Komunikaty PR

Linia paczkująca – kolejna inwestycja Podlaskich Zakładów Zbożowych.

2021-05-25  |  01:00
Biuro prasowe

Najnowocześniejsza linia paczkująca do mąk w Polsce właśnie została uruchomiona w Podlaskich Zakładach Zbożowych w Białymstoku. Dzięki tej innowacyjnej technologii młyn pięciokrotnie zwiększył dobową wydajność pakowania. Co ważne, fizyczna obecność pracowników została ograniczona do minimum, ponieważ do obsługi tego urządzenia wystarczy tylko jedna osoba.

- Od kilku lat sukcesywnie unowocześniamy nasz młyn i dziś mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy jednym z lepiej wyposażonych zakładów zbożowych w Polsce. Linia paczkująca, w którą ostatnio zainwestowaliśmy daje nam ogromne możliwości, zapewnia szybszy i co najważniejsze absolutnie bezpieczny proces pakowania mąk. Dzięki tej technologii możemy pozyskać nowych klientów – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych.

Urządzenie marki Technipes, która jest jednym ze światowych liderów w produkcji maszyn pakujących, składa się ze zbiornika buforowego, do którego doprowadzany jest produkt z zewnątrz, dwóch zautomatyzowanych wag odważających porcje 25 kg lub 10 kg ( w zależności od zamówień). Następnie mąka odważona trafia poprzez dozownik ślimakowy do worków przeznaczonych dla odbiorców końcowych.

W kolejnym etapie procesu pakowania worek z produktem wędruje przenośnikiem taśmowym przez detektor metali i przejezdny punkt formowania worka do zautomatyzowanej stacji paletyzowania. W tym miejscu robot pobiera worek i umieszcza na określonej pozycji na palecie. Czynność ta jest powtarzana aż do umieszczenia 40 worków na palecie. Spaletyzowany produkt poprzez przenośniki rolkowe trafia do stacji owijania gdzie poprzez przenośnik obrotowy paleta z towarem jest owijana folią, tak by zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem podczas transportu.

Dzięki nowej linii zwiększyły się również możliwości wyboru gramatury. Z magazynów mogą wyjechać torebki jedno, dwu a nawet pięciokilogramowe.

To nie koniec inwestycji w PZZ. Za kilka miesięcy na terenie zakładu pojawi się maszyna RadPack, która służy do pakowania produktów spożywczych w torebki foliowe.

Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. w Białymstoku są jednym z największych młynów w Polsce, który zaopatruje piekarnie, zakłady przemysłowe, sieci handlowe i hurtownie w całym kraju i zagranicą. Aktualnie zatrudniają około 100 pracowników w Białystoku, Suwałkach i Brańsku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA Biuro prasowe
2025-05-16 | 15:00

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Jak wynika ze zaktualizowanego raportu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) oraz AICPA & CIMA, niemal trzy czwarte największych globalnych firm
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.