Innowacyjne projekty w SSSE S.A. - nowe technologie i przemysł 4.0
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspiera różnorodne firmy z branż takich jak m.in.: elektroniczny, meblarski, chemiczny, metalowy, poligraficzny i spożywczy. W tych podmiotach gospodarczych realizowane są innowacyjne projekty, które kładą duży nacisk na przyszłościowe technologie, w tym recykling, automatyzację procesów produkcji oraz nowoczesne rozwiązania w branży energetycznej i logistycznej. Przedstawiciele tych branż stawiają na innowacyjność, wprowadzanie nowych produktów oraz zrównoważony rozwój, co sprzyja wdrożeniom idei Przemysłu 4.0.
Przedsiębiorcy inwestujący na obszarze zarządzanym przez SSSE S.A. mogą uzyskać decyzję o wsparciu nowej inwestycji, co daje im możliwość skorzystania z wysokiej pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT), nawet do 70% kwalifikowanych wydatków. Niezależnie od lokalizacji inwestycji na terenie zarządzanym przez SSSE S.A. i formy własności gruntu (prywatny lub publiczny), inwestorzy mogą ubiegać się o wsparcie. Dotyczy to zarówno mikro, małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw.
Nowoczesne technologie produkcyjne
Jednym z kluczowych elementów działalności SSSE S.A. jest wspieranie przedsiębiorców we wdrażaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm na arenie międzynarodowej. Przykładowe przedsiębiorstwa to SERWISTAL, specjalizujący się w obróbce stali i zaawansowanych procesach automatyzacji, PADMA, lider w branży wyposażenia wnętrz, którego głównym odbiorcą jest szwedzki koncern IKEA, oraz PORTA KMI Poland, wdrażający zautomatyzowane systemy wytwarzania drzwi, co znacząco podnosi wydajność i precyzję produkcji.
Recykling i zrównoważona produkcja
Rosnące znaczenie recyklingu w branży drzewnej i tworzyw sztucznych jest dobrze widoczne na przykładzie firm takich jak 3Spare. Przedsiębiorstwa te wykorzystują nowoczesne technologie w celu ponownego przetwarzania odpadów drzewnych i plastikowych, co wspiera rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym.
Nowoczesne technologie oświetleniowe Firma ESS Energy Saving Solutions wdraża innowacyjne systemy oświetlenia, które redukują zużycie energii oraz wpływają na obniżenie emisji CO2, wpisując się w globalne trendy zrównoważonego rozwoju.
- SSSE S.A. stawia na rozwój nowych technologii, z naciskiem na przemysł 4.0, który obejmuje m.in. inteligentne fabryki, automatyzację procesów, a także sztuczną inteligencję. Firmy działające dzięki wsparciu SSSE S.A. aktywnie angażują się w procesy cyfryzacji, co znacząco zwiększa ich wydajność i jakość produkcji – mówi Cezary Cieślukowski, Prezes Zarządu SSSE S.A.
Podsumowując, innowacyjne projekty realizowane przez firmy działające w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. pokazują, że przyszłość przemysłu leży w zrównoważonych technologiach, automatyzacji oraz rozwijaniu nowych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. SSSE S.A. nie tylko wspiera przedsiębiorstwa w ich innowacyjnych projektach, ale także stwarza doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce.
Pełną listę inwestorów znajdziesz na stronie: https://ssse.com.pl/nasi-inwestorzy/
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.