Jak dołączyć do Polskiej Strefy Inwestycji? Przewodnik dla przedsiębiorców
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (SSSE S.A.) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) oferuje przedsiębiorcom szeroki wachlarz możliwości wspierających rozwój ich działalności w różnych lokalizacjach – zarówno na terenach własnych, dzierżawionych, jak i publicznych.
Co istotne, wsparcie to może być udzielone przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie całego województwa podlaskiego oraz powiatów ełckiego i gołdapskiego województwa warmińsko-mazurskiego, a także powiatów: łosickiego, ostrowskiego, sokołowskiego i węgrowskiego w województwie mazowieckim.
Przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości swojego biznesu, mogą korzystać z ulgi podatkowej. Jednym słowem: inwestują tam, gdzie prowadzą swoją działalność – to kluczowy atut tego programu.
Dzięki decyzjom o wsparciu wydawanym przez SSSE S.A., inwestorzy mogą znacząco obniżyć koszty operacyjne poprzez odliczenie od podatku dochodowego (PIT lub CIT) kosztów kwalifikowanych inwestycji.
- Naszą rolą jest wspieranie przedsiębiorców na każdym etapie procesu inwestycyjnego, oferując im nie tylko wsparcie finansowe, ale również doradztwo i pomoc administracyjną. W ten sposób przyczyniamy się do wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy w regionie – mówi Cezary Cieślukowski, Prezes Zarządu SSSE S.A.
Korzyści dla każdego
SSSE S.A. oferuje wsparcie inwestycyjne dla szerokiego spektrum projektów – od utworzenia nowego zakładu, przez jego rozbudowę, po wprowadzenie innowacyjnych produktów czy zmianę procesu produkcyjnego. Wsparcie obejmuje również zakup aktywów przedsiębiorstw, które mogłyby zostać zamknięte, co przyczynia się do ratowania miejsc pracy i stabilności gospodarczej regionu.
Jak dołączyć do Polskiej Strefy Inwestycji? Krok po kroku
Krok 1: Skontaktuj się z Wydziałem Obsługi Inwestora SSSE S.A. Pierwszym krokiem jest nawiązanie kontaktu z Wydziałem Obsługi Inwestora w SSSE S.A. w Suwałkach lub w Ełku. Zespół ekspertów dokładnie przeanalizuje specyfikę Twojego przedsięwzięcia i określi, czy kwalifikuje się ono do wsparcia. W ramach tego etapu przedsiębiorca otrzymuje również pełne wsparcie w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.
Krok 2: Złożenie wniosku o wydanie decyzji o wsparciu Po konsultacjach, przedsiębiorca składa wniosek o wydanie decyzji o wsparciu, który zawiera m.in. szczegóły planowanej inwestycji oraz wymagane załączniki. SSSE S.A. zapewnia pełne wsparcie administracyjne, co upraszcza proces i minimalizuje formalności.
Krok 3: Uzyskanie decyzji o wsparciu
Decyzja o wsparciu jest wydawana w terminie do 30 dni od złożenia kompletnego wniosku. Otrzymanie decyzji umożliwia przedsiębiorcy skorzystanie ze zwolnienia podatkowego, co przekłada się na znaczne oszczędności i zwiększenie rentowności inwestycji.
Dlaczego warto wybrać SSSE S.A.?
Obszar zarządzany przez SSSE S.A. to nie tylko doskonała lokalizacja logistyczna, ale również gwarancja najwyższego poziomu pomocy publicznej w Polsce.
- Dzięki tak elastycznemu podejściu, Polska Strefa Inwestycji staje się idealnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości, które pragną zwiększyć swoją konkurencyjność i rozwijać się na stabilnych fundamentach – podsumowuje prezes SSSE S.A. Cezary Cieślukowski.
Więcej informacji na temat procesu dołączenia do Polskiej Strefy Inwestycji można uzyskać na stronie https://ssse.com.pl/

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.