Linia paczkująca – kolejna inwestycja Podlaskich Zakładów Zbożowych.
Najnowocześniejsza linia paczkująca do mąk w Polsce właśnie została uruchomiona w Podlaskich Zakładach Zbożowych w Białymstoku. Dzięki tej innowacyjnej technologii młyn pięciokrotnie zwiększył dobową wydajność pakowania. Co ważne, fizyczna obecność pracowników została ograniczona do minimum, ponieważ do obsługi tego urządzenia wystarczy tylko jedna osoba.
- Od kilku lat sukcesywnie unowocześniamy nasz młyn i dziś mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy jednym z lepiej wyposażonych zakładów zbożowych w Polsce. Linia paczkująca, w którą ostatnio zainwestowaliśmy daje nam ogromne możliwości, zapewnia szybszy i co najważniejsze absolutnie bezpieczny proces pakowania mąk. Dzięki tej technologii możemy pozyskać nowych klientów – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych.
Urządzenie marki Technipes, która jest jednym ze światowych liderów w produkcji maszyn pakujących, składa się ze zbiornika buforowego, do którego doprowadzany jest produkt z zewnątrz, dwóch zautomatyzowanych wag odważających porcje 25 kg lub 10 kg ( w zależności od zamówień). Następnie mąka odważona trafia poprzez dozownik ślimakowy do worków przeznaczonych dla odbiorców końcowych.
W kolejnym etapie procesu pakowania worek z produktem wędruje przenośnikiem taśmowym przez detektor metali i przejezdny punkt formowania worka do zautomatyzowanej stacji paletyzowania. W tym miejscu robot pobiera worek i umieszcza na określonej pozycji na palecie. Czynność ta jest powtarzana aż do umieszczenia 40 worków na palecie. Spaletyzowany produkt poprzez przenośniki rolkowe trafia do stacji owijania gdzie poprzez przenośnik obrotowy paleta z towarem jest owijana folią, tak by zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem podczas transportu.
Dzięki nowej linii zwiększyły się również możliwości wyboru gramatury. Z magazynów mogą wyjechać torebki jedno, dwu a nawet pięciokilogramowe.
To nie koniec inwestycji w PZZ. Za kilka miesięcy na terenie zakładu pojawi się maszyna RadPack, która służy do pakowania produktów spożywczych w torebki foliowe.
Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. w Białymstoku są jednym z największych młynów w Polsce, który zaopatruje piekarnie, zakłady przemysłowe, sieci handlowe i hurtownie w całym kraju i zagranicą. Aktualnie zatrudniają około 100 pracowników w Białystoku, Suwałkach i Brańsku.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.