GLS Poland z nowymi lokalizacjami na mapie Polski
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
GLS Poland uruchomiła trzy nowe oddziały. Obecnie ta jedna z największych firm kurierskich w kraju posiada już 50 filii, z czego 5 otwarto w tym roku.
Wzmocniona infrastruktura na Warmii i Mazurach i jeszcze gęstsza sieć punktów na Śląsku. Do filii GLS dołączyły: Elbląg, Jaworzno i Ogrodzieniec.
- Inwestycje w infrastrukturę są niezbędnym elementem naszej działalności. W centrum naszego działania zawsze są oczekiwania klientów, a dzięki rozwojowi sieci jesteśmy w stanie jeszcze elastyczniej reagować na zmieniające się potrzeby rynku – mówi Małgorzata Markowska, promotion & communication manager GLS Poland. Jak podkreśla, dzięki nowym filiom GLS będzie jeszcze lepiej przygotowany do zbliżającego się szczytu świątecznego.
Ważny punkt w północnej Polsce
Nowo otwarta filia w Elblągu w województwie warmińsko-mazurskim to ważna lokalizacja dla GLS pozwalająca na zwiększenie efektywności w północnej Polsce. – Nowy oddział odciąży filię w Olsztynie i będzie miał duży wpływ również na pracę naszych punktów w województwie pomorskim. Elbląg przejmie część przesyłek, które do tej pory trafiały do naszych lokalizacji Gdańsk-Straszyn i Starogard-Rywałd – mówi Artur Antos, dyrektor operacyjny regionu Wschód GLS Poland.
Dzienna wydajność nowej filii to 2100 paczek doręczonych i 1150 paczek odebranych. Nowy oddział GLS znajduje się w Elblągu przy ulicy Lotniczej. Ma dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe, dwadzieścia bram kurierskich, a powierzchnia magazynowa i biurowa obiektu to 1310 mkw.
Dynamiczny rozwój na Śląsku
GLS systematycznie poszerza również swoją sieć na Śląsku. To właśnie w Jaworznie
i Ogrodzieńcu firma otworzyła dwie kolejne filie w tym województwie. Pierwsza z nich,
w Jaworznie, obsługuje teren Jaworzna, Mysłowic i Bukowna. Dodatkowo dzięki bliskiej odległości od sortowni regionalnej w Czeladzi, GLS będzie mógł na tym terenie realizować jeszcze efektywniej procesy logistyczne. Oddział w Jaworznie ma dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe i siedem bram kurierskich, a powierzchnia magazynu i biura to blisko 500 mkw. Od stycznia GLS jeszcze zwiększy wydajność w Jaworznie, dzięki magazynowi o dodatkowej powierzchni 1000 mkw. Łącznie będzie dysponować 18 bramami kurierskimi i 3 rozładunkowo-załadunkowymi. Kolejną nowo otwartą lokalizacją GLS na Śląsku jest Ogrodzieniec. Ten oddział obsługuje paczki z terenu Dąbrowy Górniczej, Kluczy, Zawiercia, Ogrodzieńca, Pilicy, Żarnowca, a jego wydajność jest liczona dziennie w 1000 paczek doręczonych i 700 odebranych. Dzięki nowej filii, która wyposażona jest w dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe i osiem bram kurierskich, odciążona zostanie praca takich lokalizacji GLS na Śląsku jak Czeladź czy Częstochowa.
- Otwarcie Jaworzna i Ogrodzieńca to kolejny krok w strategii otoczenia centrum Śląska filiami lokalnymi. Inwestycje te mają być swoistymi satelitami dbającymi o najwyższą jakość logistyki i będą miały połączenie z uruchomioną w listopadzie nocną sortownią w Czeladzi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne możliwości odbioru wszystkim firmom zlokalizowanym na Śląsku. Jednak to jeszcze nie jest nasze ostatnie słowo w rozwoju tego rejonu – mówi Michał Dojcz, dyrektor operacyjny regionu Południe GLS Poland.
50 filii w Polsce
Obecnie, po uruchomieniu nowych filii, GLS posiada 50 lokalizacji na mapie Polski. W tym roku firma otworzyła aż pięć nowych oddziałów – w marcu w Zamościu i w październiku
w Tarnowskich Górach. W drugim kwartale ubiegłego roku sieć GLS powiększyła się o filie
w Jeleniej Górze, Wieluniu, Krośnie i Gryficach, a jeszcze wcześniej powstały lokalizacje GLS pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy - w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim.
W ramach GLS w Polsce funkcjonuje również blisko 5000 punktów Szybkiej Paczki w doskonale skomunikowanych lokalizacjach. Cała sieć Grupy GLS to ponad 120 centrów dystrybucji oraz ok. 1600 oddziałów w Europie oraz na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych
i w Kanadzie.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę gls-group.com lub do kontaktu:
Małgorzata Markowska, GLS Poland
E-mail: malgorzata.markowska@gls-poland.com
Telefon: +48 695 354 791
Adriana Kondratowicz, PR Expert
E-mail: akondratowicz@prexpert.com.pl
Telefon: + 48 502 332 358
O Grupie GLS
Grupa GLS jest wiodącym dostawcą usług krajowego i międzynarodowego transportu przesyłek. Firma zapewnia swoim klientom w 41 krajach niezawodne, wysokiej jakości i spersonalizowane usługi, w tym obsługę przesyłek ekspresowych i usługi frachtowe. Dzięki rozbudowanej sieci międzynarodowej firmy i dobrej znajomości rynków lokalnych, klienci GLS mogą oczekiwać takiej samej kompleksowej, elastycznej i spersonalizowanej obsługi w całej Europie i innych częściach świata. GLS działa również poprzez spółki zależne w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Sieć GLS obejmuje 71 centralnych i regionalnych punktów przeładunkowych oraz około 1,5 tys. magazynów, obsługiwanych przez około 31 tys. pojazdów dostawczych kursujących na końcowych odcinkach oraz 4 tys. ciężarówek dalekobieżnych. GLS zatrudnia około 21 tys. osób. W roku 2020/21 firma uzyskała rekordowe przychody w wysokości 4,5 mld EUR, dostarczając 840 mln paczek pomimo występujących w skali globalnej utrudnień.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.