Komunikaty PR

Maxi Zoo Polska częścią międzynarodowej sieci Fressnapf

2023-10-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
BRZ
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/

Maxi Zoo to sieć sklepów dla zwierząt wchodząca w skład grupy europejskiego giganta – Fressnapf. Założyciel przedsiębiorstwa Toersten Toeller to wizjoner, a jego postawa stanowi dobry przykład tego, że wiara w siebie oraz zdecydowane dążenie do postawionego celu mogą być gwarancją sukcesu.

Pomysł na biznes zrodził się w głowie Torstena Toellera pod koniec 1980 roku podczas podróży po Stanach Zjednoczonych, kiedy zwrócił uwagę na sklep Super Pet. Obiekt zainspirował go tak mocno, że postanowił stworzyć specjalne miejsce z bogatym asortymentem, w którym każdy opiekun będzie mógł kompleksowo wyposażyć swojego pupila. Najpierw podzielił się tą ideą ze swoim ówczesnym szefem. Niestety on nie podzielał entuzjazmu Torstena, który jednak postawił na swoim i 18 stycznia 1990 roku w Erkelenz w Nadrenii Północnej-Westfalii otworzył pierwszy sklep o nazwie Fressnapf. Pomimo początkowych problemów i braku zainteresowania ze strony klientów, przedsiębiorca podwoił asortyment i obniżył ceny. To okazało się kluczowym ruchem, a marka Fressnapf zaczęła rosnąć w siłę.

Ekspansja była tylko kwestią czasu?

W 1992 roku, niedługo po otworzeniu pierwszego sklepu, sieć postawiła na franczyzę. Ten odważny ruch był istotny z biznesowego punktu widzenia. Franczyza pozwoliła marce na dynamiczny rozrost, a na przestrzeni dekady w Niemczech powstało kilkaset nowych obiektów.  Zwieńczeniem długiej drogi i ciężkiej pracy było otwarcie w 2009 roku swojego tysięcznego obiektu w Monachium. Wtedy też Fressnapf weszło w sektor sprzedaży online i uruchomiło w Niemczech sklep internetowy. Zarządzanie tak rozległą siecią wymaga wyjątkowego podejścia. Pomimo tego, że firma od początku stawiała na otwieranie własnych oraz franczyzowych punktów, podczas swojego dynamicznego rozrostu podejmowała decyzje o przejmowaniu innych sieci. Tak było m.in. w Danii, gdzie Fressnapf przejęło sklepy PetGo oraz Petworld przekształcając je w Maxi Zoo Denmark.

Torsten Toeller, dziś jeden z czołowych niemieckich przedsiębiorców, od samego początku chciał stworzyć miejsce, które będzie inne niż wszystkie. Sklepy Fressnapf/Maxi Zoo cechuje duża powierzchnia, która umożliwia klientom wygodne robienie zakupów. Placówki są także otwarte dla pupili, których komfort zawsze był dla Torstena najwyższym z priorytetów. Dzięki temu marka nie zdecydowała się na wprowadzenie do stałej oferty zwierząt. Wyjątkiem są sklepy XXL, które posiadają powierzchnię co najmniej 2,5 tys. m kw. Gwarantują zwierzętom komfortową przestrzeń życiową, która zbliżona jest do tej w naturze. Pozwala to zachować najwyższe standardy opieki. Wspomniane sklepy XXL funkcjonują w tym momencie w innych europejskich krajach grupy Fressnapf. Dziś firma posiada prawie 2000 sklepów w 11 krajach całej Europy i jest największym dostawcą produktów dla zwierząt tego kontynentu.

Fressnapf w Polsce 

W 2012 roku sieć Fressnapf pojawiła się w Polsce pod nazwą Maxi Zoo i w ciągu dekady stała się jedną z najważniejszych marek na rynku zoologicznym. Obecnie posiada 105 placówek w całym kraju i stale otwiera nowe sklepy. Nie zamierza rezygnować z ekspansji w kolejnych latach. 

