwencjonalnych rozwiązań w dziedzinie dbałości o zdrowie i bezpieczeństwa pracownika i jego rodziny. Jednocześnie autorzy raportu podkreślili, że większej uwagi wymagają działania mające na celu wsparcie starszych pracowników i budowanie relacji międzypokoleniowych.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.