Innowacyjne projekty w SSSE S.A. - nowe technologie i przemysł 4.0
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspiera różnorodne firmy z branż takich jak m.in.: elektroniczny, meblarski, chemiczny, metalowy, poligraficzny i spożywczy. W tych podmiotach gospodarczych realizowane są innowacyjne projekty, które kładą duży nacisk na przyszłościowe technologie, w tym recykling, automatyzację procesów produkcji oraz nowoczesne rozwiązania w branży energetycznej i logistycznej. Przedstawiciele tych branż stawiają na innowacyjność, wprowadzanie nowych produktów oraz zrównoważony rozwój, co sprzyja wdrożeniom idei Przemysłu 4.0.
Przedsiębiorcy inwestujący na obszarze zarządzanym przez SSSE S.A. mogą uzyskać decyzję o wsparciu nowej inwestycji, co daje im możliwość skorzystania z wysokiej pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT), nawet do 70% kwalifikowanych wydatków. Niezależnie od lokalizacji inwestycji na terenie zarządzanym przez SSSE S.A. i formy własności gruntu (prywatny lub publiczny), inwestorzy mogą ubiegać się o wsparcie. Dotyczy to zarówno mikro, małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw.
Nowoczesne technologie produkcyjne
Jednym z kluczowych elementów działalności SSSE S.A. jest wspieranie przedsiębiorców we wdrażaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm na arenie międzynarodowej. Przykładowe przedsiębiorstwa to SERWISTAL, specjalizujący się w obróbce stali i zaawansowanych procesach automatyzacji, PADMA, lider w branży wyposażenia wnętrz, którego głównym odbiorcą jest szwedzki koncern IKEA, oraz PORTA KMI Poland, wdrażający zautomatyzowane systemy wytwarzania drzwi, co znacząco podnosi wydajność i precyzję produkcji.
Recykling i zrównoważona produkcja
Rosnące znaczenie recyklingu w branży drzewnej i tworzyw sztucznych jest dobrze widoczne na przykładzie firm takich jak 3Spare. Przedsiębiorstwa te wykorzystują nowoczesne technologie w celu ponownego przetwarzania odpadów drzewnych i plastikowych, co wspiera rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym.
Nowoczesne technologie oświetleniowe Firma ESS Energy Saving Solutions wdraża innowacyjne systemy oświetlenia, które redukują zużycie energii oraz wpływają na obniżenie emisji CO2, wpisując się w globalne trendy zrównoważonego rozwoju.
- SSSE S.A. stawia na rozwój nowych technologii, z naciskiem na przemysł 4.0, który obejmuje m.in. inteligentne fabryki, automatyzację procesów, a także sztuczną inteligencję. Firmy działające dzięki wsparciu SSSE S.A. aktywnie angażują się w procesy cyfryzacji, co znacząco zwiększa ich wydajność i jakość produkcji – mówi Cezary Cieślukowski, Prezes Zarządu SSSE S.A.
Podsumowując, innowacyjne projekty realizowane przez firmy działające w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. pokazują, że przyszłość przemysłu leży w zrównoważonych technologiach, automatyzacji oraz rozwijaniu nowych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. SSSE S.A. nie tylko wspiera przedsiębiorstwa w ich innowacyjnych projektach, ale także stwarza doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce.
Pełną listę inwestorów znajdziesz na stronie: https://ssse.com.pl/nasi-inwestorzy/
Elektro-Partner Kraków z ofertą bezpłatnych konsultacji elektrycznych
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić
65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.
Transport
Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów
Polska jest jednym z najważniejszym rynków dla Ryanaira. Irlandzka linia w letnim rozkładzie lotów na 2025 roku będzie obsługiwał ponad 300 tras, w tym 23 nowe kierunki, przede wszystkim na południe Europy. Rekordowy letni rozkład lotów Ryanair w Polsce będą obsługiwać 44 samoloty bazujące na polskich lotniskach. W tym roku, pierwszy raz w historii, przewoźnik oferuje ponad 20 milionów miejsc.
Polityka
M. Gosiewska: Na Białorusi znowu odbędą się pseudowybory. Należy zaostrzyć sankcje uderzające w reżim i firmy europejskie tam obecne
Alaksandr Łukaszenka rządzi Białorusią już 30 lat, 26 stycznia będzie się ubiegał o siódmą kadencję. W nadchodzących wyborach nie będzie niezależnych obserwatorów i demokratycznych kandydatów opozycji. Poprzednie wybory, w 2020 roku, zakończyły się masowymi protestami i olbrzymimi represjami, a w 2024 roku przybrały jeszcze na sile. – Tylko twarda i zdecydowana postawa jest w stanie zmienić sytuację u naszego wschodniego sąsiada – ocenia europosłanka Małgorzata Gosiewska.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.