Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników centrali oraz sieci sprzedaży. Tym samym 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy współdecyduje o kierunkach rozwoju firmy. Część kapitału zostanie przeznaczone na inwestycje, część trafi jeszcze do współpracowników. W rękach założycieli docelowo pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.
Grupa ANG powstała w 2010 roku w formule spółdzielni, kierując się zasadami współwłasności i współdecydowania. Stała się tym samym atrakcyjnym miejscem pracy dla ekspertów i ekspertek kredytowych i ubezpieczeniowych, którzy kooperację, dobro wspólne oraz dostarczanie ludziom usług, których potrzebują, rozumieją, za godziwą cenę uważają za podstawę funkcjonowania w branży finansowej.
„Za decyzją przekształcenia ANG w spółkę na Walnym Zgromadzeniu opowiedziało się 97 proc. obecnych. Był to wyraźny sygnał, że nasi współpracownicy i współpracowniczki mają świadomość, iż by móc realizować ambitne cele rozwoju – pamiętając jednocześnie o służebnej roli wobec społeczeństwa i wpływie na otoczenie, w którym funkcjonujemy – konieczne jest wypłynięcie na jeszcze szersze wody. A to w praktyce oznacza inwestycje w ludzi, poszerzanie grona ekspertów, wdrożenie nowych technologii i poszukiwanie nowych produktów i usług” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG SA.
„Zgodnie z przyjętymi w procesie przekształcenia założeniami, dziś większościowy pakiet własnościowy jest w rękach naszych współpracowniczek i współpracowników. To ważny i przełomowy moment w historii naszej działalności. Rozumiemy, że stając się spółką pracowniczą, w której głos posiada 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy pracujących w ANG wspólnie bierzemy odpowiedzialność za przyszłość firmy i jej interesariuszy. To też nasz głos do świata, że to pracownicy, współpracownicy tworzą wartość firmy i powinni też korzystać z prawa do współwłasności. Naszym zdaniem akcjonariat pracowniczy jest przyszłością biznesu” – dodaje prezes Grupy ANG. „To nie koniec rozwoju naszego akcjonariatu pracowniczego. Podjęliśmy też decyzję o uruchomieniu programu nowych akcji, które będą emitowane w latach 2021 - 2023 z przeznaczeniem zarówno dla obecnych akcjonariuszek i akcjonariuszy, jak i naszych nowych współpracowników, których do nas zapraszamy” – mówi Artur Nowak-Gocławski.
Grupa ANG od początku istnienia wyróżnia się na tle firm z branży finansowej, w tym pośredników kredytowo-ubezpieczeniowych. Jako jedyna z branży finansowej posiada prestiżowy certyfikat B Corp, który jest potwierdzeniem spełnienia rygorystycznych norm społecznych i środowiskowych. Tym samym Grupa ANG znajduje się na liście firm uznawanych za najlepsze dla świata. Widać to m.in. na przykładzie tego, że w swojej strategii biznesowej kieruje się odpowiedzialną sprzedażą – nie akceptuje missellingu, czyli sprzedaży klientom usług lub produktów, których nie potrzebują, nie rozumieją, na który ich nie stać lub za niegodziwą cenę. Do tego, w sposobie zarządzania i traktowania swoich interesariuszy należy do czołówki firm działających w Polsce, co potwierdzają Certyfikat Great Place to Work® 2020 – 2021 oraz Certyfikat Super Etyczna Firma.
O procesie przekształcenia
Proces przekształcenia został zapoczątkowany w czerwcu 2019 roku podczas walnego zgromadzenia spółdzielców. W jego wyniku został złożony wniosek do KRS o rejestrację. W październiku 2020, w wyniku przekształcenia ANG Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym, została zarejestrowana Grupa ANG Spółka Akcyjna.
Obecnie Grupę ANG tworzy ponad 350 akcjonariuszek i akcjonariuszy oraz funkcjonuje ponad 900 ekspertek i ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych z całej Polski.

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Komisja Europejska chce wprowadzić ujednolicone przepisy dotyczące wyrobów tytoniowych. Europosłowie mówią o kolejnej nadregulacji
Ministerstwo Zdrowia opracowało nowy projekt przepisów wprowadzających kolejne zakazy dotyczące wyrobów tytoniowych – całkowitą eliminację e-papierosów oraz zakaz aromatów w woreczkach nikotynowych. Najprawdopodobniej w ciągu kolejnych dwóch–trzech lat Polska będzie musiała implementować nową dyrektywę dotyczącą wszystkich produktów tytoniowych, nad którym niebawem ma rozpocząć prace Komisja Europejska. Europosłowie mówią o ryzyku chaosu legislacyjnego, nadregulacji i wskazują na zagrożenia związane z proponowaną podwyżką akcyzy.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.