KONICA MINOLTA DRUGI ROK Z RZĘDU W GRONIE 100 NAJWIĘKSZYCH INNOWATORÓW
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Konica Minolta wśród 100 największych na Świecie innowatorów (Top 100 Global Innovators 2023) w rankingu Clarivate – brytyjskiej firmy o globalnym zasięgu świadczącej usługi informacyjne. To drugie z rzędu wyróżnienie dla firmy.
Firma Clarivate, wykorzystując swoje globalne bazy danych, zidentyfikowała firmy i organizacje, które od 2000 roku złożyły co najmniej 500 wniosków patentowych oraz uzyskały co najmniej 100 patentów w ciągu ostatnich 5 lat. Wybrane w ten sposób firmy zostały ocenione pod kątem czterech czynników: „Wpływ”, „Sukces”, „Globalizacja”, „Unikalność”.
Konica Minolta dąży do jak najlepszego wykorzystania wartości niematerialnych i prawnych - w tym zasobów ludzkich, zaangażowania klientów oraz zastrzeżonych technologii – aby rozwiązywać społeczne wyzwania, osiągnąć wzrost biznesu w sposób zrównoważony, a także zwiększyć wartość korporacyjną, współpracując z klientami w ramach wspólnych działań.
Własność intelektualna jest kluczowym dobrem niematerialnym. Konica Minolta pozostaje zaangażowana w tworzenie nowych wartości dzięki dostarczanym innowacjom. Firma intensyfikuje rozwój w zakresie współtworzenia wartości z klientami, przyczynia się do rozwiązywania problemów społecznych i przyspiesza rozwój działalności poprzez kontynuację odpowiednich inwestycji.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.