MARKA RITUALS OTWIERA SWÓJ PIERWSZY SKLEP W RUMUNII
Rituals Cosmetics nie zwalnia tempa. Marka właśnie otworzyła swój pierwszy stacjonarny sklep w Bukareszcie, w centrum handlowym Mega Mall. Za przygotowanie strategii wejścia na nowy rynek odpowiada zespół CEE z siedzibą w Polsce. Na rumuńskim rynku marka jest obecna od ponad 5 lat w perfumeriach Sephora, Douglas i Marionnaud.
Rumunia to drugi kraj po Polsce, zarządzany przez zespół odpowiedzialny za region CEE, w którym marka otwiera swój własny sklep retailowy. Rituals w regionie jest obecny również w punktach sprzedaży partnerów między innymi na Litwie, Węgrzech, w Bułgarii czy Grecji.
Pierwszy sklep Rituals w Rumunii był długo wyczekiwany przez fanów marki w tym kraju, dlatego otwarcie zgromadziło tłum klientów. Od teraz mieszkańcy Bukaresztu będą mieli dostęp do szerokiej oferty produktów do ciała, do domu oraz zestawów podarunkowych, a także doświadczą niezwykłej atmosfery sklepu i najwyższej jakości obsługi. Na 205 metrach kwadratowych nie zabrakło również elementów charakterystycznych dla wszystkich sklepów marki, w tym kultowej Water Island czy drzewa Sakury.
- Naszym celem jest nie tylko dostarczenie konsumentom wyjątkowych produktów. Zależy nam na tym, aby w naszych sklepach tworzyć niezwykłą atmosferę – miejsce, w którym można naprawdę odciąć się od zgiełku codziennego życia. Chcemy, aby każdy, kto przekroczy próg sklepu, mógł zanurzyć się w świat relaksu i dbania o siebie. Otwarcie pierwszego sklepu w Rumunii to nie tylko rozszerzenie naszej obecności – to przede wszystkim rozszerzenie naszej społeczności. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni, że możemy być częścią tego tętniącego życiem miasta i nie możemy się doczekać, aby dzielić się naszą pasją do celebrowania każdego momentu – mówi Dorota Prat-Carrabin, Country Director CEE w Rituals.
Na polskim rynku Rituals Cosmetics może pochwalić się już 55 sklepami własnymi, obecnością w sklepach partnerów i perfumeriach oraz sklepem internetowym rituals.com.
Założona w 2000 roku marka obecna jest w ponad 36 krajach, z własnymi sklepami w największych miastach takich jak Londyn, Paryż czy Hong Kong. Rituals to ponad 1 185 sklepów, 4 200 punktów sprzedaży, 5 spa oraz pierwszym na świecie Mind Oasis w Amsterdamie.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.