KONICA MINOLTA DRUGI ROK Z RZĘDU W GRONIE 100 NAJWIĘKSZYCH INNOWATORÓW
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Konica Minolta wśród 100 największych na Świecie innowatorów (Top 100 Global Innovators 2023) w rankingu Clarivate – brytyjskiej firmy o globalnym zasięgu świadczącej usługi informacyjne. To drugie z rzędu wyróżnienie dla firmy.
Firma Clarivate, wykorzystując swoje globalne bazy danych, zidentyfikowała firmy i organizacje, które od 2000 roku złożyły co najmniej 500 wniosków patentowych oraz uzyskały co najmniej 100 patentów w ciągu ostatnich 5 lat. Wybrane w ten sposób firmy zostały ocenione pod kątem czterech czynników: „Wpływ”, „Sukces”, „Globalizacja”, „Unikalność”.
Konica Minolta dąży do jak najlepszego wykorzystania wartości niematerialnych i prawnych - w tym zasobów ludzkich, zaangażowania klientów oraz zastrzeżonych technologii – aby rozwiązywać społeczne wyzwania, osiągnąć wzrost biznesu w sposób zrównoważony, a także zwiększyć wartość korporacyjną, współpracując z klientami w ramach wspólnych działań.
Własność intelektualna jest kluczowym dobrem niematerialnym. Konica Minolta pozostaje zaangażowana w tworzenie nowych wartości dzięki dostarczanym innowacjom. Firma intensyfikuje rozwój w zakresie współtworzenia wartości z klientami, przyczynia się do rozwiązywania problemów społecznych i przyspiesza rozwój działalności poprzez kontynuację odpowiednich inwestycji.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.