Jak skutecznie zarządzać pracownikami z niepełnosprawnością?

Zarządzanie pracownikami niepełnosprawnymi może wymagać wyjątkowych strategii, umiejętności i metod.
Im szybciej uda się wprowadzić osoby niepełnosprawne na rynek pracy, tym szybciej będzie można skorzystać z ich umiejętności. Możliwości ich potencjału wynikają ze stopnia ich wiedzy i umiejętności. Dzięki swojemu cennemu wkładowi okażą się najbardziej wykwalifikowanymi pracownikami do zatrudnienia na danym stanowisku. Dlatego pracodawcy muszą skupić się na umiejętnościach, a nie niepełnosprawności osób niepełnosprawnych.
Oto kilka wskazówek, jak włączyć pracowników niepełnosprawnych do swojej kadry, spełniając jednocześnie ich potrzeby, jak i potrzeby firmy
- Podchodź do pracowników z niepełnosprawnościami z takim samym szacunkiem jak do innych pracowników, stosując jednocześnie dostosowania i interwencje dostosowane do ich potrzeb.
- Dzięki odpowiedniemu szkoleniu i przygotowaniu można odnieść sukces w zatrudnianiu i zarządzaniu pracownikami z niepełnosprawnością.
Joanna Olszewska CEO BPO Network bazuje na najwyższych standardach etycznych. Od podszewki zna Kodeks pracy i Ustawę o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dzięki temu skutecznie zarządza swoim zespołem w BPO Network od 5 lat , który składa się wyłącznie z osób z niepełnosprawnościami.
„Od zawsze naszym jednym z celów jaki sobie stawiamy to walka z wszelkimi wykluczeniami osób z niepełnosprawnościami i realizujemy go z zastosowaniem najwyższych standardów etycznych. Jako firma BPO Network wierzymy, że rozwiązania, które posiadamy, pomagają w pokonywaniu barier i ograniczeń, łącząc ze sobą pracowników z niepełnosprawnością i pracodawców z całej Polski - o różnych potrzebach, oczekiwaniach oraz możliwościach.” – Mówi Joanna Olszewska CEO BPO Network.
- Aby zatrudniona osoba była produktywna, pracownicy powinni mieć podstawową wiedzę na temat narzędzi, którymi dysponują. Ucząc się, jak korzystać z dostępnych narzędzi, pracownicy będą mogli jak najlepiej realizować swoje zadania związane z pracą. Dla pracodawców ważne jest, aby zapewnić, że ich pracownicy są odpowiednio przeszkoleni do wymagań związanych z pracą. Odpowiednie szkolenie techniczne jest kluczowe dla pracowników, aby stali się bardziej produktywni w swojej pracy, a tym samym pomogli firmie zwiększyć przychody i uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku.
„Powinniśmy zadbać o to, aby osoby niepełnosprawne miały równe szanse w miejscu pracy. Zdolny do pracy pracownik może spotkać się z sytuacją, w której jego niepełnosprawność utrudnia mu wykonywanie pewnych aspektów pracy. Zamiast prosić go o cięższą pracę lub zakładać, że w ogóle nie może jej wykonywać, należy dostosować środowisko pracy do jego możliwości i zapewnić mu wszelkie niezbędne udogodnienia. Wierzymy, że nasi pracownicy są najcenniejszymi aktywami naszej firmy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze miejsce pracy było dostępne dla osób niepełnosprawnych. Od wielu lat działamy w systemie zdalnym, co pozwala na lepszą pracę oraz warunki pracy„– Mówi Joanna Olszewska CEO BPO Network.
W systemie pracy zdalnej, którą pracodawcy stosują już coraz częściej, połowa niepełnosprawności nie ma znaczenia. Dzięki temu osoby poszukujące pracy mają bardzo duże szanse na znalezienie pracy marzeń.
Aby włączyć osoby niepełnosprawne do pracy, należy skupić się na ich potrzebach i umiejętnościach, myśląc jednocześnie o korzyściach, jakie mogą zapewnić firmie. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz niepełnosprawnych czy pełnosprawnych kandydatów, ważne jest, aby być uczciwym i przestrzegać przepisów prawa, aby zapobiec dyskryminacji. Osoby niepełnosprawne mają kwalifikacje do pracy w takim samym zakresie jak ich sprawni koledzy.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.