Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników centrali oraz sieci sprzedaży. Tym samym 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy współdecyduje o kierunkach rozwoju firmy. Część kapitału zostanie przeznaczone na inwestycje, część trafi jeszcze do współpracowników. W rękach założycieli docelowo pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.
Grupa ANG powstała w 2010 roku w formule spółdzielni, kierując się zasadami współwłasności i współdecydowania. Stała się tym samym atrakcyjnym miejscem pracy dla ekspertów i ekspertek kredytowych i ubezpieczeniowych, którzy kooperację, dobro wspólne oraz dostarczanie ludziom usług, których potrzebują, rozumieją, za godziwą cenę uważają za podstawę funkcjonowania w branży finansowej.
„Za decyzją przekształcenia ANG w spółkę na Walnym Zgromadzeniu opowiedziało się 97 proc. obecnych. Był to wyraźny sygnał, że nasi współpracownicy i współpracowniczki mają świadomość, iż by móc realizować ambitne cele rozwoju – pamiętając jednocześnie o służebnej roli wobec społeczeństwa i wpływie na otoczenie, w którym funkcjonujemy – konieczne jest wypłynięcie na jeszcze szersze wody. A to w praktyce oznacza inwestycje w ludzi, poszerzanie grona ekspertów, wdrożenie nowych technologii i poszukiwanie nowych produktów i usług” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG SA.
„Zgodnie z przyjętymi w procesie przekształcenia założeniami, dziś większościowy pakiet własnościowy jest w rękach naszych współpracowniczek i współpracowników. To ważny i przełomowy moment w historii naszej działalności. Rozumiemy, że stając się spółką pracowniczą, w której głos posiada 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy pracujących w ANG wspólnie bierzemy odpowiedzialność za przyszłość firmy i jej interesariuszy. To też nasz głos do świata, że to pracownicy, współpracownicy tworzą wartość firmy i powinni też korzystać z prawa do współwłasności. Naszym zdaniem akcjonariat pracowniczy jest przyszłością biznesu” – dodaje prezes Grupy ANG. „To nie koniec rozwoju naszego akcjonariatu pracowniczego. Podjęliśmy też decyzję o uruchomieniu programu nowych akcji, które będą emitowane w latach 2021 - 2023 z przeznaczeniem zarówno dla obecnych akcjonariuszek i akcjonariuszy, jak i naszych nowych współpracowników, których do nas zapraszamy” – mówi Artur Nowak-Gocławski.
Grupa ANG od początku istnienia wyróżnia się na tle firm z branży finansowej, w tym pośredników kredytowo-ubezpieczeniowych. Jako jedyna z branży finansowej posiada prestiżowy certyfikat B Corp, który jest potwierdzeniem spełnienia rygorystycznych norm społecznych i środowiskowych. Tym samym Grupa ANG znajduje się na liście firm uznawanych za najlepsze dla świata. Widać to m.in. na przykładzie tego, że w swojej strategii biznesowej kieruje się odpowiedzialną sprzedażą – nie akceptuje missellingu, czyli sprzedaży klientom usług lub produktów, których nie potrzebują, nie rozumieją, na który ich nie stać lub za niegodziwą cenę. Do tego, w sposobie zarządzania i traktowania swoich interesariuszy należy do czołówki firm działających w Polsce, co potwierdzają Certyfikat Great Place to Work® 2020 – 2021 oraz Certyfikat Super Etyczna Firma.
O procesie przekształcenia
Proces przekształcenia został zapoczątkowany w czerwcu 2019 roku podczas walnego zgromadzenia spółdzielców. W jego wyniku został złożony wniosek do KRS o rejestrację. W październiku 2020, w wyniku przekształcenia ANG Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym, została zarejestrowana Grupa ANG Spółka Akcyjna.
Obecnie Grupę ANG tworzy ponad 350 akcjonariuszek i akcjonariuszy oraz funkcjonuje ponad 900 ekspertek i ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych z całej Polski.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.