Jak dołączyć do Polskiej Strefy Inwestycji? Przewodnik dla przedsiębiorców
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (SSSE S.A.) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) oferuje przedsiębiorcom szeroki wachlarz możliwości wspierających rozwój ich działalności w różnych lokalizacjach – zarówno na terenach własnych, dzierżawionych, jak i publicznych.
Co istotne, wsparcie to może być udzielone przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie całego województwa podlaskiego oraz powiatów ełckiego i gołdapskiego województwa warmińsko-mazurskiego, a także powiatów: łosickiego, ostrowskiego, sokołowskiego i węgrowskiego w województwie mazowieckim.
Przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości swojego biznesu, mogą korzystać z ulgi podatkowej. Jednym słowem: inwestują tam, gdzie prowadzą swoją działalność – to kluczowy atut tego programu.
Dzięki decyzjom o wsparciu wydawanym przez SSSE S.A., inwestorzy mogą znacząco obniżyć koszty operacyjne poprzez odliczenie od podatku dochodowego (PIT lub CIT) kosztów kwalifikowanych inwestycji.
- Naszą rolą jest wspieranie przedsiębiorców na każdym etapie procesu inwestycyjnego, oferując im nie tylko wsparcie finansowe, ale również doradztwo i pomoc administracyjną. W ten sposób przyczyniamy się do wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy w regionie – mówi Cezary Cieślukowski, Prezes Zarządu SSSE S.A.
Korzyści dla każdego
SSSE S.A. oferuje wsparcie inwestycyjne dla szerokiego spektrum projektów – od utworzenia nowego zakładu, przez jego rozbudowę, po wprowadzenie innowacyjnych produktów czy zmianę procesu produkcyjnego. Wsparcie obejmuje również zakup aktywów przedsiębiorstw, które mogłyby zostać zamknięte, co przyczynia się do ratowania miejsc pracy i stabilności gospodarczej regionu.
Jak dołączyć do Polskiej Strefy Inwestycji? Krok po kroku
Krok 1: Skontaktuj się z Wydziałem Obsługi Inwestora SSSE S.A. Pierwszym krokiem jest nawiązanie kontaktu z Wydziałem Obsługi Inwestora w SSSE S.A. w Suwałkach lub w Ełku. Zespół ekspertów dokładnie przeanalizuje specyfikę Twojego przedsięwzięcia i określi, czy kwalifikuje się ono do wsparcia. W ramach tego etapu przedsiębiorca otrzymuje również pełne wsparcie w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.
Krok 2: Złożenie wniosku o wydanie decyzji o wsparciu Po konsultacjach, przedsiębiorca składa wniosek o wydanie decyzji o wsparciu, który zawiera m.in. szczegóły planowanej inwestycji oraz wymagane załączniki. SSSE S.A. zapewnia pełne wsparcie administracyjne, co upraszcza proces i minimalizuje formalności.
Krok 3: Uzyskanie decyzji o wsparciu
Decyzja o wsparciu jest wydawana w terminie do 30 dni od złożenia kompletnego wniosku. Otrzymanie decyzji umożliwia przedsiębiorcy skorzystanie ze zwolnienia podatkowego, co przekłada się na znaczne oszczędności i zwiększenie rentowności inwestycji.
Dlaczego warto wybrać SSSE S.A.?
Obszar zarządzany przez SSSE S.A. to nie tylko doskonała lokalizacja logistyczna, ale również gwarancja najwyższego poziomu pomocy publicznej w Polsce.
- Dzięki tak elastycznemu podejściu, Polska Strefa Inwestycji staje się idealnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości, które pragną zwiększyć swoją konkurencyjność i rozwijać się na stabilnych fundamentach – podsumowuje prezes SSSE S.A. Cezary Cieślukowski.
Więcej informacji na temat procesu dołączenia do Polskiej Strefy Inwestycji można uzyskać na stronie https://ssse.com.pl/
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.