Nagroda w konkursie na innowacyjny produkt dla robotów mobilnych Etisoft
Kolejny rok z rzędu Etisoft Smart Solutions został doceniony w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji”! To ważne osiągnięcie, które jest docenieniem działań ESS na rzecz Przemysłu 4.0.
Wyniki prestiżowego konkursu zostały ogłoszone podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, podczas której od dwóch dekad wydawnictwo Eurologistic nagradza biznesowych liderów. Etisoft Smart Solutions otrzymał wyróżnienie za wdrożenie zintegrowanego systemu intralogistycznego, opartego o flotę trzech robotów mobilnych typu AMR. Zarówno warstwa hardware’owa (roboty mobilne IntraBot Fork), jak i software’owa (system nadrzędny IntraFleet) są autorskim rozwiązaniem opracowanym na potrzeby automatyzacji procesów intralogistycznych. System doskonale się sprawdza w automatyzacji obsługi transportu na linii recyklingu. Jednocześnie jego możliwości pozwalają skonfigurować go do realizacji procesów logistycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynowych.
Produkt jest obecnie wdrażany u wiodącego producenta opakowań foliowych w Europie. Będzie funkcjonował w zakładzie pracującym w cyklu 24 / dobę przez 7 dni w tygodniu.
Pierwsze z wyróżnień w tym samym konkursie zespoł Etisoft Smart Solutions otrzymał za rozwiązanie oparte o roboty AMR zaimplementowane w Lumileds Polska.
Warto podkreslić, że Etisoft Smart Solutions jako firma inżynieryjna jest jednocześnie projektantem, producentem i integratorem rozwiązań dla Przemysłu 4.0.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.