„Mała Castorama” w Łodzi – praktyczna nauka zawodu w Zespole Szkół Ekonomii i Us
W ramach trwającej od kilku lat współpracy Castorama Polska i Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi przekazano elementy nowoczesnego wyposażenia sklepu, które umożliwi uczniom naukę zawodu bez konieczności opuszczania murów szkoły. Kooperacja sklepu i łódzkiej placówki jest częścią ogólnopolskiego programu „Kierunek Castorama”, który rozwija sieć klas patronackich w całym kraju. Dzięki niemu uczniowie zdobywają cenne umiejętności, co zwiększa ich szanse na szybkie wejście na rynek pracy.
Program Kierunek Castorama wystartował w 2018 roku i od tamtej pory przygotowuje młodzież do pracy w zawodach związanych z handlem, takich jak sprzedawca, logistyk, magazynier czy projektant wnętrz. Łączenie edukacji teoretycznej z intensywną nauką praktyczną pozwala na rozwój kompetencji młodzieży poprzez dostęp do rzeczywistych narzędzi i systemów stosowanych w handlu.
Na początku października za sprawą Castorama Polska wyposażenie Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi wzbogaciło się o nowoczesny boks kasowy oraz regały z symulacjami towarów. Dodatkowo firma Exorigo-Upos, będąca partnerem projektu, zadbała o instalację sprzętu oraz dostarczyła oprogramowanie, które pozwala symulować rzeczywiste operacje kasowe.
W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli m.in.: Dyrektor szkoły Ewa Baczewska, Wicedyrektor Agnieszka Zajączkowska oraz Emilia Lewandowska – Kierownik szkolenia praktycznego. Ze strony Castoramy obecni byli: Agata Piątkowska – Dyrektor ds. Zarządzania i Logistyki Castorama Łódź 1 wraz z zespołem pracowników.
„Nasza współpraca ze szkołą trwa już wiele lat. Uczniowie regularnie odbywają płatne praktyki w naszym sklepie. Cieszę się, że teraz będą mieli „małą Castoramę” u siebie” – skomentowała Agata Piątkowska z Castorama Polska. „Mam nadzieję, że to pomoże młodym ludziom w zdobywaniu praktycznych umiejętności i ułatwi im start na rynku pracy” – dodała.
Podczas przekazania sprzętu odbyło się także szkolenie dla nauczycieli oraz uczniów, które obejmowało wprowadzenie do obsługi kas i systemów sprzedaży. W planach są lekcje pokazowe dla kolejnych klas, które poprowadzą przedstawiciele Castoramy. Dodatkowo, szkoła otrzymała materiały wideo wspierające naukę obsługi oprogramowania.
Program „Kierunek Castorama” rozwija się w całej Polsce. Współpraca Castoramy ze szkołami branżowymi i technicznymi zakłada nie tylko przekazywanie sprzętu dydaktycznego, ale także organizację praktyk zawodowych oraz szkoleń dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie otrzymują dostęp do nowoczesnych narzędzi, które pozwalają im zdobywać doświadczenie potrzebne w pracy w handlu. Oprócz nauki w szkołach, Castorama oferuje także możliwość odbycia praktyk zawodowych w swoich sklepach, a najlepsi absolwenci mają szansę na zatrudnienie.
Program „Kierunek Castorama” odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w sektorze handlowym. Dzięki połączeniu edukacji teoretycznej z praktyką, młodzi ludzie są lepiej przygotowani do egzaminów zawodowych oraz podjęcia pracy bezpośrednio po ukończeniu szkoły. Współpraca z Castoramą umożliwia uczniom zapoznanie się z rzeczywistymi standardami pracy w handlu, co znacząco zwiększa ich kompetencje i konkurencyjność na rynku pracy.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.