Huge Thing i Visa Foundation wesprą przedsiębiorcze kobiety z Polski i Ukrainy
Odpowiednia wiedza rynkowo-biznesowa, jak i właściwie przygotowanie startupu do rozwoju, są kluczem do skutecznego skalowania biznesu i pozyskiwania finansowania od inwestorów. Właśnie taką misję realizuje edukacyjny program Female Founders Fundraising Academy stworzony przez Huge Thing, przy wsparciu Visa Foundation. Inicjatywa dedykowana przedsiębiorczym kobietom z Polski oraz Ukrainy stawia na rozwój kompetencji biznesowych founderek oraz wyposażenie ich w narzędzia niezbędne do efektywnego pozyskiwania kapitału i dynamicznego skalowania tworzonych przez nie startupów. Rekrutacja do drugiej edycji programu właśnie wystartowała.
Choć nieustannie słyszymy w międzynarodowych mediach o kolejnych sukcesach, czy pozyskanych rundach finansowania przez startupy, to niestety mniejszością pozostają informacje o tych, prowadzonych przez kobiece zespoły. Wraz z rozwojem rynku ten trend zaczyna się lekko zmieniać, jednakże wciąż potrzebujemy inicjatyw mogących wesprzeć przedsiębiorcze kobiety w ich przedsiębiorczej drodze.
Dostrzegając tę potrzebę, Huge Thing, we współpracy z Visa Foundation, przygotował serię bezpłatnych programów w ramach inicjatywy Facilitating Female Founders, dedykowanych founderkom z Polski oraz Ukrainy. Składa się na nie trwający właśnie grantowy program pre-akceleracyjny Female Pre-Accelerator oraz trzy edycje Female Founders Academy, do którego drugiej odsłony rekrutacja już się rozpoczęła. Wspomniana akademia ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy skupionej na fundraisingu, w tym m.in. planowaniu procesów związanych z pozyskaniem kapitału, budowaniem odpowiedniej komunikacji marki, przygotowaniu do rozmów i negocjacji z inwestorami czy opracowywaniu wycen startupów oraz aspektach prawnych związanych z tym procesem. Przygotowując nasze programy postawiliśmy mocno na praktyczną wiedzę pochodzącą od doświadczonych ekspertek i ekspertów. Oprócz serii warsztatów, uczestniczki naszej akademii mogą liczyć na mentoring, możliwość zbudowania szerokiego i międzynarodowego networku, a także dostęp do Female Founders Club. - komentuje Maria Tyka-Majewska, Senior Program Manager w Huge Thing. W maju zakończyliśmy pierwszą edycję tego programu, w ramach której wsparliśmy 15 kobiet w dalszym rozwoju ich startupów, w tym takich firm jak BinderLess, Aimars czy PocektIP. Już w sierpniu rozpoczynamy kolejny nabór, a start drugiej edycji Female Founders Fundraising Academy zaplanowany jest na październik. - dodaje Maria Tyka-Majewska.
Co czeka na uczestniczki drugiej edycji Female Founders Fundraising Academy?
Trwająca osiem tygodni akademia ma na celu wyposażenie przedsiębiorczych kobiet w wiedzę i narzędzia pzowalające na skuteczne pozyskiwania finansowania na rozwój ich startupów. W trakcie programu, czekać będzie na nie m.in.:
-
Ekspercka wiedza z zakresu przygotowania biznesu do pozyskania kapitału przekazywana przez doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorców.
-
Praktyczne umiejętności związane z fundraisingiem, w tym tematy związane m.in. z umową inwestycyjną, negocjacjami, wyceną spółki czy przygotowaniem modelu biznesowego.
-
Indywidualne podejście i wsparcie mentorów, którzy w trakcie indywidualnych sesji będą wspierać founderki w realizacji ich założeń.
-
Szeroki networking skupiony na dostępie do inwestorów VC oraz aniołów biznesu mogących wesprzeć kapitałem dalszy rozwój startupów tworzonych przez uczestniczki programu, a w tym dedykowany VC speed-dating.
-
Demo Day na żywo w Warszawie, podczas którego founderki będą miały szansę zaprezentować swoje rozwiązania inwestorom, przedstawicielom korporacji oraz całemu ekosystemowi.
W pierwszej edycji akademii wzięło udział 15 startupów z różnych sektorów rynku i na różnych etapach rozwoju. Jako BinderLess już od kilku lat jesteśmy obecni na polskim rynku. Celem udziału w pierwszej edycji akademii było pozyskanie wiedzy, którą mogłabym przełożyć na realne umocnienie naszej pozycji na krajowym rynku oraz przygotowanie się do międzynarodowego skalowania. Zarówno warsztaty, jak i wsparcie mentorów miały dla mnie bardzo praktyczne zastosowanie w prawdziwym świecie, co jest z pewnością ogromną wartością płynącą z tego programu. - komentuje Aleksandra Owczarek, CEO BinderLess, uczestniczka pierwszej edycji Female Founders Fundraising Academy, tworząca innowacyjną platformę do zarządzania dokumentacją budowlaną.
Rekrutacja do drugiej edycji programu już trwa, a szczegóły oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie internetowej Huge Thing.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.