 

- Byłem szczęśliwy, kiedy w 2012 roku objąłem stanowisko dyrektora zarządzającego sieci Maxi Zoo, ponieważ wierzyłem w jej sukces. Od początku postawiliśmy na mocny, dynamiczny rozwój, a z roku na rok ustawialiśmy poprzeczkę coraz wyżej. Rozwijaliśmy się i stale zwiększaliśmy liczbę sklepów. W zaledwie dekadę staliśmy się polskim liderem sklepów dla zwierząt i jednocześnie znaleźliśmy się w czołówce całej sieci Fressnapf. Kamieniem milowym było uruchomienie sklepu internetowego, które miało miejsce w 2019. Analizując potrzeby klientów, chcieliśmy dać im możliwość zaopatrywania swoich pupili bez wychodzenia z domu. Ten krok okazał się sukcesem, ponieważ dziś sklep regularnie odwiedza kilkaset tysięcy klientów. Kolejnym krokiem było uruchomienie aplikacji Maxi Zoo, która przyczyniła się do znacznego rozwoju ekosystemu. W przyszłości planujemy jeszcze bardziej zwiększyć jej funkcjonalność. Dziś użytkownicy znajdą w niej 5% rabat Friends, kupony rabatowe, informacje o promocjach oraz specjalistyczne artykuły na temat zwierząt. Aplikacja umożliwia również robienie zakupów online. W celu maksymalnego usprawnienia procesu wysyłania przesyłek otworzyliśmy w ubiegłym roku nowy magazyn w Głogowie, który skupia się na zamówieniach B2C dla klientów z Polski oraz Niemiec. Marka Maxi Zoo to nie tylko produkty dla zwierząt. To przede wszystkim miejsce, gdzie klienci oraz ich pupile mogą czuć się komfortowo. To również wykwalifikowani pracownicy, wśród których są prawdziwi pasjonaci zwierząt i eksperci. Będąc częścią europejskiego lidera mieliśmy okazję uczyć się od najlepszych, a skuteczne rozwiązania i strategie zaimplementowaliśmy do działań na rynku polskim. Staramy się też być przykładem dla innych. Uważamy, że szczęśliwsze zwierzęta to szczęśliwsi ludzie. Naszym założeniem od zawsze było bycie jak najbliżej klienta, dlatego stale wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym ludzie chcą do nas przychodzić. Zmieniliśmy format naszych sklepów stacjonarnych i wprowadzamy nowe usługi. Wszystko dla zwiększenia pozytywnych doświadczeń zakupowych. Miłość do zwierząt to fundament sieci Fressnapf, a cała grupa angażuje się niesienie pomocy lokalnym organizacjom oraz schroniskom w poszczególnych krajach. W tym również Maxi Zoo Polska. M.in. od lat prowadzimy akcję “Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt”, dzięki której wspieramy psich ratowników znajdujących się w szeregach GOPR, a wszystkie nasze sklepy stale współpracują  lokalnymi  schroniskami.  – mówi Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo.

Maxi Zoo Polska to marka, która w krótkim czasie zdobyła sobie sympatię konsumentów i wyrosła na lidera rynku dla zwierząt. Do końca 2023 roku planuje rozszerzyć swoją sieć do ponad 115 sklepów, co jeszcze bardziej umocni jej pozycję w strukturze Fressnapf.

 

 

 

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 105 sklepów w większych i mniejszych i miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2022”, “Brylant Polskiej Gospodarki 2022”, “Gepard Biznesu 2022”, nagroda w kategorii “Ekspansja Sieci Handlowej 2022” przyznana w konkursie PRCH RETAIL AWARDS 2022, nagroda “Złoty Laur Klienta 2023-2024", nagroda “e-Laur Klienta 2010-2022" oraz wyróżnienia “Diamenty Forbes’a 2023”, a także “Innowacyjna Sieć Roku” i „Promocja Roku”, które zostały przyznane w plebiscytach BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek. 

 

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.