Mazowiecki Jarmark Rozmaitości
Communication Unlimited
ul. Wołoska 9 A
02 - 583 Warszawa
dczerwinska|commu.pl| |dczerwinska|commu.pl
22 395 52 00
www.commu.pl
Na stoiskach Mazowieckiego Jarmarku Rozmaitości będzie można znaleźć prawdziwe „cudeńka”, produkty wytworzone przez spółdzielnie socjalne, centra integracji społecznej, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje.
Rękodzieło i pyszne produkty spożywcze
Swoje wyroby będą wystawiać aż 33 podmioty ekonomii społecznej z całego województwa. Klienci Blue City będą mogli zakupić oryginalne produkty i wyroby: rękodzieło ludowe, wyroby tkackie, stroiki świąteczne i bombki, maskotki, torby na ramię, mydełka zapachowe, biżuterię, świece zapachowe, kartki świąteczne. Nie zabraknie domowych przetworów takich jak np. konfitury, marmolady, musy, syropy i soki, owoce liofilizowane, a także domowe zupy i wędliny, sery, suszone owoce i warzywa, a także - miody, herbatki, zioła i pierniki.
Mazowiecki Jarmark Rozmaitości rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 20.00. Podczas tego wydarzenia będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu mazowieckich zespołów ludowych, a o godzinie 14.00 zobaczyć i usłyszeć słynny zespół „Mazowsze”. Punktem kulminacyjnym będzie gala wręczenia wyróżnień tegorocznym laureatom Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej, która zacznie się o godz. 15.00.
Odwiedzając Targi Ekonomii Społecznej Blue City organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej można połączyć przyjemne z pożytecznym, poznać ekonomię społeczną i zrobić ciekawe zakupy odkrywając pasjonujące oblicze biznesu, w którym nie liczy się zysk, a ludzie.
Nagrody dla społeczników
W tegorocznym konkursie Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał wyróżnienia
19 laureatom, w 6 kategoriach tematycznych. W kategorii „ROZWÓJ”, wyróżnienia otrzymali: Grupa AS Sp. z o.o. Sp. non profit z Płocka, Spółdzielnia Socjalna „Szansa” z Żuromina, Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy „Techniprot” z Pruszkowa, Siedlecka Spółdzielnia Socjalna Caritas, Fundacja „Zmysłosfera” z Izabelina oraz Spółdzielnia Socjalna „Pożytek” z Tłuszcza. W kategorii „REINTEGRACJA” wyróżniono Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej. W kategorii „ODPOWIEDZIALNOŚĆ” symboliczna „żarówka” powędrowała do: warszawskiego Domu Pomocy Społecznej „Budowlani”, Pierogarni „U Aniołów” Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego w Świeszewie oraz Stowarzyszenia „Budujemy Przystań” z Radomia.
Celem przyznania wyróżnień w kategorii „OSOBOWOŚĆ” jest uhonorowanie osób pracujących w ekonomii społecznej lub mających wpływ na jej otoczenie i kształtowanie pozytywnego wizerunku, które podejmują się inicjatyw o charakterze społecznym, promują i angażują się w przedsiębiorczość społeczną oraz walczą ze społecznym wykluczeniem. W tegorocznej edycji uhonorowano w tej kategorii: Jowitę Pietrak, Dorotę Wróbel-Górecką oraz Łukasza Wodowskiego.
W kategorii „ODKRYCIE” w tym roku wyróżniono: Fundację Leny Grochowskiej z Siedlec, Spółkę HejMy z Radomia oraz węgrowską Spółdzielnię Socjalną „Czarny Bez”.
W ostatniej kategorii pod nazwą „SUPER MARKA”, w której nagradzane są najlepsze, najbardziej rozpoznawalne i najprężniej działające podmioty wyróżniono Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Razem z Radomia oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS z Mławy.
- Sposobem na walkę z biedą i wykluczeniem społecznym jest przede wszystkim ekonomia społeczna - mówi Aleksander Kornatowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. To ona wyciąga do człowieka rękę, dając możliwość, nie tylko powrotu na otwarty rynek pracy poprzez wykorzystanie różnego rodzaju form aktywizacji, jak i możliwość zdobycia zawodu czy umiejętności potrzebnych do podjęcia zatrudnienia. Pomaga także w pozyskaniu środków na rozpoczęcie własnej działalności czy samokształcenie”.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.