Komunikaty PR

Linia paczkująca – kolejna inwestycja Podlaskich Zakładów Zbożowych.

2021-05-25  |  01:00
Biuro prasowe

Najnowocześniejsza linia paczkująca do mąk w Polsce właśnie została uruchomiona w Podlaskich Zakładach Zbożowych w Białymstoku. Dzięki tej innowacyjnej technologii młyn pięciokrotnie zwiększył dobową wydajność pakowania. Co ważne, fizyczna obecność pracowników została ograniczona do minimum, ponieważ do obsługi tego urządzenia wystarczy tylko jedna osoba.

- Od kilku lat sukcesywnie unowocześniamy nasz młyn i dziś mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy jednym z lepiej wyposażonych zakładów zbożowych w Polsce. Linia paczkująca, w którą ostatnio zainwestowaliśmy daje nam ogromne możliwości, zapewnia szybszy i co najważniejsze absolutnie bezpieczny proces pakowania mąk. Dzięki tej technologii możemy pozyskać nowych klientów – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych.

Urządzenie marki Technipes, która jest jednym ze światowych liderów w produkcji maszyn pakujących, składa się ze zbiornika buforowego, do którego doprowadzany jest produkt z zewnątrz, dwóch zautomatyzowanych wag odważających porcje 25 kg lub 10 kg ( w zależności od zamówień). Następnie mąka odważona trafia poprzez dozownik ślimakowy do worków przeznaczonych dla odbiorców końcowych.

W kolejnym etapie procesu pakowania worek z produktem wędruje przenośnikiem taśmowym przez detektor metali i przejezdny punkt formowania worka do zautomatyzowanej stacji paletyzowania. W tym miejscu robot pobiera worek i umieszcza na określonej pozycji na palecie. Czynność ta jest powtarzana aż do umieszczenia 40 worków na palecie. Spaletyzowany produkt poprzez przenośniki rolkowe trafia do stacji owijania gdzie poprzez przenośnik obrotowy paleta z towarem jest owijana folią, tak by zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem podczas transportu.

Dzięki nowej linii zwiększyły się również możliwości wyboru gramatury. Z magazynów mogą wyjechać torebki jedno, dwu a nawet pięciokilogramowe.

To nie koniec inwestycji w PZZ. Za kilka miesięcy na terenie zakładu pojawi się maszyna RadPack, która służy do pakowania produktów spożywczych w torebki foliowe.

Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. w Białymstoku są jednym z największych młynów w Polsce, który zaopatruje piekarnie, zakłady przemysłowe, sieci handlowe i hurtownie w całym kraju i zagranicą. Aktualnie zatrudniają około 100 pracowników w Białystoku, Suwałkach i Brańsku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.