Innowacyjność KTG Pregnabit doceniona. Nestmedic z kolejną nagrodą
Nestmedic S.A., spółka technologiczna oferująca innowacyjne rozwiązania w obszarze telemedycyny
i digital health zostało laureatem V edycji ogólnopolskiego rankingu gospodarczego „Lubię, bo polskie”. Urządzenie KTG Pregnabit zajęło II miejsce w kategorii Produkt Innowacyjny 2021. Organizatorem wydarzenia było Polskie Radio.
W Kategorii Produkt Innowacyjny 2021 wyłoniono firmy wprowadzające innowacyjne rozwiązania, czyli najlepsze produkty lub usługi, które w przełomowy sposób wpływają na zwiększenie konkurencyjności polskich firm na rynku krajowym lub za granicą. Za taką uznano mobilne KTG Pregnabit, które umożliwia bezpieczne i wiarygodne monitorowanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy w dowolnym miejscu i czasie.
- System KTG Pregnabit to bez wątpienia rozwiązanie, które istotnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo ciężarnych kobiet, a nagroda w kategorii Produkt Innowacyjny 2021 jest tego potwierdzeniem. Cieszymy się, że nasza technologia została dostrzeżona – mówi Jacek Gnich, prezes Nestmedic. – Wyróżnienie dla Nestmedic to również dowód na to, że telemedycyna ma coraz większe znaczenie. KTG Pregnabit pozwala na monitorowanie dobrostanu płodu w domowym zaciszu, bez konieczności wizyty w placówce medycznej. To szczególnie ważne w obliczu trwającej pandemii – dodaje.
KTG Pregnabit jest przeznaczone dla kobiet w III trymestrze ciąży – w tym okresie KTG jest szczególnie ważne, ponieważ wzrasta ryzyko powikłań. Ze względu na możliwość profesjonalnego przeprowadzenia badania w warunkach domowych, urządzenie KTG Pregnabit, rozwiązanie to znajduje coraz więcej zwolenników wśród lekarzy, położnych oraz samych pacjentek.
Nestmedic systematycznie udoskonala urządzenie, dostosowując go do potrzeb rynkowych. W ostatnim czasie spółka z powodzeniem zakończyła certyfikację urządzeń Pregnabit Pro i Pregnabit Cloud jako wyrobów medycznych. Ulepszona wersja zawiera nowe funkcjonalności zarówno dla pacjentek, jak i dla placówek medycznych i lekarzy. Umożliwia m.in. dostęp kilku podmiotów do konta pacjenta, adaptację do standardów GSM w różnych krajach oraz kompatybilność z mediami społecznymi.
O Nestmedic:
Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.