Glosel otwiera program płatnych staży dla studentów i absolwentów
Glosel to największa spółka w północno-wschodniej Polsce prowadząca sprzedaż online. W jej ramach działa m.in. wielokrotnie nagradzana księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl oraz sklep z produktami spożywczymi i kosmetykami – Bee.pl. Obecnie firma otwiera program stażowy, dzięki któremu osoby wkraczające na rynek pracy, będą mogły zdobyć cenne doświadczenie z zakresu e-commerce i marketingu.
Program stażowy Glosel skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych z Białegostoku i regionu. Do wyboru są 3 ścieżki rozwoju, każda z nich trwająca po 3 miesiące – E-commerce, Social Media, Planowanie i Retencja. Firma oferuje umowę stażową, wynagrodzenie, szkolenia wewnętrzne, dedykowanego opiekuna oraz zniżki pracownicze. Najlepsi stażyści mają szansę pozostać z Gloselem na dłużej i zyskać stałe zatrudnienie.
– Poszukujemy młodych, energicznych talentów, które chcą rozwijać się w jednym z bardziej przyszłościowych kierunków, jakim jest sprzedaż w internecie. Nasi stażyści otrzymają mnóstwo praktycznej wiedzy i zyskają umiejętności mocno cenione na dzisiejszym rynku pracy. Ze swojej strony mamy nadzieję, że zgłoszą się do nas osoby, które w przyszłości zasilą zespół TaniaKsiazka.pl oraz Bee.pl – mówi Joanna Moroz-Jatkowska, dyrektor HR.
Obecnie Glosel zatrudnia 430 pracowników, w tym 30 specjalistów z zakresu e-commerce i marketingu. Do swojej dyspozycji mają oni designerską przestrzeń biurową o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych (przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Białymstoku).
Dokładna oferta programu stażowego Glosel zostanie zaprezentowana 20 kwietnia 2021 r. w ramach Targów Praktyk i Staży Politechniki Białostockiej. Szczegóły dostępne są także na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/program-stazowy-glosel-a-906.html
Glosel istnieje na rynku od 19 lat. Spółka może się pochwalić wieloma nagrodami – kilkakrotnie zdobyła Gazele Biznesu i e-Gazele Biznesu, otrzymała też tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów 2019 oraz Nagrodę Awans Roku 2019 XVII edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego". TaniaKsiazka.pl od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach dla najlepszych sklepów internetowych Ceneo.pl oraz Opineo.pl.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.