Huge Thing i Visa Foundation wesprą przedsiębiorcze kobiety z Polski i Ukrainy
Odpowiednia wiedza rynkowo-biznesowa, jak i właściwie przygotowanie startupu do rozwoju, są kluczem do skutecznego skalowania biznesu i pozyskiwania finansowania od inwestorów. Właśnie taką misję realizuje edukacyjny program Female Founders Fundraising Academy stworzony przez Huge Thing, przy wsparciu Visa Foundation. Inicjatywa dedykowana przedsiębiorczym kobietom z Polski oraz Ukrainy stawia na rozwój kompetencji biznesowych founderek oraz wyposażenie ich w narzędzia niezbędne do efektywnego pozyskiwania kapitału i dynamicznego skalowania tworzonych przez nie startupów. Rekrutacja do drugiej edycji programu właśnie wystartowała.
Choć nieustannie słyszymy w międzynarodowych mediach o kolejnych sukcesach, czy pozyskanych rundach finansowania przez startupy, to niestety mniejszością pozostają informacje o tych, prowadzonych przez kobiece zespoły. Wraz z rozwojem rynku ten trend zaczyna się lekko zmieniać, jednakże wciąż potrzebujemy inicjatyw mogących wesprzeć przedsiębiorcze kobiety w ich przedsiębiorczej drodze.
Dostrzegając tę potrzebę, Huge Thing, we współpracy z Visa Foundation, przygotował serię bezpłatnych programów w ramach inicjatywy Facilitating Female Founders, dedykowanych founderkom z Polski oraz Ukrainy. Składa się na nie trwający właśnie grantowy program pre-akceleracyjny Female Pre-Accelerator oraz trzy edycje Female Founders Academy, do którego drugiej odsłony rekrutacja już się rozpoczęła. Wspomniana akademia ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy skupionej na fundraisingu, w tym m.in. planowaniu procesów związanych z pozyskaniem kapitału, budowaniem odpowiedniej komunikacji marki, przygotowaniu do rozmów i negocjacji z inwestorami czy opracowywaniu wycen startupów oraz aspektach prawnych związanych z tym procesem. Przygotowując nasze programy postawiliśmy mocno na praktyczną wiedzę pochodzącą od doświadczonych ekspertek i ekspertów. Oprócz serii warsztatów, uczestniczki naszej akademii mogą liczyć na mentoring, możliwość zbudowania szerokiego i międzynarodowego networku, a także dostęp do Female Founders Club. - komentuje Maria Tyka-Majewska, Senior Program Manager w Huge Thing. W maju zakończyliśmy pierwszą edycję tego programu, w ramach której wsparliśmy 15 kobiet w dalszym rozwoju ich startupów, w tym takich firm jak BinderLess, Aimars czy PocektIP. Już w sierpniu rozpoczynamy kolejny nabór, a start drugiej edycji Female Founders Fundraising Academy zaplanowany jest na październik. - dodaje Maria Tyka-Majewska.
Co czeka na uczestniczki drugiej edycji Female Founders Fundraising Academy?
Trwająca osiem tygodni akademia ma na celu wyposażenie przedsiębiorczych kobiet w wiedzę i narzędzia pzowalające na skuteczne pozyskiwania finansowania na rozwój ich startupów. W trakcie programu, czekać będzie na nie m.in.:
-
Ekspercka wiedza z zakresu przygotowania biznesu do pozyskania kapitału przekazywana przez doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorców.
-
Praktyczne umiejętności związane z fundraisingiem, w tym tematy związane m.in. z umową inwestycyjną, negocjacjami, wyceną spółki czy przygotowaniem modelu biznesowego.
-
Indywidualne podejście i wsparcie mentorów, którzy w trakcie indywidualnych sesji będą wspierać founderki w realizacji ich założeń.
-
Szeroki networking skupiony na dostępie do inwestorów VC oraz aniołów biznesu mogących wesprzeć kapitałem dalszy rozwój startupów tworzonych przez uczestniczki programu, a w tym dedykowany VC speed-dating.
-
Demo Day na żywo w Warszawie, podczas którego founderki będą miały szansę zaprezentować swoje rozwiązania inwestorom, przedstawicielom korporacji oraz całemu ekosystemowi.
W pierwszej edycji akademii wzięło udział 15 startupów z różnych sektorów rynku i na różnych etapach rozwoju. Jako BinderLess już od kilku lat jesteśmy obecni na polskim rynku. Celem udziału w pierwszej edycji akademii było pozyskanie wiedzy, którą mogłabym przełożyć na realne umocnienie naszej pozycji na krajowym rynku oraz przygotowanie się do międzynarodowego skalowania. Zarówno warsztaty, jak i wsparcie mentorów miały dla mnie bardzo praktyczne zastosowanie w prawdziwym świecie, co jest z pewnością ogromną wartością płynącą z tego programu. - komentuje Aleksandra Owczarek, CEO BinderLess, uczestniczka pierwszej edycji Female Founders Fundraising Academy, tworząca innowacyjną platformę do zarządzania dokumentacją budowlaną.
Rekrutacja do drugiej edycji programu już trwa, a szczegóły oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie internetowej Huge Thing.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.