Komunikaty PR

Jak usprawnić proces druku etykiet? Spersonalizowany panel operatora

2022-12-08  |  01:00
Biuro prasowe

Spersonalizowany panel operatora umożliwia intuicyjną obsługę drukarki, co przekłada się na optymalizację czasu oraz kosztów związanych z drukowaniem etykiet. Oprogramowanie daje możliwość zaprogramowania gotowych etykiet, które są umieszczane w panelu dotykowym drukarki. Upraszcza to obsługę urządzenia oraz pomaga uniknąć przestojów. Rozwiązanie wyklucza możliwość ingerencji w zaimplementowany wzorzec etykiety, eliminując tym samym kosztowne pomyłki.

 

Jakie możliwości daje personalizowany panel operatora?

Możliwość zaprojektowania panelu operatora i dopasowania go do indywidualnych potrzeb klienta to rozwiązanie możliwe do zastosowania w przemysłowych modelach drukarek TSC z dotykowym ekranem. Usługę taką oferuje obecnie producent drukarek TSC.

 

Nowsze drukarki przemysłowe dają możliwość zaprojektowania indywidualnego panelu operatora. Ikonki można ulokować na ekranie według własnych potrzeb. W Etisoft taką usługę oferujemy w przypadku drukarek przemysłowych TSC modeli serii MH oraz MX. Urządzenia te umożliwiają ułożenie panelu operatora tak, aby w łatwy sposób wskazać odpowiednią etykietę do druku – tłumaczy Arkadiusz Krużycki, menedżer produktu w Dziale Rozwoju Produktu w Etisoft.

 

Personalizacja obejmuje możliwość obsługi drukarki wyłącznie na panelu dotykowym urządzenia. Tym samym komputer i edytor etykiet mogą znajdować się poza stanowiskiem pracy. Indywidualny panel umożliwia wybór wzorca etykiety wcześniej zaprojektowanej i zaimplementowanej do drukarki. Wyklucza to możliwość ingerencji operatora w wygląd wzorca, eliminując tym samym ryzyko kosztownych pomyłek.

 

Zdarza się jednak, że dane na etykiecie ulegają zmianie. Wówczas wystarczy wykonać zdalnie kilka prostych operacji.

 

W przypadku etykiet, na których mają być umieszczane zmienne dane, wystarczy podłączyć drukarkę do sieci i odpowiednio przygotować wzorzec etykiety, następnie powiązać go z odpowiednim miejscem w systemie czy bazą danych, zaimplementować do drukarki i przypisać indeks lub ikonę na panelu operatora. Po wybraniu przez użytkownika konkretnego wzorca dane zostaną automatycznie pobrane i wydrukowane na etykiecie – mówi ekspert z Etisoft.

Indywidualny panel operatora – najważniejsze zalety

Personalizacja panelu operatora daje wymierne korzyści. Prosta obsługa urządzenia stanowi skuteczny sposób na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

 

Optymalizacja czasu

Indywidualny panel operatora przyczynia się do skrócenia czasu potrzebnego do przyswojenia umiejętności obsługi drukarki przez użytkownika. Czytelne ikony sprawiają, że korzystanie z drukarki staje się intuicyjne – proces przeszkolenia nowych operatorów jest więc znacznie szybszy. Uproszczenie sposobu korzystania z drukarki przekłada się również na łatwą zastępowalność osób obsługujących te urządzenia.

 

Optymalizacja kosztów

Personalizacja panelu operatora stanowi także sposób na oszczędności w firmowym budżecie. Jedną z najważniejszych zalet jest brak konieczności montowania na każdym stanowisku pracy kosztownego sprzętu w postaci komputera, na którym znajduje się zakupiona licencja do tworzenia etykiet. Do pracy na stanowisku wystarczy sama drukarka oraz umiejętność jej obsługi. Zakłady oszczędzają więc na dodatkowym sprzęcie, oraz ograniczaniu ilości szkoleń.

 

Indywidualny panel umożliwiający wybór zaimplementowanego wcześniej wzorca etykiet stanowi także sposób na uniknięcie przestojów i kosztownych pomyłek związanych z nieprawidłowościami powstałymi w procesie drukowania etykiet. Przekłada się to również na oszczędność materiałów wykorzystywanych do ich przygotowania.

 

Pozostałe korzyści

Indywidualny panel operatora daje użytkownikowi łatwy wybór odpowiedniego wzorca etykiety, jednocześnie uniemożliwiając edycję etykiety przez osoby nieuprawnione do wprowadzania zmian. Gwarantuje to bezpieczeństwo danych i eliminuje ryzyko powstawania z tego powodu błędów – dane na etykiecie zostają pobrane z zewnętrznych źródeł. Oprogramowanie umożliwia także zdalne wprowadzanie modyfikacji do drukarki oraz dodawanie nowych wzorców etykiet do panelu operatora bez potrzeby fizycznego kontaktu z urządzeniem na stanowisku pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.