Komunikaty PR

Etisoft firmą przyjazną rodzinie

2021-10-19  |  01:00
Biuro prasowe

Etisoft firmą przyjazną rodzinie!

 

Etisoft, rozpoznawalna marka i dojrzałe technologicznie przedsiębiorstwo na rynku producentów i dostawców etykiet i elementów funkcyjnych dla wielu branż, zdobyło wyróżnienie w konkursie „Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowiorganizowanym przez Instytut Humanites. Na podstawie wyników konkursu powstał raport Dobrych Praktyk Pracodawców w roku 2021-2022. Co się za tym kryje? Sprawdzamy.

 

W badaniu dobrych praktyk w firmie wzięło udział 1899 pracowników reprezentujących 11 branż. Jak pokazują wyniki, firma przyjazna człowiekowi i rodzinie to najczęściej średniej wielkości przedsiębiorstwo, zatrudniające między 50 a 250 osób, z czego ok. 60% stanowią kobiety. Taką firmę cechuje także troska zarządu o dostosowanie programów wellbeingowych do prawdziwych potrzeb pracowników.

 

Jak firmy dbają o wellbeing pracowników?

Jak podkreślono w raporcie, wellbeing wymaga przede wszystkim tworzenia długoterminowych strategii w zakresie budowy kultury organizacyjnej. Powinna ona uwzględniać wielowymiarowe podejście do człowieka we wszystkich jego rolach życiowych. Dlatego aż 81% firm biorących udział w ankiecie prowadza w miejscu pracy badania, mające na celu rozpoznanie potrzeb i oczekiwań pracowników dotyczących łączenia przez nich pracy z życiem rodzinnym. Praktyki opisane przez pracodawców w ramach Konkursu Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowi zostały przeanalizowane w odniesieniu do czterech sfer: fizycznej, umysłowej, duchowej i emocjonalnej. W ramach konkursu oceniano 8 obszarów:

 

  • strategiczne podejście do polityki zatrudnienia i rozwoju pracowników
  • rozwiązania dotyczące elastycznej organizacji pracy wspierającej integrację życia rodzinnego i zawodowego
  • rozwiązania wspierające przerwy w pracy związane z rodzicielstwem
  • rozwiązania z zakresu integracji pracy z życiem prywatnym, związane z wypoczynkiem, czasem wolnym, zdrowiem, edukacją
  • rozwiązania wspierające materialnie pracowników – rodziców
  • rozwiązania ułatwiające pracownikom opiekę nad dziećmi
  • rozwiązania ułatwiające pracownikom opiekę nad osobami starszymi
  • rozwiązania wspierające pracowników w sytuacjach kryzysu organizacji.

 

 

Etisoft doceniony w sferze fizycznej

W konkursie wyróżniono praktyki i działania realizowane przez Etisoft w sferze fizycznej. Firma wspiera bowiem pracowników w łączeniu ról zawodowych i prywatnych, co wpisuje się w filozofię wellbeing. W jaki sposób im to umożliwia? Przede wszystkim tworząc warunki do samorealizacji i aktywności sportowej w ramach  prężnie działających grup sportowych - rowerowej, biegowej, narciarskiej, wędkarskiej i żeglarskiej. Etisoft wspiera funkcjonowanie tych grup, zachęcając jednocześnie pracowników do realizacji pasji, ku czemu stwarza dogodne warunki. Pokonkursowy raport pokazuje, że Etisoft nieomal w każdej kategorii stara się zaspokajać potrzeby pracowników tak samo lub lepiej niż inne firmy z branży oraz duże spółki.

 

 

 

Warto wspomnieć, że w kategorii firm zatrudniających powyżej 250 osób Etisoft rywalizował ze znanymi, międzynarodowymi markami. W konkursie „Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowi” wzięły udział firmy zatrudniające łącznie 64 tys. osób.

 

Wnioski z badania

Jak pokazano w raporcie, w badanych firmach występuje duża świadomość działań związanych z dobrostanem pracownika i jego rodziny. Po części przyczyniła się do tego także pandemia. Spowodowała, że firmy wprowadziły wiele niekonwencjonalnych rozwiązań w dziedzinie dbałości o zdrowie i bezpieczeństwa pracownika i jego rodziny. Jednocześnie autorzy raportu podkreślili, że większej uwagi wymagają działania mające na celu wsparcie starszych pracowników i budowanie relacji międzypokoleniowych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową Biuro prasowe
2024-05-07 | 15:25

Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową

Martin Kaczmarski wprowadza nową usługę dla przedsiębiorstw     Blisko 9 na 10 firm z sektora MŚP wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. W razie
Firma Zlikwidować szarą strefę w branży pogrzebowej
2024-05-07 | 13:00

Zlikwidować szarą strefę w branży pogrzebowej

- Mamy nadzieję, że już wkrótce skończy się tzw. Wolna Amerykanka w sektorze funeralnym. Chodzi przede wszystkim o patologie związane z faktycznym brakiem zatrudnienia w sporej
Firma KRISPOL staje się KRISHOME i wprowadza własną markę stolarki dla domu
2024-05-07 | 10:30

KRISPOL staje się KRISHOME i wprowadza własną markę stolarki dla domu

Po wielu latach funkcjonowania na rynku stolarki otworowej pod marką KRISPOL, nadeszła pora na zwieńczenie procesu rozpoczętego w 2018 roku i stworzenie nowej marki KRISHOME, która

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rząd chce negocjować z Komisją Europejską wydłużenie terminu KPO. Czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku

W związku z prawie trzyletnim opóźnieniem w implementacji Krajowego Planu Odbudowy koalicyjny rząd przeprowadził na początku br. jego rewizję. Nowa wersja jest już w ok. 80 proc. uzgodniona z Komisją Europejską, a cały ten proces może się zakończyć  w wakacje – poinformowała w tym tygodniu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jednocześnie rząd planuje rozpocząć z KE negocjacje dotyczące przedłużenia terminu zakończenia KPO, ponieważ czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku.

Problemy społeczne

Blisko co piąta firma zamierza ograniczać zatrudnienie. W dużej mierze to wynik niepewności gospodarczej i rosnących kosztów pracowniczych

Z danych GUS wynika, że pod koniec marca 159 firm w Polsce ogłosiło plany zwolnień grupowych łącznie 17 tys. pracowników. Badania koniunktury wskazują, że wśród przedsiębiorców przeważają nastroje pozytywne, jednak zdecydowanie więcej z nich planuje ograniczenie zatrudnienia niż jego wzrost. – Nie jest to jeszcze zapowiedź armagedonu, ale warto się zastanowić, z czego to wynika. W dużej mierze to efekt rosnących kosztów prowadzenia biznesu i spowolnienia gospodarczego – ocenia dr hab. Jacek Męcina, prof. UW i doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Regionalne - Śląskie

Od kopalni węgla do kopalni pomysłów. Katowice i metropolia chcą być liderami innowacji

Jeszcze dwie dekady temu Katowice i inne miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii kojarzyły się głównie z przemysłem wydobywczym węgla kamiennego i licznymi problemami związanymi z transformacją gospodarczą, które bardzo mocno dotykały kopalnie i cały przemysł ciężki. Od tego czasu wiele się zmieniło. Największe miasto aglomeracji górnośląskiej stawia na innowacyjne trendy w gospodarce, m.in. branżę gamingową, i kreuje się na miejsce spotkań. Dobrym przykładem może być Europejski Kongres Gospodarczy, który odbył się w Katowicach już po raz 16.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.