Innowacyjne projekty w SSSE S.A. - nowe technologie i przemysł 4.0
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspiera różnorodne firmy z branż takich jak m.in.: elektroniczny, meblarski, chemiczny, metalowy, poligraficzny i spożywczy. W tych podmiotach gospodarczych realizowane są innowacyjne projekty, które kładą duży nacisk na przyszłościowe technologie, w tym recykling, automatyzację procesów produkcji oraz nowoczesne rozwiązania w branży energetycznej i logistycznej. Przedstawiciele tych branż stawiają na innowacyjność, wprowadzanie nowych produktów oraz zrównoważony rozwój, co sprzyja wdrożeniom idei Przemysłu 4.0.
Przedsiębiorcy inwestujący na obszarze zarządzanym przez SSSE S.A. mogą uzyskać decyzję o wsparciu nowej inwestycji, co daje im możliwość skorzystania z wysokiej pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT), nawet do 70% kwalifikowanych wydatków. Niezależnie od lokalizacji inwestycji na terenie zarządzanym przez SSSE S.A. i formy własności gruntu (prywatny lub publiczny), inwestorzy mogą ubiegać się o wsparcie. Dotyczy to zarówno mikro, małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw.
Nowoczesne technologie produkcyjne
Jednym z kluczowych elementów działalności SSSE S.A. jest wspieranie przedsiębiorców we wdrażaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm na arenie międzynarodowej. Przykładowe przedsiębiorstwa to SERWISTAL, specjalizujący się w obróbce stali i zaawansowanych procesach automatyzacji, PADMA, lider w branży wyposażenia wnętrz, którego głównym odbiorcą jest szwedzki koncern IKEA, oraz PORTA KMI Poland, wdrażający zautomatyzowane systemy wytwarzania drzwi, co znacząco podnosi wydajność i precyzję produkcji.
Recykling i zrównoważona produkcja
Rosnące znaczenie recyklingu w branży drzewnej i tworzyw sztucznych jest dobrze widoczne na przykładzie firm takich jak 3Spare. Przedsiębiorstwa te wykorzystują nowoczesne technologie w celu ponownego przetwarzania odpadów drzewnych i plastikowych, co wspiera rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym.
Nowoczesne technologie oświetleniowe Firma ESS Energy Saving Solutions wdraża innowacyjne systemy oświetlenia, które redukują zużycie energii oraz wpływają na obniżenie emisji CO2, wpisując się w globalne trendy zrównoważonego rozwoju.
- SSSE S.A. stawia na rozwój nowych technologii, z naciskiem na przemysł 4.0, który obejmuje m.in. inteligentne fabryki, automatyzację procesów, a także sztuczną inteligencję. Firmy działające dzięki wsparciu SSSE S.A. aktywnie angażują się w procesy cyfryzacji, co znacząco zwiększa ich wydajność i jakość produkcji – mówi Cezary Cieślukowski, Prezes Zarządu SSSE S.A.
Podsumowując, innowacyjne projekty realizowane przez firmy działające w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. pokazują, że przyszłość przemysłu leży w zrównoważonych technologiach, automatyzacji oraz rozwijaniu nowych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. SSSE S.A. nie tylko wspiera przedsiębiorstwa w ich innowacyjnych projektach, ale także stwarza doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce.
Pełną listę inwestorów znajdziesz na stronie: https://ssse.com.pl/nasi-inwestorzy/

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.