Krajowy fintech z kolejnymi innowacjami.
Polski fintech kolejny raz daje o sobie poznać, jako inicjatorze działań, które podnoszą poprzeczkę całemu środowisku biznesowemu. Tym razem jedna z najbardziej obiecujących spółek na krajowym rynku — katowicka Provema — poszła w stronę autorskiego udoskonalania już sprawdzonych projektów. Za sprawą decyzji zarządu użytkownicy dedykowanej aplikacji będą mogli cieszyć się jeszcze sprawniejszym produktem, łączącym świat finansów ze środowiskiem digital.
Jeszcze bezpieczniejsze środowisko mobilne
Jak informują przedstawiciele katowickiego fintechu, wszystkie usługi Provemy docierają do blisko miliona regularnych klientów, z czego 80 tys. to użytkownicy aplikacji mobilnej. Ze względu na dynamiczny rozwój produktu i znaczne wzrosty zainteresowania ze strony konsumentów, spółka zdecydowała się na zmianę systemu weryfikacji, który do tej pory był opracowywany i obsługiwany przez podmiot zewnętrzny. Tym samym dotychczasowy model nie sprostał oczekiwaniom fintechu, a sam zarząd zadecydował o wprowadzeniu własnego rozwiązania.
— Chcemy dostarczać takie produkty, które są w stanie zagwarantować klientom poczucie bezpieczeństwa i maksymalnego komfortu użytkowania. Do tych założeń dążyliśmy również w przypadku naszej aplikacji, która początkowo wydawała się optymalnym rozwiązaniem dla pierwszej grupy odbiorców. Wraz ze wzrostem zainteresowania dostrzegliśmy przestrzeń do jeszcze większego rozwoju naszego produktu. Z drugiej zaś strony chcieliśmy być jeszcze bliżej naszych klientów i opracować autorskie rozwiązanie, które przełoży się na jeszcze bezpieczniejsze środowisko mobilne — wyjaśnia Grzegorz Szulik, prezes zarządu spółki Provema.
Autorski system typu KYC ma funkcjonować jeszcze szybciej, co jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnącą liczbę klientów zainteresowanych rejestracją i regularnym korzystaniem z aplikacji Provemy. System bazuje na sztucznej inteligencji, to oznacza, że wystarczy zrobić zdjęcie dowodu tożsamości z przodu i jego tył oraz tzw. zdjęcie „selfie” a system zwróci informację czy tożsamość jest wiarygodna. Ponadto, zespół deklaruje, że nowe rozwiązanie będzie również kluczem do maksymalizacji bezpieczeństwa w obrębie produktu. Na tym jednak nie koniec planów fintechu.
Wyjście na nowe rynki
Ambicje fintechu wyraźnie współgrają z potencjałem usług Provemy, ponieważ spółka chce do końca br. obsługiwać okrągły milion klientów w ramach autorskiej aplikacji. Wraz z nowym systemem wersyfikacyjnym fintech faktycznie jest w stanie znacząco poszerzyć grono swoich odbiorców, zwłaszcza że autorski produkt może przyczynić się do wypromowania marki również w innych branżach. Provema już zadeklarowała, że z czasem chce oferować swój system weryfikacji klientów online spółkom borykającym się z problemem niesatysfakcjonujących osiągnięć dotychczasowych rozwiązań.
— Wyjście naprzeciw oczekiwaniom innych podmiotów zrodziła się z naszych doświadczeń. Rozumiemy, w jaki sposób działa przestrzeń cyfrowa i pomimo pozornej inkluzywności środowiska, jest to bardzo wymagająca scena rozwoju. Dlatego też chcemy działać na rzecz bezpiecznego świata mobilnego, oferując nasz system weryfikacji online różnym branżom. To także mocny punkt w portfolio, biorąc pod uwagę naszą aktywność na rynkach zagranicznych — wyjaśnia Grzegorz Szulik ze spółki Provema.
Provema działa już w Hiszpanii oraz na Litwie, a w planach jest m.in. wejście na rynek chorwacki, ukraiński oraz rozwój spółki w Rumunii. Kolejne plany spółki to uzyskanie licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP) oraz e-money na rynku litewskim, która pozwoli fintechowi na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenia z nim związanych usług komercyjnych. Dyskutowana jest również kwestia budowy nowych filii poza Europą.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.